Skocz do zawartości

Moje początki diorama - Ćwiczenia PSP


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Witam.

Przedstawiam moją pierwszą dioramę którą wykonałem jakiś czas temu.

Po tym jak zacząłem się interesować modelarstwem a interesuję się jeszcze pożarnictwem postanowiłem zbudować dioramę o tytule Ćwiczenia PSP.

Skala to chyba 1:48.

Prawie wszystko wykonałem własnoręcznie oprócz samochodu i strażaków oraz drzew.

Podczas budowy niemiałem dużego pojęcia o modelarstwie i widać tego efekty.

Lampa jest koślawa, wspinalnia ma pewne nie dociągnięcia kilku osobą nie pasowało brak daszka nad wspinalnią, ja widziałem wspinalnię bez daszka i własnie taką wykonałem.

Nożyce firmy Holmatro.

Trawa jest z firmy faller.

Nic więcej nie będę pisał zobaczcie sami.

6a5b4de0af02b76f.jpg

e519797f9bd8f3e7.jpg

30f45047d10d9507.jpg

3824e42b1f098349.jpg

6e903d78f859bbb4.jpg

1c75f41007ba2964.jpg

7281ae9c4affa036.jpg

ca2e14a91bed721b.jpg

25e057bd2be5b22e.jpg

aafd9c481180bcad.jpg

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Skoro chciałeś zrobić punto po wypatku to powinłeś je w imadło wsadzić i rtroche zpłaszczyć od przodu a dach nie zdjąc calkowicie tylko odgiąc do tyłu tak zeby na tylnu\ych słąupkach sie tylko czymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Trawę kupiłem w modelarskim.

Jest to arkusz A4 firmy Faller na którym jest trawa, wycinasz sobie damy kształt t naklejasz. Formuje się dobrze, tak że ptzykleić można na każdy teren.

Tam gdzie rośnie drzewko jest trawa elektrostatuczna też do kupienia w modelarskich sklepach lub na Allegro. Sprzedawana jest w niewielkich woreczkach, są różne kolory i dłudości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to jest dość stary post, ale lepiej rozkopywać stare, niż zakładać nowe.

 

Facet weź się naucz używać opcji ZMIEŃ w prawym górnym rogu każdego posta.

 

Cezek a Ciebie proszę o KILKUKROTNE przeczytanie własnego posta przed jego wysłaniem, bo ciężko jest zrozumieć co chcesz nam przekazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozenie dioramy fajne, wykonanie - najwazniejsze zeby Tobie sie podobala, a z czasem bedziesz robil lepsze modele. Tylko jedna rzecz ktora mnie kole w oczy - gaszenie "pozaru" (to tylko ognisko) wezem podlaczonym do hydrantu ... Pracuje w wodociagach i uwierz mi - nie ma takiego cisnienienia w hydrantach zeby mozna bylo z nich bezposrednio gasic - za male cisnienie. Jakbys podpiol do tego jakis woz strazacki, i od niego przez pompe waz gasniczy - wszystko bylo by okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.