Skocz do zawartości

"Sexton" Frankenstein 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwól do siebie mówić GURU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

Pozwól do siebie mówić GURU

Bez przesady!

Zdecydowanie bardziej odpowiada mi dotychczasowa forma .

 

A w kolejnej odsłonie dramatu pojawia się kamuflaż sidolux kalki.

Parę słów odnośnie kamuflażu: stanowi on moją dosyć swobodną interpretację fotografii i plansz barwnych zamieszczonych w publikacjach "Śladami Polskich Gąsienic 1939-47 tom 20" oraz "Artyleria samobieżna w PSZ 1940-45",natomiast oznakowanie pochodzi z zestawu kalkomanii "Armo'' 72408 "1 D.Panc.1944-46" cz.1.

 

IMG_6390_zpsqxw87amn.jpg

 

IMG_6392_zps2mryowwt.jpg

 

IMG_6394_zpsdqjqeton.jpg

 

IMG_6398_zpsod8dinq9.jpg

 

W chwili obecnej model przybrał wygląd nieco zabawkowy , ale już niebawem ulegnie to zmianie bowiem kolejny etap to łosz a poi nim już to co tygrysy lubią najbardziej czyli dewastacja .

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wygląda jak ,,zabawka'' to co najmniej kilka(dziesiąt!) razy większa i to taka za kilka tysięcy- szacun! Zrobisz jakiegoś SBSa z poliestyrenem i robieniem nowych elementów? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zrobisz jakiegoś SBSa z poliestyrenem i robieniem nowych elementów?

Obawiam się że nie załapałem o co chodzi ...

 

Pozdrawiam!

 

 

Samouczek ;) jak co robić, żeby takie cuda wychodziły próbowałem skrzynki polepić z poliestyrenu, to nie chciały wyjść za nic, nie mówiąc o bryłach albo elementach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petarda ! Masz naprawdę chłopie łapę do tych małych karaluchów . I przyskreczujesz jak trzeba, i ładnie pomalujesz , wszystko w jednym . Świetnie ! Bardzo mi się podobają Twoje prace. Nie doczytałem , albo nie napisałeś - malowałeś kamuflaż od ciastoliny czy od tego glutowatego farfocla panzer putty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przegiąłeś ponownie

Petarda ! Masz naprawdę chłopie łapę do tych małych karaluchów . I przyskreczujesz jak trzeba, i ładnie pomalujesz , wszystko w jednym . Świetnie ! Bardzo mi się podobają Twoje prace.

Czuję się nieco zakłopotany taką komplementacją choć nie ukrywam że również wielce zadowolony że model znajduje uznanie .

Nie doczytałem , albo nie napisałeś - malowałeś kamuflaż od ciastoliny czy od tego glutowatego farfocla panzer putty ?

Całkowicie "od ręki". Na początku cały model psikłem kolorem podstawowym. Następnie sporządziłem sobie szablon z tekturki a po przyłożeniu go ołówkiem naniosłem na model kontur placków. Obwiodłem cienkopisem, poczym pędzlem wypełniłem powstały wzór kolorem czarnym a na sam koniec podretuszowałem. Zrezygnowałem z użycia ww. specyfików podobnie jak taśmy maskującej, głównie ze względu na dosyć skomplikowany wzór plam a także z obawy że coś uszkodzę u pacjenta w trakcie "obierania".

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.