Skocz do zawartości

Fokker E.V Jasta 8? Eduard Weekend 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

Model przedstawia samolot najprawdopodobniej z Jasta 8 - co do jego przynależności jeżeli chodzi o jednostkę nie ma pewności. Istnieje jedno zdjęcie tego egzemplarza już po zdobyciu przez Francuzów.

Model składało się bardzo przyjemnie - jeden z najlepiej spasowanych zestawów jakie robiłem.

Mimo, że to Łykend edyszyn to dzięki uprzejmości kolegi DUDE mogłem go zrobić w tym malowaniu bo sprezentował mi kalki.

Silnik to świetny zestaw Tuarusa - wielkie dzięki!

Śmigiełko - robota własna.

Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia wątku warsztatowego:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=39926

 

ad51f5bc-76b8-4962-b4d9-9df657d35907_zps5e209708.jpg

Fokevbw4_zps4441b069.jpg

Fokevbw2_zps2f4cbf54.jpg

Fokevbw1_zps1849b124.jpg

Fokevbw3_zpsad05f9bc.jpg

I w kolorze:

Fokevbw11_zps81a7922c.jpg

Fokevbw6_zpsc71219a0.jpg

Fokev2_zps3e42bff1.jpg

Fokev4_zpsf8c0b449.jpg

Fokev5_zps18cf5a98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki PaRazo! Kolejka do składania jest długa - szybciej kupuję modele niż je sklejam. Następny będzie na 85% Fokker Dr. I - nie do końca miałem na niego ochotę ale projekt grupowy na innym forum mnie zmotywował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...szybciej kupuję modele niż je sklejam.

 

To dość częsty przypadek Niesklejone modele zajmują więcej przestrzeni, niż te gotowe.

 

Model bardzo ładny, w tej skali pewnie i tak mniejszy niż niejedna "rura" w 72. Spróbuj czarno-białe zdjęcia zrobić w sepii, dopiero będzie klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xmald napisał(a):

...szybciej kupuję modele niż je sklejam.

 

 

To dość częsty przypadek Niesklejone modele zajmują więcej przestrzeni, niż te gotowe.

Rzekłbym przypadłość, chyba każdego modelarza.

Model podoba się - gratuluję

Trochę tylko nie pasują mi czyste koła przy lekko zbrudzonym kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche spóźniłem sie na galerię. bardzo mi sie podoba ten fokker. Beczka też, choc ja nie wykonuję takich dodatkow. Zachęcam Cie Xmald do otwarcia portfolio. Twoja kolekcja szmaciakow na pewno ładnie sie razem zaprezentuje i ucieszy niejedno modelarskie oko. Moje na pewno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze! Fajnie, że się podoba. Koła zostaną pobrudzone, przyznam, że miałem to jeszcze przed galerią zrobić ale zapomniałem . Co do rozmiarów to na oko mniej więcej jak Mustang w 72. Pomyślę nad tym portfolio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.