Skocz do zawartości

HOBBY BOSS Pzkpfw.I Ausf.F(VK1801)-Late 1:35


Sangheili

Rekomendowane odpowiedzi

Koło napędowe na pierwszym zdjęciu wygląda super ale reszta kiszka.Kolory i rozmieszczenie wyglądają słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę poprzecierałem mokrym pędzlem, odchudziłem zabrudzenia, ale super to wygląda póki mokre jak wyschnie będzie kiszka, nbo chyba ze zrobi sie efekt suchego w koncu;p no zobacyzmy najwyzej wymyje dokladnie wieczorem , pordzewie go a z reszta poczekam az dostane sie do pigment fixer. No chyba ze mozna to zastąpic lakierem akrylowym polmatowym do drewna w puszcze pol litorowej co sprzedaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poprzecierałem mokrym pędzlem, odchudziłem zabrudzenia, ale super to wygląda póki mokre jak wyschnie będzie kiszka, nbo chyba ze zrobi sie efekt suchego w koncu;p no zobacyzmy najwyzej wymyje dokladnie wieczorem , pordzewie go a z reszta poczekam az dostane sie do pigment fixer. No chyba ze mozna to zastąpic lakierem akrylowym polmatowym do drewna w puszcze pol litorowej co sprzedaja

 

Pigment Fixer możesz zastąpić spyrolem. Sam Jimenez pisał kiedyś, że najlepszym utrwalaczem do pigmentów jest alkohol. Kup po prostu 100kę spirytusu ( nie wiem jak by się tu sprawdził Denaturat ), ale nie o to chodzi. Chodzi o sztuczność kolorystyki i rozmieszczenia błota. Popatrz na zdjęcia pojazdów z frontu. Jeśli chcesz powierzchnię świeżego błota spróbuj po prostu, wymieszać pigment z bezbarwnym, błyszczącym lakierem. Możesz pokryć to co zrobiłeś innymi pigmentami. Ja zawsze robię mieszankę, a jak mi się kolor nie podoba, to zacieram innymi pigmentami.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmyłem tamto i użyłem samego vallejo 73105 i czystego spirolu. Proszę o krytykę i o opinie co byście WY zrobili i jak i gdzie. Pozdrawiam Robert.

DSCN0029.JPG

DSCN0030.JPG

DSCN0031.JPG

DSCN0033.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link do warsztatów prowadzonych przez Miga Jimeneza. Ja sam po obejrzeniu tego filmu wiele się poduczyłem, idealny jak chcesz zacząć przygodę z brudzeniem. Pod koniec możesz zobaczyć jak Mig używa pigmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Oglądne to, model znów wyczyszcze. Szlag mnie trafia , do momentu kiedy maluje się na czysto idzie super. A jak przychodzi mi zrobic weathering czuje się jakbym chodził po ciemnym labiryncie i ktoś jeszcze mi związał sznurówki zeby bylo ciężej;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawdopodobnie po moim czyszczeniu **uj bombki strzelił... i mam dwa wyjści mimo chęci wywalić model przez okno i nigdy więcej nie brać sie za modelarstwo lub 2 zakleić gąsienicie( te mi sie jeszcze podobają) i szprycnąć od nowa cały model (zakleić jeszcze numer i krzyze bo tam tragedii nie ma). W skrócie coś sie podziało i cały zbielał ? nie ukrywam , że stosowałem troche pigmentu piasku ale głownie tej natural sienna ... chyba , że to sidoluź z czyms zareagował No nic... oto zdjęcia ! szok! ..

DSCN0034.JPG

DSCN0035.JPG

DSCN0036.JPG

DSCN0037.JPG

DSCN0038.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazjii, dziś zakupiłem washe MIG'a i zestaw pędzli vallejo, i mam pytanie czy można czymś innym rozcieńczać produkty miga oprócz ich thinnerem ? (np benzyna lakowa da rade? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem teraz jeszcze White spiritem to potraktować. Użyj szerokiego pędzla I jedz nim z góry w dół. Potem pokaż zdjęcia. Może wystarczy tylko zacieki z deszczu porobić jakimś Streaking grime i będzie nawet dobrze. W razie czego zawsze można przemalować.

Następnym razem testuj takie techniki gdzie na boku a nie na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potraktowałem to mocno tym White Spirit. Efekt jest jak na poniższych zdjęciach. Dalej nie rozumiem skąd sie ten biały nalot wział, czy to tak mi sie rozstarł ten pigment light yellow ochra? Ale żeby aż tak się wżarł w sie w poprzednie warstwy ? Aktualnie model wydaje mi się nie tyle co zabrudzony ale jakby całą wojne przetrwał, nie jedno widział, a myjka cisnieniowa byla jego głównym wrogiem. DSCN0039.JPG

DSCN0040.JPG

DSCN0041.JPG

DSCN0042.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot to może być White spirit. Gdyby to był mój model to teraz porobiłbym zacieki, potem przykurzył pigmentami. Ale nie jest mój wiec musisz sam decyzję podejmować co robisz dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi , że te biały nalot był jeszcze PRZED użyciem white spirit. Zawsze pozostaje mi zrobienie z niego wraku na diorame Ale popróbuje zrobie zacieki, pobrudze jeszcze, może sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Roberto : użyj dwóch, ciemnych pigmentów. Pokryj to np. Dark Mudem, Dark Earthem, a potem na to Light Earth albo Green Earth albo mieszanka tych dwóch ( trzech ) ostatnich. Przepraszam Cię za kulinarne przepisy, ale widzę, że nie lubisz sam eksperymentować, co ja uwielbiam. Pamiętaj zasadę - różne kolory pigmentów możesz nakładać jedne na drugie, do usra...j śmierci, aż Ci się spodoba. Czemu cały czas uparcie zmywasz i nakładasz jeden kolor ? ! Jeszcze raz namawiam : poeksperymentuj na sucho, jak Ci się nie spodoba - zmyj wodą, albo zetrzyj, a jak będziesz zadowolony to dopiero wtedy utrwal.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIema, cyrku ciąg dalszy. Otóż po pomalowaniu tego wsyzstkiego matowym akrylicznym lakiereme (flycolor taki z castoramy niby akryl i nieszkodliwy) model wyczyścił się , w sensie to biale cos zniklo ale lakier zrobil takie pajaczki i bluwy na powierzchni modelu WTF?! pod bulwa jest CZYSTY plastic DSCN0045.JPG

DSCN0046.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uæywaj takich wynalazków, moze farby dedykowane nie sa tanie ale starczaja na dosc dlugo i mozna uniknac takich sytuacji. Masz teraz farbe do sciagniecia a szkoda. Polecam lakiery vallejo i alclad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowałem raz tym już model i nic strasznego sie nie działo, Widocznie po moich obsesyjnych próbach ratowania (w panice troche) modelu farba tak sie chemicznie pozmieniala ze cudo wyszlo ;) no nic nie poddam sie mu ;p jeszcze zrobie z niego małe cudo

W skórcie, skąpstwo nie popłaca w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to do kreta ( w sensie cooo to ?) ? O.o siedizałem teraz mieczorem i zeskorbywałem farbe tam gdzie się cuda podziały jeszcze zostało mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.