Jump to content
PiterATS

Churchill Mk III [AFV Club 1/35]

Recommended Posts

Witam

Nowy ulepek, którego tematem jest model czołgu ciężkiego Churchill Mk III, w malowaniu kanadyjskiego 14-go pułku pancernego, z okresu nieudolnie zaplanowanego i przeprowadzonego desantu, na kamieniste plaże w okolicach Dieppe. Pojazd nosi nazwę własną "Cat" i podobnie jak wiele innych Churchillów, tak i ten został zniszczony przez niemiecką obronę, jeszcze na plaży. Zestaw z którego wykonałem model, do podstawowa odmiana Churchilla Mk.III z AFV'a. W związku z tym musiałem wprowadzić kilka zmian, by czołg dopasować do okoliczności desantu pod Dieppe. Dorobiłem wysokie rury wydechowe, brezent na tylnej płycie kadłuba, usunąłem też błotniki i tylną skrzynię wieży. Dodałem ponadto Friule, liny holownicze Eureki, oraz lufy km'ów Besa od RB. Lufy armaty nie wymieniałem, ponieważ toczona aluminiowa była w zestawie. Poprawiłem też oznaczenia pojazdu, ponieważ AFV, dla tego konkretnego czołgu, przygotował błędny numer seryjny, oraz dorobiłem napis z nazwą własną "CAT". Szczerze to nie miałem za bardzo pomysłu na prace wykańczające przy malowaniu modelu, więc w sumie jest jak jest Całości dopełniają dwie figurki kanadyjskich żołnierzy, które są nieco przerobionymi brytyjczykami od Dragona, z dodanymi żywicznymi główkami Horneta. Podłoże to kamienista posypka firmy Noch.

 

5_zps38af682a.jpg 6_zps780f2fd0.jpg 7_zps79050071.jpg 8_zpsad022bb2.jpg 9_zps9035a0de.jpg 10_zps5950e04d.jpg 11_zps9f316986.jpg 12_zps7634c878.jpg 13_zpsea4ee821.jpg

 

Pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

 

To jeden z lepszych modeli jaki ostatnio był zamieszczony w galerii. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę oderwać oczu od niego. Poza tym diabeł tkwi w szczegółach. Tego diabła w tym przypadku robią rury wydechowe w wersji do brodzenia. Oglądając zdjęcia z lądowania pod Dieppe, właśnie te rury rzucają się w oczy najbardziej.

Całość, razem z manekinami to rewelacja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znakomity model i świetna scenka - niedawno kupiłem model Churchilla "Dieppe" z AFV i u mnie pewnie będzie podobna scenka z plaży gratulacje, bo serio zazdroszczę efektu końcowego

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładna scenka. Sam myślałem o wersji z podwyższonymi filtrami, ale na razie to daleka przyszłość.

Jakimi farbami go malowałeś - kolor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

rewelacja nawet plaza kamienista jak pod Dieppe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jakimi farbami go malowałeś - kolor?

 

Model malowałem standardowym kolorem khaki H81 od Gunze, nieco przyciemnionego zielenią H302 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.