Skocz do zawartości

Hasegawa - Kawanishi H6K5 (MAVIS) 1:72


M.A.V.

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu doszła do mnie upragniona paczka. Oto najnowsza wersja modelu H6K5 Hasegawy.

Największy mankament produktu to to, że wypraski zostały spakowane do jednego worka. Przez co zostały trochę skrzywione śmigła (zostały sponiewierane przez duże elementy kadłuba). Duże bardziej podoba mi się polityka HobbyBossa, który każdą wypraskę pakuje oddzielnie.

 

IMG_1495_zpse9e81afd.jpg

IMG_1497_zps0ce9fbc1.jpg

IMG_1499_zps612b4fad.jpg

IMG_1500_zps49a11a9a.jpg

IMG_1501_zps55caee47.jpg

 

Bardzo starannie odwzorowane blachy kadłuba. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądało po malowaniu.

IMG_1503_zpsf61c7f39.jpg

IMG_1504_zps53d41fcc.jpg

 

Jest też sporo nadlewek do usunięcia. Nie wiem czy to częste u Hasegawy (pierwszy raz nabyłem ich model)

IMG_1505_zps813b0177.jpg

IMG_1506_zps852df644.jpg

IMG_1498_zps05037fb8.jpg

 

Po Nowym Roku ma wyjść wznowienie drugiej słynnej łodzi latającej IJN: Kawanishi H8K2 (EMILY) 1:72 na które również ostrzę sobie zęby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też sporo nadlewek do usunięcia. Nie wiem czy to częste u Hasegawy (pierwszy raz nabyłem ich model)
Hasegawa to firma istniejąca od wielu, wielu lat (w przeciwieństwie np. do Hobbybosa ). Modele starszej daty, jak ten Mavis, mogą mieć nadlewki albo ślady zużycia form. W nowszych opracowaniach, nawet już tych z połowy lat 80-ych, wypraski Hasegawy są z reguły jak z pod igły (i mają wgłębne linie podziałowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładanie do planów to zabawa dla cierpliwych, zawsze w końcu można znaleźć takie do których model pasuje, bo wytwórca też z jakichś korzystał opracowując model...

 

Konstrukcja jest ciekawa i rzadko prezentowana na forach, także myślę że model nawet tylko poprawnie złożony i elegancko wykończony będzie się efektownie prezentował i stanowił ozdobę kolekcji. A że będzie przy okazji także eksponatem z historii modelarstwa? To tylko podnosi jego wartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobić trzeba praktycznie wszystko.

Hmmm... co przez to rozumiesz - dużo jest przeróbek?

Ja dopiero dokumentacje do modelu gromadzę więc analiza wyprasek dopiero przede mną.

poszukaj na forach modelarskich, jest parę relacji z budowy tego modelu, sporo pracy Ci odejdzie ( ludziska to udostępniają po to aby zaoszczędzić innym czasu) a ponadto podpowiadają czasem banalne rozwiązania nierozwiązywalnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mnie może poratować?

Znalazłem takie blaszki do japońców w 1:72:

http://www.ww-model.pl/index.php?p3280,eduard-73001-seatbelts-ija-ijn

Potrzebuje tylko kogoś żeby mnie oświecił czy te pasy to też okres II WŚ?

(nigdzie nie znalazłem żadnego opisu - chociaż to chyba jeden czort w końcu to pasy)

Średnio się na tym znam bo głównie w okrętach siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.