Skocz do zawartości

HOBBY BOSS Pzkpfw.I Ausf.F(VK1801)-Late 1:35


Sangheili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem model jak w tytule. Zamierzam go wykonać najlepiej jak potrafie a docelowo chciałbym żeby w ogolnym mniemaniu wyglądał dobrze i realistycznie. Tak jak modelarstwo redukcyjne nakazuje. DLatego jeżeli starzy wyjadacze maja spostrzeżenia i porady dla mnie, lub sugerują cos do kupić, jesli bedzie to w moim zasiegu chciałbym wykonać. a tutaj takie oto zdjęcia . Kupilem tez zestaw Aber German tool holders early used up to 1943, tak przyszlosciowo a moze sie tez cos przyda. Co do farb to z listy co tam podaja nie mam zadnej . Mam jedynie Humbrol 94 zamiast sugerowanego 93 jezeli bym malowal piaskowo z kamuflarzem. A jezeli bede kupowal to Vallejo. Chyba ze uważacie ze ktos szaleju nażarł sie sugerując te kolory w hobby boss;D

DSCN4414.JPG

DSCN4415.JPG

DSCN4416.JPG

DSCN4417.JPG

DSCN4418.JPG

DSCN4419.JPG

DSCN4420.JPG

bypicasa2html.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak posaidam. Nie jest to może rolls-royce wśród aerografów i ma zbiorniczek od spodu... ale jest jak ak-47 wybacza wszystko :P Jak dostane wypłate to może skusze sie na upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam modele tiger I i II i postawilem wanne obok nich... się uśmiałem ;D tamki słyszałem , że trzeba mieszać zeby kolor uzyskać taki jak powinno być a np vallejo , że podane na tacy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ogolnie do malowania, szare a piaskowo zielono brazowe malowanie mialy jakieś istotne znaczenie ? Bo ja ogólnie skłaniam sie do tego jasnego w paski ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U dołu tej storny http://inscale.org/public/?p=4546 jest zbiór zdjęć tego pojazdu z muzeum, na ktorym sie wzoruje, jakby w procesie budowania ktorys z was wytrawnym okiem wychaczyl cos co zle zrobilem na modelu to smialo krzyczcie zezle robie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, mam problem dotyczący uchwytów na narzędzia, otóż kupiłem z modelem zestaw Abera z uchwytami na narzędzia DO 43, a na zdjęciach z muzeum się przyjrzałem są takie jak PO 43 (różnica jest taka , że do 43 górna blacha w kształcie T na końcu wchodzi w blachę o kształcie Y i się klinowały a te po 43 jak zatrzask) I tu jest moje konsternacja, czołg był wyprodukowany w 1942-43... no chyba , że w tym muzeum ugniły juz te konce i nie widac... jakby ktoś oświeconyw tym temacie się wypowiedział bo prawie wszystkie zamontowałem ale jak sie skapłem gryzie mnie sumienie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

No nie ufaj pojazdom z kolekcji muzealnych, w latach 70-80 panowała moda na "odnawianie" i Pan Franek czy Kazio wziął co miał pod ręką dospawał połatał pomalowali i tak zostało... a potem modelarz jedzie robi foty i "poprawia"... a potem upsss , ale tak było w muzeum

Niestety wiele egzemplarzy posiada wyposażenie yyy no powiedzmy takie jakie było dostępne w muzeum , że nie zawsze zgodne z oryginałem, cóż 95% ludzi którzy to oglądają będzie uważała że jest ok , gaśnica łopata itp itd jest , jest a że nie z tego roku... czy tam modelu ...

Bazuj tylko na fotkach z epoki , jak nie ma przyjmij że jak pojazd z okresu do 43 to daj uchwyty wczesne...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam! Poczyniłem znaczne postępy.

DSCN0003.JPG

DSCN0006.JPG

DSCN0007.JPG

DSCN0008.JPG

DSCN0009.JPG

DSCN0011.JPG

 

jeżeli jest wszystko ok zabiorę się za pomalowanie tego sidoluxem, 2. nie wiem czy narzędzia nie są z zbyt jasnej stali, oraz nie wiem czy one nie byly rpzypadkiem malowanie i pominienem zostawic tylko odarcia z farby po uzywaniu, 3 pominien tam znalesc sie podnosnikna lewym tylnym błotniku, ale w blaszkach abera mam uchwyty ale do tych duzych podnosników, więc chyba sobie odpuszczę albo poprostu go położę na tym. Pozdrawiam i czekam na opinie i zjeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do narzędzi to tak:

- maluję je na czarno a potem suchym pędzlem metalizer na nie. Oczywiście trzonki narzędzi na kolor drewna.

- nożyce do przycinania powinny mieć trzonki w kolorze brązu, to nie było drewno ani metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widzę, że ten model sprawia Ci dużo frajdy...

Ale czy światło na krawędzi prawego tylniego błotnika miało być tak krzywo przyklejone? Popraw także malowanie reflektorów....

Uwagi, co do narzędzi podobne jak Krzyśka i Greifa...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. poprawie. Czemu po frajdy wielokropek ? A gąsienice są ok? czy powinienem coś z nimi więcej podziałać jeszcze przed sidoluxem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Fajny "kleine tiger" a tak gwoli ścisłości, narzędzia były malowane, Trzonki narzędzi były w kolorze bazowym (szary lub piaskowy) np.łopata czarna oskard kilofa itp... to że większość robi w kolorze "drewna" to taka modelarska fantazja -bo ładnie wygląda. Są zdjęcia z malowania Tygrysa Królewskiego w warunkach polowych , i nikt nie zaprzątał sobie d... no uwagi zdejmowaniem "ekwipunku", malowano kamo jak leci łącznie z zapasowymi gąsienicami itd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajny "kleine tiger" a tak gwoli ścisłości, narzędzia były malowane, Trzonki narzędzi były w kolorze bazowym (szary lub piaskowy) np.łopata czarna oskard kilofa itp... to że większość robi w kolorze "drewna" to taka modelarska fantazja -bo ładnie wygląda. Są zdjęcia z malowania Tygrysa Królewskiego w warunkach polowych , i nikt nie zaprzątał sobie d... no uwagi zdejmowaniem "ekwipunku", malowano kamo jak leci łącznie z zapasowymi gąsienicami itd.

Pozdrawiam

 

Sangheili - bardzo ładnie zlepiony i potryskany modelik. Co do gąsul, to dałbym ciemniejszy kolor w zagłębieniach, między grzebieniami ogniw. No i czekam na wash i brudzing.

 

Greif - zgoda co do malowania Tigrów B i innych pojazdów, z przełomu 44'/45, ale w 43', to jeszcze pojazdy malowane były w fabryczkach i ta Ika też. Sadzę, że narzędzia miała doczepiane po malowaniu, choc moze i tak nie było. Nie chciałbym się wymądrzać, ale to bardzo mała seria, tych pojazdów i sądzę, że były tylko fabryczne. Trza na zdjęcia patrzać.

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Generalnie pojazdy były malowane w kolor bazowy (piaskowy- bez roztrząsania tematu,szary) natomiast plamy i układ był nakładany w jednostkach, więc w zależności ile Helmut miał czasu to tak się starał, ale narzędzia na pewno były malowane na kolor bazowy, tak szary jak piaskowy, w jednostkach już potem pewnie było różnie, ewentualnie jak się mu łopata złamała to wymienione stylisko na nowe może być "drewniane", ordnung muss sein jak mawiają.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Generalnie pojazdy były malowane w kolor bazowy (piaskowy- bez roztrząsania tematu,szary) natomiast plamy i układ był nakładany w jednostkach, więc w zależności ile Helmut miał czasu to tak się starał, ale narzędzia na pewno były malowane na kolor bazowy, tak szary jak piaskowy, w jednostkach już potem pewnie było różnie, ewentualnie jak się mu łopata złamała to wymienione stylisko na nowe może być "drewniane", ordnung muss sein jak mawiają.

Pozdro

 

Może i racja. Hermann tryskał jak leci. Przykładem drzewiane klocki na tylnej płycie Królewskich Kotków.

 

Pozdrawiam.

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. poprawiłem narzędzia. Ale w sensie czarny klolor plus suchy pędzel stal. Kupilem tez sidolux do drewna. Musze gdzieś znaleść jak tym sie posługiwać tu na forum. Pozatym kupiłem budynek ukrainski na makietę. I wykonałem juz formy negatywowe z gipsu. Teraz zrobie odlewy właściwe i będzie zolidnie i można zrobić bardziej unikatowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nałożyłem sidolux. Poprawiłem narzędzia. I nakleiłem kalki. Przy okazji pojawiły się następujące pytania : Kalki wyglądają czysto a nawet bardzo czysto, bo są nowe (geniusz) Jak je teraz postarzyć ? Lub nadać im ... lepszy wygląd. 2. Na ostatnim zdjęciu mam pigmenty do brudzenia wiec a) nakładać je suchym pędzlem ? dwa mieszać z gliną lub masą papierową i np sidoluxem lub innym plynnym lakierem i nakładać ? Na wszystko pójdzie bezbarwny matowy. Wcześniej jak nakładałem sam pigment a później pokrywałem warstwą ochronną szlag trafial pigment. W sensie robił sie płaski. 3. Na jednym ze zdjęc są kalki CZERWONEJ TARCZY Z NIEDZWIEDZIEM. Czy ktoś światły w temacie wiec co to i kiedy uzywano ?

DSCN0020.JPG

DSCN0021.JPG

DSCN0022.JPG

DSCN0023.JPG

 

Pozdrawiam Forumowiczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszmościów.

Sangheili - chcąc odpowiedzieć na Twoje pytania ( z czym mieszać, czym nakładać ) chciałbym wiedzieć co chcesz uzyskać ? Efekt czego kurzu, błota ...?. Suche pigmenty, nasypane, czy wcierane pędzlem, gąbką utwardza się albo : Pigment Fixerem MIGa albo alkoholem. i to nie malując, maziając ale nakraplając pędzlem. Ja jak chce uzyskać coś obsypane/oblepione kurzem...itp najpierw nakładam bezbarwny akrylowy mat i na to sypię, delikatnie wcieram pigment. Efekt trwałości pigmentów murowany.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Sangheili - Robert(będzie prościej :P Chciałbym w zakamarki gąsienićm powciskać troche błota (w miejśca nieruchome), na wanne trochę poprzecierać błotka tam gdzie mógł by zawadzić o podłoże i drugi efekt czyli kurz, ale z fakturą kurz a nie ze po pokryciu plaskie to jak warstwa poniższa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Waszmościom.

Robert - ja bym rozpuścił potrzebne pigmenty, w żywicy MIGa lub w jego Pigment Fixer. To najlepsze preparaty. Jak nie masz, to zostaje Ci np White Spirit ( też dobry ), czy Terpentyna ( ta już gorsza, bo może zareagować z farbą ). Terpentynę kup tę bez zapachową, bo po zwykłej balsamicznej będzie Ci walić w chałupie jak małpie spod pachy Konsystencja błota to chyba wiesz. Utrwalać możesz lakierami bezbarwnymi matowymi, ich wybór zostawiam Tobie. Nakładałbym pędzlem. Sam kurz to wystarczy nasypać delikatnie pędzlem pigment i tak jak pisałem zakroplić go Pigment Fixerem lub alkoholem. Zakroplić nie zamalować ! Taki efekt uzyskałem ta metoda na Królewskim Kotku :

 

5_zps6706debc.jpg

 

8_zps3be3a810.jpg

 

Ten pigment na kołach nie dało się zetrzeć. Zakraplałem go Pigment Fixerem MIGa. Nie wiem, czy to samo chcesz uzyskać, jako suchy kurz ?

 

Pzodrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

A to tak przypadkiem. Po prostu Pigment Fixer się zlał jak utrwalałem pigmenty, ale wyszło ok i tak to już zostawiłem. Tak wyglądał przed brudzingiem góry :

 

2012-11-09164526_zpse95565b9.jpg

 

Jak masz pytania, to pisz. Warto kupić ten Pigment Fixer i pipetkę do zakraplania. Można zakraplać lub nakładać pędzlem, ale bardzo ostrożnie. Dużo daje nakładanie pigmentu na lakier akrylowy, bezbarwny mat. Powinieneś dodać do niego Retarder, żeby tak szybko nie wysychał.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę bawiłem się w brudzenie modelu. Najpierw wymieszałem farbkę humbrol brązową i czarną wraz z dużą ilościa benzyny i zaciemnialem zakamarki. Następnie w związku z tym , że aktualnie nie mam nic z tego co kolega Hamilkar mówiła, a w Moje Hobby jest chwilowy brak Pigment Fixer'a od miga ( wiem , że mogę kupic w innym sklepie ale mieszkam może 800 metrów od siedziby moje hobby), więc postanowiłem popróbować poprzez mieszanie pigmentu z gliną lub z masą papierową. Na zamieszczonych zdjęciach lewa strona jest glina plus pigment na prawej masa papierowa plus pigment , i wanna z glina plus pigment. (1 zdjecie glina 2 masa) . Plus jest taki ze jeżeli dojdę po przemyśleniach i głębokiej krytyce do wniosku , że trzeba to zrobić w sposób taki jak ogólnie robicie, wystarczy ,że zamoczę model pod biezącą wodą i wszystko zniknie.

DSCN0024.JPG

DSCN0025.JPG

DSCN0026.JPG

DSCN0027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.