Skocz do zawartości

Czechy 1945 - pierwsza diorama


verde

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Z racji przypadkowych zdarzeń stałem się posiadaczem częściowo zaczętej podstawki.Sprezentował mi ją kolega "bo mi pewnie coś z tego wyjdzie a jemu już się nie chce". Akurat fajnie się zbiegło ponieważ prace nad T-34-85 są na ukończeniu.Podstawka zrobiona jest na 2cm grubości płycie a otoczenie wymodelowane z dużej ilości plasteliny starałem się już na tej plastelinie odcisnąć jakieś ślady czołgu albo innych pojazdów ale kiepsko.Oto i zdjęcia tego prezentu:

podstawka_zps6cf3b0be.png

 

Myślałem żeby na tą plasteliną dać cienką warstwę gipsu i poodciskać wszystkie ślady.Co o tym myślicie ?

W moim zamyśle podstawka ma przedstawiać:czołg jadący drogą mijający niemiecki opuszczony outpost.Na posterunek mają się składać:

-tak mała budka podobna do tej tu http://www.worldbook.pl/podglad_albumu/299/6566/WOJ._LUBELSKIE_MAJDANEK_-_ob%C3%B3z_koncentracyjny.

- szlaban

-a na górce worki z piaskiem,stanowisko CKM oraz trochę bambetli

Będę musiał sporo roślinności dodać ponieważ podstawka ma wymiary 30x25cm i będzie trochę pusto a to raczej nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dużego doświadczenia w "odciskaniu" pojazdów nie mam, ale pomysł z gipsem chyba bym sobie darował. Jak mam "ajabymować", to wikol na to piasek i wtedy odcisnąć. Zanim zaczniesz coś dalej, to zrobiłbym przymiarkę tych wszystkich elementów na dioramie i wtedy zobaczył, czy czegoś jeszcze nie dodać/zmienić. Poustawiaj to wszystko i zrób fotkę zanim zaczniesz dalej prace nad podstawką, to zawsze któryś z Kolegów coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć to i zacznij od nowa. Daj sobie spokój z tą plasteliną. Popatrz po forum znajdziesz tematy, w których jest wszystko krok po kroku opisane. Nie przesadzaj z "gęstością zabudowy" do się dla odmiany zrobi ciasno. Wikol, styropian, gips to jest kierunek, plastelina nią nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm no to teraz mam zagwozdkę.Najwyżej jutro dokończę sypanie piasku i wstępnie pomaluję, akurat będzie okazja do potrenowania malowania areo.Wstawię zdjęcia i określicie czy wato to ciągnąć dalej czy od nowa robić.Coś tam podziałałem i jak na razie wygląda to tak:

 

WP_000148_zpscda8e84b.jpg

 

WP_000150_zpsd8a2af1b.jpg

 

WP_000151_zps25005a9a.jpg

 

A tu sama budka i szlaban

WP_000147_zpsec90f8cc.jpg

 

WP_000144_zps848e788a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomalowałem wstępnie, jutro planuję rozjaśnić to jakimś piaskowym odcieniem i pomalować worki z piaskiem.Niestety aparat przekłamuje kolory i naprawdę podstawka ma kolor trochę bardziej czekoladowy.Oto i zdjęcia :

 

WP_000154_zpsdbb2b91e.jpg

 

WP_000153_zpsd9b4565b.jpg

 

WP_000157_zps380fec97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.