Jump to content
PiterATS

Churchill Mk III [AFV Club 1/35]

Recommended Posts

Witam

Nowy ulepek, którego tematem jest model czołgu ciężkiego Churchill Mk III, w malowaniu kanadyjskiego 14-go pułku pancernego, z okresu nieudolnie zaplanowanego i przeprowadzonego desantu, na kamieniste plaże w okolicach Dieppe. Pojazd nosi nazwę własną "Cat" i podobnie jak wiele innych Churchillów, tak i ten został zniszczony przez niemiecką obronę, jeszcze na plaży. Zestaw z którego wykonałem model, do podstawowa odmiana Churchilla Mk.III z AFV'a. W związku z tym musiałem wprowadzić kilka zmian, by czołg dopasować do okoliczności desantu pod Dieppe. Dorobiłem wysokie rury wydechowe, brezent na tylnej płycie kadłuba, usunąłem też błotniki i tylną skrzynię wieży. Dodałem ponadto Friule, liny holownicze Eureki, oraz lufy km'ów Besa od RB. Lufy armaty nie wymieniałem, ponieważ toczona aluminiowa była w zestawie. Poprawiłem też oznaczenia pojazdu, ponieważ AFV, dla tego konkretnego czołgu, przygotował błędny numer seryjny, oraz dorobiłem napis z nazwą własną "CAT". Szczerze to nie miałem za bardzo pomysłu na prace wykańczające przy malowaniu modelu, więc w sumie jest jak jest Całości dopełniają dwie figurki kanadyjskich żołnierzy, które są nieco przerobionymi brytyjczykami od Dragona, z dodanymi żywicznymi główkami Horneta. Podłoże to kamienista posypka firmy Noch.

5_zps38af682a.jpg 6_zps780f2fd0.jpg 7_zps79050071.jpg 8_zpsad022bb2.jpg 9_zps9035a0de.jpg 10_zps5950e04d.jpg 11_zps9f316986.jpg 12_zps7634c878.jpg 13_zpsea4ee821.jpg

Pzdr

Witam!

To jeden z lepszych modeli jaki ostatnio był zamieszczony w galerii. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę oderwać oczu od niego. Poza tym diabeł tkwi w szczegółach. Tego diabła w tym przypadku robią rury wydechowe w wersji do brodzenia. Oglądając zdjęcia z lądowania pod Dieppe, właśnie te rury rzucają się w oczy najbardziej.

Całość, razem z manekinami to rewelacja!

Znakomity model i świetna scenka - niedawno kupiłem model Churchilla "Dieppe" z AFV i u mnie pewnie będzie podobna scenka z plaży gratulacje, bo serio zazdroszczę efektu końcowego

Bardzo ładna scenka. Sam myślałem o wersji z podwyższonymi filtrami, ale na razie to daleka przyszłość.

Jakimi farbami go malowałeś - kolor?

rewelacja nawet plaza kamienista jak pod Dieppe

Jakimi farbami go malowałeś - kolor?

Model malowałem standardowym kolorem khaki H81 od Gunze, nieco przyciemnionego zielenią H302 .