Skocz do zawartości

HOBBY BOSS Pzkpfw.I Ausf.F(VK1801)-Late 1:35


Sangheili

Rekomendowane odpowiedzi

Ok poczytałem troche o tym czysczeniu kretrem, chciałbym to zrobić dzis, ale mam pytanie, mam na tym modelu elementy fototrawione, dowiedziałem sie że kret reaguje z aluminium(lub tez amelinium :P ) na modelu dorabiałem sam z blaszek mosieznych i uchwyty od ABER ktore są jak na zdjeciu piewrszej strony. Ktoś wie czy to jest blaszka aluminiowa czy stalowa? Troche za sztywne są na to żeby to bylo aluminium... ale nie znam sie. Czy poprostu przed czysczeniem oderwać wszystko nozykiem i miec swiety spokoj ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Czolem

No to bol, co do blaszek sa z mosiadzu, wiec kapiel w krecie moze im na dobre nie wyjsc. Sorry ale nowy komp nie posiadam polskich liter.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Roberto no wiec tak - rozpuszczasz Kreta, najlepiej w kamionkowej albo ceramicznej miseczce i zanurzasz tylko te miejsca gdzie farba się zbuntowała. Możesz w ten sposób uniknąć zanurzania miejsc gdzie masz blaszki. Jeśli zostaną Ci jednak pewne miejsca ( np. błotniki z tyłu, między narzędziami ) to próbuj zmywaczem Wamodu, powinien ładnie to zmyć. TAK - zmywacz Wamodu idealny będzie ogólnie, nie musisz Kretować, tylko wymaga to cierpliwości.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już połowa zeszla prawie przy moczeniu w tym CLEANLUX, fajnie bo gąski się wyczyściły ale farby nie ruszyło(model master metalizer) Jeżeli wsyztsko dobrze pójdzie to wieczorem będzie goły i wesoły. Teraz chciałbym to jednak pomalować Vallejo. W instrukcji bazowy to Sandy Brown o numerze 824 a red brown to 984. Ale nie jest opisany dark green jaki... Pozatym nigdy nie malowałem akrylami więc będę musiał poczytać i jakis ten podkład kupić i retarder czy jak to sie zwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wstydzić się i jeszcze raz to humbrolem prysnąć ? W sumie najekonomiczniej... bo mam tego jeszcze hoho..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z chęcią ale jak zobaczyłem ILE vallejo ma kolorów to ogłupiałem, tutaj dunkel gelb 824 ... tu zas jakis 882 middleston http://stugiii.com/germanvehiclecamouflage.html Weź powiedz mi 3 kolory jakie mam kupić i oszczędzcie mi "amoze tooo a moze tamtooo ... ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości i oszczędności. Oprócz sławnego Chaos Black i podkładów dedykowanych Vallejo lub innych akryli, istnieje coś naprawdę dobrego i dostępnego wszędzie na podkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Waszmościów

Kolega z tego forum, Martinez kupił w Castoramie coś takiego jak "Fly Primer" firmy Motip kolor szary. Twierdzi, że jest "duzio badzio dobzie" .

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motip jest bardzo dobry ale zalezy jak sie go uzywa, zatyka siatki i na blachy dobrze nie dziala. Uzywalem wiele lat ale akurat koncze puszke chaos blacj, narzekac nie moge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu od wczoraj efekt jest następujący.

DSCN0047.JPG

DSCN0048.JPG

DSCN0049.JPG

Troche fototrawek mi odpadło ale pozbierałem i bede je przyklejał spowrotem jak wyschnie. Troszke farby ejszcze zostalo w zakamarkacha ale systemtycznie wykałaczką wcieram i wykruszam. Jakos to będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberto - też trzymam kciuki, nie załamuj się. Swego czasu byłem głównym sponsorem producenta Wodorotlenku Sodu ( Sody Kaustycznej ), to coś jak Kret - jego główny składnik. A tak swoja droga, nie wiecie czasem, czy można Wodorotlenek Sodu gdzieś jeszcze kupić, oczywiście w pierwotnej postaci

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem podkład "MOTIP Fly Primer" i jestem bardzo zadowolony, ciuntka wartwa, szybko schnie, ładnie kryje. Farby zamówiłem już VALLEJO ale niestety musze też wymienić areograf, co mi zajmie pewnie z tydzien albo więcej zanim sie zdecyduję jaki wybrać i za ile.( teraz używałem takiego ze zbiorniczkiem od spodu, zbiorniczek szklany, wiecej zostawalo w rórce i w zbiorniczku niz to wszystko warte). Także jakby ktoś polecał jakiś to się przyjżę A tutaj efekt moich starań, następny etap epwnie za tydzień lub za dwa. DSCN0050.JPG

DSCN0051.JPG

DSCN0052.JPG

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Robercie.

Obejrzyj też to :

 

 

Bardzo pomocne, choć ja niektóre rzeczy robię inaczej, co nie oznacza, że lepiej - liczy się efekt.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mądrzy ludzie Czy Takie coś jest dobre? http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-Adler-AD-7790-dysza-0-3mm-dodatkowa-dysza-0-2mm.html ? I jezeli dorbze rozumię to posiada regulacje skoku igły czyli szerokosci strumienia farby tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że to może być głupie pytanie Grzesku, ale on też ma regulowany strumien tak ? ( bo w niektorych pisza wielkimi literami ze plamka przez krecenia ma regulowany rozmiar a niektorzy niepisza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mądrzy ludzie Czy Takie coś jest dobre? http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-Adler-AD-7790-dysza-0-3mm-dodatkowa-dysza-0-2mm.html ? I jezeli dorbze rozumię to posiada regulacje skoku igły czyli szerokosci strumienia farby tak ?

 

Tak, to aerograf dwu funkcyjny, czyli mam możliwość ustalenia stałego odciągu igły i to jest ważne. Potem tylko dozujesz powietrze. Pamiętaj Roberto - musisz sam dopracować siebie do aero i aero do siebie. W/g mnie ten sprzęt dzieli się na dobre i gorsze, ale nie ma super, czyli takich, które malują same Kolega kupił aero za 700 złociszy i co..........wystarczy źle rozrobiona farba i pluje, albo rozlewa plamy na modelu. Uczyć się, uczyć się i jeszcze raz uczyć się...... NIE ZNIECHĘCAJ SIĘ, PO PIERWSZYCH NIEPOWODZENIACH ! Polecam dokupienie firmowego wężyka ciśnieniowego ( Paasche, Iwata ) ze skraplaczem wody wewnątrz wężyka. Jeszcze jedno - sprężarka tylko ze zbiornikiem wyrównawczym ! Wiem, że te bez są tańsze, ale zbiornik jest koniecznością.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że to może być głupie pytanie Grzesku, ale on też ma regulowany strumien tak ? ( bo w niektorych pisza wielkimi literami ze plamka przez krecenia ma regulowany rozmiar a niektorzy niepisza)

 

Robert w opisie musi być - "aerograf dwufunkcyjny"

Nie ryzykowałbym zakupu takiego bez tego wpisu.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uruczhomłem nowy Areograf (to jest adler ad-7790) I PIERWSZY raz korzystałem z farb akrylowych, to jest Vallejo Air Dunkelgelb 71.05 Rotbraun 71.041 oraz Green Camo 71.022. Co do moich Wrażeń to ogólni... BOMBA ,świetnie sie malowało, do momentu gdy zacząłem robić kamo.... otóż mimo , że są air., dość szybko przy malowaniu pasków (3-4mm) zatykała się szczota... chyba jednak muszę nauczyć się używać tych retarderów czy jak to się zwie. Poniżej zamieszczam zdjęcia moch nocnych prac. Jak ktoś powie , że do Kreta lub Cleanluxu zabiję się i go

P.S. Skoro to farby akrylowe, przed brudzeniem mam pokryć całość sido ?

DSCN0053.JPG

DSCN0054.JPG

DSCN0055.JPG

DSCN0056.JPG

DSCN0057.JPG

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.