Skocz do zawartości

Spitfire Mk XII / Airfix 1:48


HK1885

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach nadmiaru wolnego czasu.

XII-ka Airfixa, prosto z pudła, bez dodatków. Ogólnie miły ten model chociaż kokpit ma trochę przekombinowany jak na mój gust.

 

68431b81-3dc7-470a-bb5c-9cba0a80a71a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział raczej srebrne wnętrze kadłuba za kabiną pilota, już za tą wręgą z fotelem.

Nie widziałem wnętrza XII-ki więc się nie wypowiadam, jest zielono.

Ale oczywiście jak będziesz robił Spita to możesz pomalowac na srebrno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może pomalować jak chce. Co do tego nie mam wątpliwości.

 

Też zdjęcia wnętrza Mk.12 nie mogę sobie jakoś przypomnieć, zakładam, że nie różnił się w tym szczególe od maszyn wersji z Merlinem z tego samego czasu i z tej samej fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zazdroszczę...tego czasu. W takim razie dawaj ostro.

Ja też sobie zazdraszczam, aż do Nowego Roku

Czy brak sreberka nie będzie zakłucać pracy urządzeń pokładowych?

Bez wątpienia.

 

Też zdjęcia wnętrza Mk.12 nie mogę sobie jakoś przypomnieć, zakładam, że nie różnił się w tym szczególe od maszyn wersji z Merlinem z tego samego czasu i z tej samej fabryki.

To podziel się proszę Grzegorz wiedzą, bo to nie ostatni Spitfajer.

Ja kojarzę IX-ki ze sreberkiem w środku dlatego tutaj machnąłem na zielono po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kojarzę IX-ki ze sreberkiem w środku dlatego tutaj machnąłem na zielono po całości.

 

Nie sądzę, żebyś był naprawdę zainteresowany tematem, więc nie będę się produkował:)

Pozostanę biernym obserwatorem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny to istotna sprawa dla kółka ogonowego: chowane jak w Mk. VIII lub stałe jak w Mk. V - w końcu to poprzednik Mk 14.

Kiedyś popełniłem Airfixową "dwunastkę". Tu krótki warsztat. Troszkę da się poprawić z wyjątkiem kadłuba...

http://forum.asg.koszalin.pl/sokol/forum.asg.koszalin.pl/viewtopic.php?f=12&t=4376

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam artykuł Wojtka Matusiaka (chyba) ze starego AeroPlana poświęcony Mk. XII. Poza tym opis w Monografii ww. Sam płatowiec praktycznie to Mk. V c wzmocniony dla mocniejszego silnika. Jeśli chcesz, poszukam tego AP, zeskanuję i prześlę na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer seryjny to istotna sprawa dla kółka ogonowego

MB882, z chowanym kółkiem, bez zagłówka i z deklami na kołach.

Troszkę da się poprawić z wyjątkiem kadłuba

Ograniczę się do przerycia linii na skrzydłach, z wnękami i pokrywami bawił się raczej nie będę.

Warsztat wcześniej odnalazłem i podejrzałem już Twoją robotę. Cenię sobie Twoje zamiłowanie do detali i poprawki jakie robisz, zawszę się temu przyglądam z dużym zainteresowaniem.

Jeśli chcesz, poszukam tego AP, zeskanuję i prześlę na maila

Jeśli będziesz tak uprzejmy to bardzo poproszę, Matusiak zawsze ciekawe rzeczy pisze o Spitfajerach.

 

Widzę, że rozwija się tu powoli wątek śledczy

No to tak trochę mimo woli. W zamierzeniu model jest bardziej z pudła do pobarokowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Mogę podać nr olejnych szuwaksów, ale tych pewnie nie chcesz.

Dzięki Marku, mam MM autentyki a chciałem sobie gunziakami pomalować, stąd pytanie.

Albo coś dobiorę z Gunze H albo zamówię set z Gunze C, a póki co mam w zanadrzu nowe Tamiye do RAFu.

 

Btw: dokończyłem robotę - nuda...

 

DSC_0735.jpg

 

DSC_07342.jpg

 

DSC_0737.jpg

 

DSC_07382.jpg

 

DSC_0739.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Spiteful skończony więc czas powrócić do nudzenia się...

 

Zemściło się na mnie malowanie czarnego preszejdingu, bo było ciężko na początku i musiałem sporo powalczyć.

Gunze H306, zbiornik XF-83, wszystko rozjaśnianie off-white'm.

 

DSC_0872.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to pisać przy Spitefullu, ale tam prace malarskie były już za mocno zaawansowane na takie poprawki.

 

Wydaje się iż Airfix popełnił błąd i linia zaznaczona na czerwono nie występowała w oryginale w żadnej wersji z Griffonem

344a99287bc48e8bm.jpg

 

Edit:

 

Mój błąd jednak miały ale dopiero od Mk.XIV w/g Aj-Press Spitfire cz.3

4faff873beef71aem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.