Jump to content

Mig-29-który zestaw w 1:72


dzidas71
 Share

Recommended Posts

Witam, jako ,że nie orientuje sie specjalnie w modelach odrzutowców, chciałbym spytać który z dostępnych zestawów będzie najlepszy do odtworzenia wersji używanej w Polsce ?

Nie chodzi może o idealne pasowanie w planach , a bardziej o dobry detal , ewentualne dodatki i sklejalność.

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie nie masz zbyt wielkiego wyboru. Najpopularniejsza jest Italerka. Jest też Airfix, ale moim zdaniem troszkę bardziej toporny. Wszystkie inne zestawy to kasztany. Jeśli chcesz robić polskiego, to nie interesuje Cię model z ICM bo to inna wersja.

Link to comment
Share on other sites

A Italerka ma za małe stateczniki poziome i stateczniki pionowe o złym kształcie. Za niską owiewkę, za długie golenie główne i złym kącie zamocowania, za małe kółka, linie podziału w wielu miejscach od czapy. Nie ma bardzo dobrego 29-tego w 72. Jedyne rozwiązanie to póki co połączenie obydwu zestawów + scratch. Fujimi, Hasegawa, Condor i inne są już na pierwszy rzut oka zaledwie MiGo-podobne i nie zawracajmy sobie nimi głowy.

 

dzidas71 mówi, że nie będzie przykładał do planów, pod tym względem tak samo źle leżą Airfix i Italerka więc mamy remis. Oba modele pod względem detali mocno odstają od dzisiejszych standardów. Do Italerki mamy za to dużo dodatków i w tym aspekcie wygrywa. Możesz kupić hamulce, osłonę radaru, kokpit, chwyty powietrza, dysze. Poza tym w USA są też żywiczne wnęki. Mamy też vaccu Pavli. Nie wiem tylko, czy ta owiewka jest poprawna, czy raczej skopiowali kształt z zestawu.

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie możesz brać Italeri, najlepszy model na obecną chwilę. Nawet po złożeniu prosto z pudła ładnie się prezentuje. I oferta dodatków jest spora.

___________________________________________________________________________

Na warsztacie:

PZL P.24 - Azur 1/72

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.