Skocz do zawartości

Kartonowy Jagdpanzer 38(t) Hetzer (zniszczony)


szczur

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku mógłbym się wypowiedzieć bo jestem byłym kartonowcem. Hetzer z wydawnictwa Modelik jeśli się nie myle.Ale trudno cokolwiek powiedzieć o samym Hetzerze bo mało go widać.Pomysł na samą diorame fajny.Chociaż jakby tego maskowania troche za dużo jak na mój gust.

 

Jeszcze jedno.Czy robiłeś go z oryginału czy to skan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie mój pierwszy model ze skanów.

Wiem ze to troche jak kradziesz ale skoro robie to dla siebie i nie mam z tego zysków to chyba jest to dosć wporządku.

 

Pozatym skany nie odbiegaja duzo od orginału i zawsze mozna zbudować sobie taki model jak sie chce

 

Na tym forum karton jest chyba dosc malo popularny. Nie dziwi mnie to bo modelarstwo kartonowe jest najtrudniejszą formą modelarstwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum karton jest chyba dosc malo popularny. Nie dziwi mnie to bo modelarstwo kartonowe jest najtrudniejszą formą modelarstwa....

 

Ja odszedłem od kartonówek bo modele z nich robione wyglądają jak zabawki z PRL-u.Natomiast co do realizmu to kartonówki(a konkretnie wydawnictwa)cały czas "pracują" aby było w tym przypadku jak najlepiej.Pisze "pracują" gdyż wystarczy porównać modele kartonowe z Małego Modelarza z lat 60-70 a obecnych to różnica jest kolosalna.A nie będe porównywał do Halińskiego ,który jest też najdroższy gdzie ostatnio King George V widziałem za coś koło 90 zł(z papieru).

Kartonówki są trudne ale to dobra szkoła.Tak przynajmniej twierdzą starzy modelarze którzy zajmowali się i kartonówkami i plastikiem i RC i coś tam co jeszcze wymyślono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tutaj mówił które modelarstwo jest lepsze i przypomina bardziej oryginał, a mógłbym bo sklejam i kartonowe i plastikowe modele I tu i tu trafiają się modele i modelarze, którzy potrafią wyczarować cuda. W odpowiedniej scenerii nieraz naciąłem się myśląc że to oryginał

szczur zaprezentuj ten model na forum kartonowym bo tutaj to nie jest do tego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę z innego forum, cześć Szczur. Miło mi, że Twój model znalazł uznanie w oczach Kolegów klejących plastik. Czy modelarstwo kartonowe jest mało realistyczne, chyba nie, znam projekty kartonowe które wyglądały jakby nie były z kartonu. Czy jest najtrudniejsze? Każde modelarstwo jest trudne, każde wymaga od modelarza maximum zaangażowania. Kleję i ja karton, mam kilka udanych prac na forum Papermodels i dlatego tak się wymądrzam na temat kartonu. A oto kilka próbek mojego talentu.

 

http://www.papermodels.pl/topics14/waloryzowany-t-34-85-rudy-vt445.htm

 

http://www.papermodels.pl/topics14/kw-1-z-model-cards-vt609.htm

 

http://www.papermodels.pl/topics14/komes-na-spychowie-jurand-z-gpm-vt613.htm

 

http://www.papermodels.pl/topics14/pzl-p-37b-os-z-radomia-vt428.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Ciekawa praca, jedno tylko co chciałbym zasugerować to białe krawędzie gąsienic. Mógłbyś zaretuszować.

Ale jest ok.

 

Ja także zaczynałem od modeli kartonowych.

Posklejałem ich kilka.

Link do ostatniego wykonanego przeze mnie modelu kartonowego

 

Caterpillar P-5000 Work Loader

 

Pozdrawiam jawkers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła przed modelarstwem kartonowym. Sam kiedyś miałem dwa czołgi, ale niestety nie skleiłem ich ponieważ stwierdziłem, że są za trudne. Znam też modelarzy kartonowych którzy robią prawdziwe cacuszka np. modele okrętów. A najlepszym forum do oceny oceny tego modelu mogłyby być kartonwork, konradus i sklejmy.pl a nie to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.