Skocz do zawartości

Su-22M4 3305 / 1:72 / MisterCraft


stream85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie. Wziąłem się wreszcie za dokończenie modelu.

Zacząłem malowanie i mam pytanie czy te kolory kamuflażu takie powinny być? Jeszcze malowanie nie skończone całkiem, raz może dwa trzeba będzie poprawić, ale kolory widać dobrze. Chodzi mi głównie o jasny zielony (Pactra A81) czy taki powinien być?

 

IMG_0310_zpsb760669f.jpg

 

IMG_0308_zpsccafa67a.jpg

 

IMG_0314_zpse3e7ff3b.jpg

 

IMG_0319_zps1d5898d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zależy jak Twój aparat to widzi, ale na zdjęciach jest za jasny, najbliższy tej prawidłowej zieleni to kolor na osłonach dielektrycznych. Podpytaj bartek532 jakich on używał do swojej Suki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka informacji o oznakowaniach i lata ich naniesienia na samolot:

 

Lisek - godło 3.eskadry - 1992-93

Róża, godło 7.plbr, nazwisko - 1997 - na ZLOT dowódców

Znak NATO - 1999 - z okazji wstąpienia do Sojuszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmieniłem kolory kamuflażu, teraz chyba jest lepiej. Jasny zielony w rzeczywistości jest ciemniejszy niż na zdjęciach.

 

IMG_0334_zps8addd399.jpg

 

IMG_0333_zps99d141b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację smialus ta zieleń trochę razi w oczy, ale być może to wina zdjęć? Może farba nie do końca wyschła? To tylko moje przypuszczenia. Kurczę gdybym był w domu wszystko by było jasne, bo bym podał Ci odpowiednią zieleń, póki co musisz poczekać do poniedziałku lub sam dojść jaki to odcień. Brąz jest dobry na moje oko.

 

Ps: Gdy malowałem swoje Su, barwy wydawały się też za jasne, szczególnie zielony, ale gdy doszły ślady eksploatacyjne, efekt końcowy był inny, może zależy też od tego, pod jakim kątem światła się spojrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to kolor Humbrol 101 to nikt nie ma wątpliwości, tylko że nie ma zamiennika na Pactrę. Ten kolor to jest zmieszany z 2 zielonych A81 i A10. Na zdjęciu może jasno wyszedł bo jest błyszczący. A pozostałe matowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane farbki, których użyłem do swojego Su.

 

Ciemnozielona H116

Ochra H73

Jasnozielona H101

Brązowa H62

Jasnoniebieska H89

Zielona H2

 

Jeszcze taki jeden szczegół. Jeśli się dobrze przypatrzysz, na lewym skrzydle końcówka nie jest brązowa, lecz ciemnozielona (H116). W instrukcji jest błąd, ja to dostrzegłem, kiedy skończyłem już swoje Su i nie chciało mi się tego poprawiać a ty zrobisz z tym co chcesz.

 

33051ddddd_zpsc9ce4449.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłem belki uzbrojenia i chciałem zbiorniki paliwa podwiesić na zewnętrznych belkach oraz pod kadłubem, ale niestety pod kadłub zbiorniki "nie pasują", tzn. za bardzo do przodu wystają. Czy to jest wina belek z zestawu czy może złe miejsce mocowania tych belek, tzn błąd w modelu i instrukcji?

 

Chciałem zrobić tak:

 

Sukhoi_Su-22UM-3K_Fitter_at_RIAT_2010_arp.jpg

Su-22-flight.jpg

 

a wychodzi tak:

 

IMG_1480_zps5270350f.jpg

 

Poradźcie jak to zrobić albo co innego można tam pod kadłubem podwiesić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że to wina belek, bo są za mocno wysunięte do przodu, później sprawdze na innych zdjęciach, a może jakąś inną kombinację uzbrojenia dasz? Popatrz na zdjęcia z 3305, napewno jakieś się znajdą, może jakieś ciekawsze będzie. Tylko nie patrz na te zdjęcia, gdzie są już robione w muzeum, bo podobno tam jest błędne uzbrojenie zawieszone, popatrz na zdjęcia za czasów służby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia konkretnie 3305 żeby miał coś podwieszone pod kadłubem, no te z muzeum podwieszenia to w ogóle sci-fi. Mam rakiety Ch23 i Ch58 ale nie wiem, czy nasze mogły je przenosić? Bo te bomby z zestawu to jakoś mi nie pasują do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci podesłał kilka fotek, bo mam sporo za czasów służby, ale niestety mam je na innym komputerze, a z nim coś mi się stało i nie mam dostępu do niego, chyba, że troszkę poczekasz z tym uzbrojeniem i polecisz dalej, a uzbrojenie dasz na sam koniec, a ja spróbuję dostać się do komputera i jak się uda, to podeślę parę fotek na PW. Póki co daj zbiorniki tak jak w instrukcji, tak jak ja mam przy swojej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki przesuń tak do połowy wnęk podwozia i zbiorniki powinny wejść, z czterema PTB prezentuje się okazale, co do rakiet, 58 raczej nie się nie spotkałem na Suce, 23 jak najbardziej, nie wiem czy posiadasz do nich belki, były montowane na zewnętrznych belkach albo podkadłubowych, musisz wybrać albo zbiorniki lub rakiety, ja bym obstawił na zbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kadłubem Su-22 mogły być cztery belki (dla bomb) lub dwie (dla rakiet lub zbiorników paliwa).

Przy podwieszeniach zbiorników sprawa wygląda tak, jeżeli cztery to te mniejsze o pojemności 850, jeżeli dwa to można było podwiesić "długie" ale tylko na zewnętrznych węzłach. oczywiście mogły to być też "krótkie" (na zewnętrznych) lub tylko dwa krótkie na podkadłubowych.

 

Może usystematyzuję:

4 x 850 na węzłach podkadłubowych i zewnętrznych

2 x 1150 tylko na węzłach zewnętrznych

2 x 850 - na węzłach zewnętrznych lub podkadłubowych

 

Link do rysunku (górny prawy róg)

http://richard.ferriere.free.fr/3vues/su17_3_3v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie zrobione, podwieszenia zrobione, kalkomania naklejona, generalnie chyba koniec. Dzięki wszystkim za pomoc.

Wkrótce galeria i myślę jaki model następny?

 

IMG_1526_zpse55dd655.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.