Skocz do zawartości

Stug IV - Academy - 1:35


premier1986

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam nowy wątek. Mam nadzieję że uda mi się do szybko skończyć:D

Sturmgeschutz Sdkfz 167 lub w skrócie stug IV. Wyrób Academy. Wypraski wyglądają bardzo przyzwoicie, nie widać śladów po wypychaczach, nadlewek itp. Linie podziału bardzo wyraźne, podobnie nity. Niewielka ilość części ale to taki w sumie weekendowy model. Niestety gąski tylko gumowe ale wyglądają naprawdę dobrze. Nie będę ich więc wymieniał na firule czy coś podobnego.

Instrukcja całkiem czytelna, cheć niestety brak zaznaczenia co na jaki kolor malować. Kalki ocenię jak je już nałożę.

 

Zapraszam na relację. Na początek foto wyprasek.

 

20131221_093940.jpg

20131221_094655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja musialem trafic na bubla, bo było kupe sladów po wypychachasz i nadlewek. Jeśli bys chciał z niego cos wyciągnąć fajnego, to niestety czeka cie sporo pracy jak i nakladu finasowego, co w moim przekonaniu nie oplaca się do tego modelu ;)

Zycze powodzenia z tym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściślej rzecz ujmując to nie jest wyrób Academy a formy Tamiyi z lat bodajże 60 tych XX wieku. Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. Nie oznacza to oczywiście, że zrobisz zły model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będę w nim nic poprawiał ani też nie będę dokupował żadnych waloryzacji, lufy czy gąsek. Kupiłem go jako pierwszy model niemieckiego czołgu. Poza tym dla mnie bardziej liczy się poprawne złożenie i dokładność malowania niż zgoda z historią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalazłem malowanie z frontu wschodniego. Niestety okazuje się że moje psikadło już się nie nadaje do precyzyjniejszych prac i dlatego kamo wygląda jak wygląda. Jak dostanie brudzenia obicia itp to będzie dużo lepiej.

Jak narazie pomalowane płyty boczne dodatkowego opancerzenia. Założone są tylko tymczasowo do zdjęć, tak zamo układ jezdny. Przyznaję że składa się go bardzo przyjemnie. Prawie nie potrzebna jest szpachla.

Oto efekty:

 

20140103_164119.jpg

20140103_174231.jpg

20140103_174300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek wygląda to przyzwoicie ,zrób dobrego washa i nie będzie źle.

 

Na temat samego modelu ostatnio otworzyłem w sklepie ten model i byłem w szoku bo ramki wyglądały jak w nowej tamiya żadnych nadlewek przesunięć , no i kolor plastiku jak nowa tamiya . Pózniej wziołem ten model z sam model z Tamiya i wypraski przypominały własnie model który opisuje kolega hypnos82 , zreszta ja miałem to samo gdy kupiłem go 10 lat temu . Musieli poreperować formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to przepak starego modelu Tamiya, spasowanie dobre, ale detal i zgodność z oryginałem jaka jest każdy wie.

Mógłbyś spróbować wykonać ekrany boczne z arkusza polistyrenu, zestawowe są w jednym kawałku i za grube, dużo pracy z tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One miały głównie "sprowokować" detonację pocisku kumulacyjnego w bezpiecznej odległości od pancerza pojazdu. Teraz zerknąłem w notatki, max. grubość 8mm.

Później stosowano jeszcze "delikatniejsze" osłony - siatki Thoma Schurzen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę się tu nie pokazywałem ale jakoś nie było czasu.

 

Mała aktualizacja pracy. Zrobiłem brudzenie i obicia. Ja tam jestem zadowolony:D Teraz jeszcze pigmenty imitujące błotko i ziemię, detale, gąski i koniec.

Osłony założone tymczasowo na razie i nie są jeszcze pobrudzone po wewnętrznej stronie, są że tak powiem soute:D

Dodałem też fotki wydechu. W sumie to nie wiem czy to dobrze wygląda.

Oceniać, komentować, doradzać.

 

20140309_205229.jpg

20140309_205255.jpg

20140309_205300.jpg

20140309_205456.jpg

20140309_205502.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Długo, długo nic się nie działo ale robota powoli, małymi kroczkami szła. Dzisiaj położony został lakier matowy i to już prawie jest koniec budowy. Tylko drobne szpargałki (klucze, łopaty itp) pozostały do doklejenia i wtedy już galeria.

 

20140414_164121.jpg

 

20140414_164206.jpg

 

20140414_164221.jpg

 

20140414_164126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że od wewnętrznej strony miały kolor mini??

 

Odpowiedź po pełnym miesiącu: Nie wiem czy miały kolor minii, ale nie wydaje mi się, żeby chciało się komu malować wewnętrzne strony schurzenów na kolor bazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.