Skocz do zawartości

Sd.Kfz 232 1:48 Tamiya


GeraltofPoland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów którzy już mnie zapomnieli, jak i tych, którzy nawet mnie nie zapamiętali.

Od dawna nie pokazywałem żadnych warsztatów ani galerii, gdyż najpierw oczekiwanie na zakup aerografu zmusiło mnie do kilkumiesięcznej abstynencji modelarskiej, potem powróciłem do tworzenia, co niestety skończyło się popsuciem i w rezultacie niedokończeniem dwóch modeli.

Jednak potraktowałem to jako rozgrzewkę po długiej przerwie, wyciągnąłem z błędów wnioski, przede wszystkim żeby 4 razy przymierzyć i 10 razy pomyśleć przed przyklejeniem, nie śpieszyć się, starać się nie kleić po malowaniu, bardziej dbać o precyzję i delikatność, nie śpieszyć się, nie starać się poprawiać na siłę "w afekcie", nie szaleć zbytnio z CA, dbać o porządek i czystość warsztatu i co najważniejsze z niczym się nie śpieszyć. Stwierdziłem też, że moje zdolności jednak nie są jeszcze tak wysokie jak się spodziewałem więc naprawdę warto założyć warsztat, gdzie ktoś bardziej doświadczony zawsze może odpowiedzieć na pytanie lub wytknąć niezauważony błąd i dać poradę.

Postanowiłem wziąć się za ten oto model (dla informacji mój dziesiąty model, pierwszy w tej skali i pierwszy malowany aero który, mam nadzieję, zostanie ukończony i zaprezentowany światu).

tamiya32574reviewbg_1.jpg

Mam nadzieję, że go nie zepsuję żadnym babolem, bo po pierwsze lubię ten pojazd, po drugie popsucie trzech modeli z rzędu byłoby raczej kiepskie.

Jednak po Tamce robionej prosto z pudła nie spodziewam się specjalnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiem o co chodzi .

Sam próbuję zacząć to wspaniałe hobby i walczę z dwoma modelami. Porady bardziej doświadczonych Kolegów w warsztatach są bezcenne .

Zrobić dobry model to sztuka, ale ważne, że wyciągasz wnioski i idziesz dalej .

Trzymam kciuki i kibicuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Właśnie skończyłem ten model w innej skali.

Zajrzyj do warsztatu może coś pomoże w budowi.

 

viewtopic.php?f=87&t=38564

Tak się składa, że z dwóch "pudełkowych" malowań też wybrałem Seydlitza i też spróbuję pobawić się z modulacjami kolorów, bo taki kanciasty model w jednolitym malowaniu fajnie się do tego nada.

A wogole dlaczego męczysz się z super gluten?Tamiya extra thin albo podobny innej firmy jest dużo dokładniejszy i wygodniejszy.A nawet jeśli Ci się poleje nie ma bólu,jak pomalujesz będzie ok.

Używam i bardzo lubię Extra Thin, ale CA używam do klejenia blaszek oraz używałem go do klejenia już pomalowanych elementów, ale nauczyłem się, żeby nigdy już tak nie robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 1/48 ale w 1/35 Tamiya daje odlane w całości osłony wydechów...

 

Koniecznie trzeba to wymienić na blaszkę z siatką.

Niestety raczej nie wymienię, gdyż:

1. Nie znalazłem zestawu blaszek do tego pojazdu w 1:48, a próbując robić blaszkę wycinaną z arkusza przy obecnych umiejętnościach nie uzyskam dobrego efektu.

2. Niezbyt mi się opłaca składać zamówienie na jedną jedyną blaszkę- mam ograniczone fundusze modelarskie, nie mam w okolicy sklepu modelarskiego więc kupuję przez internet i wolę stopniowo skompletować i złożyć większe zamówienie na raz, zamiast kupować po jednej rzeczy, a nie chcę robić kolejnych dłuższych przerw w klejeniu, bo to właśnie one wpływają na zanik umiejętności.

3. Zaplanowałem ten model jako prosty i przyjemny "prosto z pudła" i tego się na razie trzymajmy. Chwilowo nie chcę robić super- dokładnych modeli, a raczej wdrożyć się na nowo w hobby po serii długich przerw, nauczyć dobrego malowania aero i ugruntować obecne umiejętności.

4. Po prostu jakoś dramatycznie mi ten detal nie przeszkadza, a jak mówiłem kleję dla przyjemności. Na wypasione rekonstrukcje z dodatkami za 200zł jeszcze przyjdzie dla mnie czas.

Zresztą już na samym początku udało mi się zrobić babola, bo szlifując spachlę przez nieuwagę przyszlifowałem kilka nitów. Naprawdę nie ma więc sensu, żebym próbował tworzyć nie wiadomo co, skoro mi to i tak nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć że są też blachy do pojazdów w 1:48, ale jak mówiłem mam naprawdę sporo do nadrobienia w zakresie podstawowych zdolności, idzie mi ostatnio gorzej niż przy trzecim czy czwartym modelu.

Chwilowy postęp prac i wspomniany nieszczęsny błąd w szlifowaniu:

P7290168_zps41036634.jpg

P7290162_zps648fa84b.jpg

P7290165_zps952fa9ed.jpg

P7290167_zps98b3a331.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, u mnie pasowało bez problemu.

 

Pamiętaj, że Seydlitz miał właśnie te skrzynki a nie granaty dymne które w skali 1/35 miałem jako opcję.

 

Spróbuj pokombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.