Skocz do zawartości

HOBBY BOSS Pzkpfw.I Ausf.F(VK1801)-Late 1:35


Sangheili

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!

Obejrzałem zdjęcia, i widzę, że aerograf trochę Ci pryskał. Być może nie rozcieńczyłeś dobrze farby? Malowałeś to vallejo air, tak?

Weź sobie kartkę papieru i popróbuj tam malować mniej i bardziej rozcieńczoną farbą. Po drugie na takiej samej kartce poćwicz malowanie kół i kwadratów. Postaraj się aby warstwa była jednolita. Na tym kamo widać, że w jednym miejscu trzymałeś aerko dłużej, w innym krócej.

Przed robieniem kamo mogłeś go jeszcze trochę pocieniować, ale myślę, że jak nałożysz wash i brudzenie, model będzie się przezentować okej, po prostu przy następnym modelu rozważ moje propozycje.

 

Pozdrawiam, Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Nałożyłem sidolux na model i wieczorkiem zacząłem brudzić. W zakamarki dałem MIG brown wash(emanel) a zacieki probowałem stosując AK Streaming Grime. Dalem im okolo godziny zeby poleżały na modelu i zacząłem ścieranie, mialem wrazenie ze strasznie latwo schodzi. Nie wiem czy a krótko sobie schło czy toprzez sido (w sensie w przyszłości najpierw te washingi i brudzingi) W jednym miejscu próbowaem nałożyć otarcia(na wieży) przed sido a pozniej po (farbą emaliową) Miałem wrażenie , że przed sido ładnie pigment siedał tam gdzie chciałem i gęsto a po to tak już nie bardzo. Ogólnie to staram sie tym bawić i uczyc się, ale coraz bardziej jestem zadowolony. Najwyżej wrzuci się go znów do clean lux lub tym razem kreta A co tam A zapomniałbym, ścierałem maczając w white spirit ... może to za mocne i beznyna ekstraktyjna by się tu spisala lepiej, albo lakowa ?

DSCN0058.JPG

DSCN0059.JPG

DSCN0061.JPG

Pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przetrę to white spiritem jescze, a pozniej pobawie sie chyba z MIG Rainmarks, aczkolwiek boję się troche tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma litości - te zacieki są brzydkie. White spirit I zmywaj je.

 

Czołem Waszmościom.

Robert może nie zmywaj, ale pościeraj. Pędzel, którym ścierasz powinien być wilgotny od White Sprit, a nie ociekający nim. Sam mam dylemat, czy Sido jest dobrym pomysłem na warstwę rozdzielającą, może lepiej Mat Varnish Vallejo, a może nie dawać żadnej warstwy, tylko Wash itd, bezpośrednio na farbę. Bazylms co sądzisz ? Ja do teraz kładłem na farbę, bez żadnej warstwy rozdzielającej. Niekiedy zdarzało mi się, wash za bardzo wsiąkał w farbę.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wyczyściłem, efekt taki. Czyli praktycznie samo sido. Tam w zagłębieniach od spawów jets brązowy wash ale to chyba dobre jest :P No, oglądałem już kilka razy tego Mig Jimenez, ale no nie rozumiem , jemu to idzie od tak i PUFF zajebiaszczy efekt. A tutaj w moim przypadku to odpukac, nie potrzebować będę może tony kreta albo cleanluxa ale white spirit to beczkę zamówić chyba rzeba No musże przemyśleć następne etapy walki, spróbuję narazie samą wieżę jakoś pocudować. I zobaczę co wyjdzie Walki część dalsza

DSCN0062.JPG

DSCN0063.JPG

DSCN0064.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertto jest dużo lepiej, szczególnie na bokach wieży. Tę bym zostawił i zrobił na niej tylko obicia. Polecam Ci do tego ( jesli masz do Nich dostęp ) Model Master Acrylic "German Chocolate Brown". Jest taki sam jak specjalna farba AK -"Chipping Efect".

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po pierwszym sido daję kalki, potem je zabezpieczam sido, kolejny jest wash. Potem daję lakier matowy (niektórzy wolą sido) i na to biedronka z olei rozmazywana patyczkami do uszu (które wcale do uszu nie są) po czym pędzlem namoczonym w white spiricie i odsączonym na papierze toaletowym (tansza opcja do ręczników) pionowymi ruchami rozcieram je do ledwo widocznych. na sam koniec jeszce raz mat i pigmenty które utrwalam fixerem z aerografu.

Nie wiem czy to ci pomoże, ale efekty moich działań możesz zobaczyć w moich warsztatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmościom.

bazylms - nie za dużo tych warstw lakierów i sido, nie zalewa Ci to detali np. na Dragonach delikatne główki śrub, czy nity ? Ja spróbuję na KW-220, po filtrze i cieniowaniu, dam warstwę matu akrylowego Model Master.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylms - nie za dużo tych warstw lakierów i sido, nie zalewa Ci to detali...

Paweł

Nic takiego jak na razie nie zaobserwowałem, ale też i Dragona jeszcze nie sklejałem, he, he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bawiłem się w "chipping" wczoraj. Nie miałem farby brązowej odpowiadającej takiej rdzy więc nałożyłem humbrol gunmetal metalizer i na to wash Vallejo Rust Effect(miejscowo wash :P ) efekt takie dosc, jeszcze dzisiaj sprobuje malym pedzelkiem naniesc pigmenty miga rdzy z whitespiritem punktowo zeby zoabczyc jaki efekt uzyskam ;) DSCN0072.JPG

DSCN0073.JPG

DSCN0074.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmościom.

Robertto - niestety znów mina, nie oglądałeś filmu Jimeneza ? ! Te obicia powinny być bardzo delikatne i małe ( u Ciebie są za duże ) i nie wyglądać jak placki farby. Ja robię bardzo ciemnym brązem - "German Chocolate Brown " z Model Mastera. Pędzel to maximum "Trzy Zera - 000", nie grubszy !

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to cię zaskoczę, robiłem to vallejo toray #050 polowę cinszy od triple 0 ;p ale to może być , że model ogólnie jest mały , mimo ze skala 1:35 ten pz1 jest wielkosci wiezy king tigera ale zobacze co da się zrobić z tym , filmik jimeneza 3 razy ogladalem !! na razie sprzątam pokoj a pozniej bede robił makietę ;)wieczorę sie wezmę za poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to cię zaskoczę, robiłem to vallejo toray #050 polowę cinszy od triple 0 ;p ale to może być , że model ogólnie jest mały , mimo ze skala 1:35 ten pz1 jest wielkosci wiezy king tigera ale zobacze co da się zrobić z tym , filmik jimeneza 3 razy ogladalem !! na razie sprzątam pokoj a pozniej bede robił makietę ;)wieczorę sie wezmę za poprawki

 

Pędzel dobry, ale robi się to samym czubkiem pędzla i jak chcesz robić obicia, na środku, to powinny być to cieniutkie kreseczki, dopiero od nich wychodzą malutkie plamki i nie od wszystkich.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj równolegle pracuję nad dioramą/makietą. Taki o budynek ukrainski ;p

DSCN0078.JPG

DSCN0079.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wykonałem brudzing, metoda na mokro, pgmenty plus white spirit, później przetarłem szerokim nasącząnym pędzlem żeby ztrzeć nadmiary, zastosowane pigmenty to Vallejo "73105" Natural Sienna "73106" Burnt Sienna oraz "73111" Green Earth.Chciałem uzskać takie suchawe, wilgotne efekty (nie że ja szalony wpadł w błoto po wieżę i właśnie wyjechał) Ogólnie jestem zadowolony, mam trochę wrażenie , że pominienem odchudzić naniesioną ilość pigmentu. No ale jestem ciekaw waszej opini, mam nadzieje , że lepiej niż moje pierwsze próby

DSCN0080.JPG

DSCN0081.JPG

DSCN0082.JPG

DSCN0083.JPG

DSCN0084.JPG

Pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nieee... narazie nie mam pomysłu jak dokończyć pomysł śladów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie tam. Ja być zadowolony z efektu końcowego Mam to jeszcze pokryć jakims lakierem, mam do dyspozycji Vallejo Satin cos tam cos, o Satin Varnish. Ten mig Wet Effects and Dump Earth jakis taki bez szału

DSCN0090.JPG

DSCN0091.JPG

DSCN0092.JPG

DSCN0093.JPG

DSCN0094.JPG

Pozdrawiam, Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.