Skocz do zawartości

MiG-29 9-12 Early GHw - co w pudle? In-box.


BOMI21

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, dotarło do mnie pudło z MiGiem-29 9-12 early.

 

No to zaczynamy:

 

IMG_0262.JPG

 

IMG_0263.JPG

 

IMG_0264.JPG

 

Podobno producent wyprasek coś pomieszał i porozsyłał do kupujących ten zestaw z kadłubem od 9-13 - widocznie albo ja mam szczęście, albo już sobie z tym poradzili

 

IMG_0265.JPG

 

Rakiety. Standardowy zestaw 2x R-27R i 4x R-73 (znany z 9-12 Late i 9-13) został zamieniony na 2x R-27R, 2x R-73 i 2x R-60. Dla niektórych to plus (nasze MiGi bardzo często latają z R-60) dla innych - minus, przykładowo nie podwiesimy już czterech R-73 :-/ Ale coś za coś. Ja uważam taką zmianę za jak najbardziej pozytywną .

 

IMG_0266.JPG

 

No to jedziemy z wypraskami. Skupię się tylko na zmianach w stosunku do 9-12 Late.

 

IMG_0268.JPG

 

IMG_0269.JPG

 

Po lewej zmieniony zestaw pylonów - wyleciała jedna para APU-73 ( tak jak pisałem, w poprzednich zestawach były cztery R-73) Poza tym zmian brak. Belki dla R-60 były i w poprzednich zestawach.

 

Pośrodku - zwykła ramka ze "stelażem" pod silnik i SZOK! GWH zamieściło w tym wypuście standardowe wyrzutnie pułapek cieplnych! Będą one niezbędne do wykonania jakiegokolwiek MiGa-29 latającego w PSP, ale też zdecydowanej większości maszyn wersji 9-12, jakie zostały wyprodukowane.

Wyrzutnie pułapek cieplnych po raz pierwszy zamontowano na prototypie "917". dokonano tego w w lipcu 1984 roku. Następny był "925". Od tej pory wyrzutnie montowano na wszystkich MiGach-29.

 

Po prawej dodatkowa ramka do wczesnego wariantu - czyli charakterystyczne płetwy pod ogonami (miały polepszać charakterystyki korkociągu i wchodzenia/wychodzenia z niego), inne końcówki ogonów (w miejsce wyrzutni pułapek cieplnych), inny zagłówek pilota i parę anten.

 

IMG_0270.JPG

 

IMG_0271.JPG

 

Na ramkach doszukałem się też zwykłego "chlapacza" z późniejszych wersji. Czyli zestaw zawiera wszystkie części, które zawierał oryginalny 9-12 Late.

 

IMG_0272.JPG

 

W końcu Chińczycy zauważyli też, że MiG-29 miał "throttle lever", czyli ten.. yyyy przesuwany "ustawiacz" mocy silnika.

 

IMG_0273.JPG

IMG_0276.JPG

 

Zmieniono blaszki - upusty na napływach mają cieńszą "siateczkę", dodano też części zasłon głównych wlotów powietrza do silników (w 9-13 też to zrobiono) - poza tym bez zmian.

 

Instrukcja

 

IMG_0275.JPG

 

Zmienione ilustracje - są czytelniejsze i zawierają więcej podpowiedzi na temat malowania poszczególnych części.

 

IMG_0277.JPG

 

Dodano też przejrzysty schemat pokazujący gdzie jakie napisy eksploatacyjne mają zostać nałożone.

 

IMG_0278.JPG

 

Podsumowując - zestaw zawiera wszystkie części, które można było znaleźć w 9-12 Late, czyli nie ma potrzeby "polowania" na zestaw Late. Poprawiono większość baboli pierwszego wydania (spasowanie niektórych części, braki w instrukcji itp).

 

Z tego zestawu można bez obaw zrobić dowolną maszynę późnej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna wiadomosc... Ile ten zestaw bedzie kosztowsl u Nas i kiedy bedzie dostepny bo nie chce znow go przegapic tak jak zrobilem z poprzednim zestawem 9-12

 

To nie moja działka - ja takich rzeczy nie wiem - pytać w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu zaopatrzylem sie w pelny zestaw uzbrojenia Eduarda lacznie z wyrzutniami npr oraz zestaw Aero Line z czwiczebna UZR-60... Uzbrojenie to kupilem z mysla o Smokerze Eduarda ale czesc postaram sie wykorzystac w GWH jak uda mi sie go kupic lub namowic zeby ktos mi go kupil pod choinke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Odgrzewam kotleta.

 

Zdarzyło się komuś, żeby w pudle z wersją 9.12, Late, Early, czy German zamiast góry kadłuba do 9.12 była ta do 9.13?

 

 

Na pewno był taki numer na początku produkcji 9-12 Early. Ale dość szybko to poprawiono. Jest to opisane choćby tutaj:

 

"I know there were some mix ups when the “9-12 early type” was first released with 9-13 fuselage tops mistakenly packed into the box but as far as I know the error was corrected too and replacement fuselage top was sent out to distributors. (So those lucky ones now have a spare 9-13 fuselage top.) But now the right top part is included in the box."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo jestem szczęśliwym posiadaczem takiego zestawu A w zasadzie to mam dwa i w obu są różne góry kadłuba Na szczęście poprawnego 9.13 da się z niego wykonać więc bez tragedii. Gorzej, jakby wyszła jakaś dzika hybryda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.