Skocz do zawartości

PG 117 soviet assault boat


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

witam zostałem szczęśliwym posiadaczem takiegoż wytworu ...

 

ysmk4801reviewbg_box.jpg

=> http://hyperscale.com/2008/reviews/kits/ysmasterpiecesk4801reviewbg_1.htm

 

poszukuje zdjęć i jakichś materiałów w temacie ... czy może ktoś coś ma widział wie może podesłać

w necie de facto jest z 6 zdjęć i to słabej jakości

 

dzięki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie to tylko tak fajnie wyglada

plany to jakies nawet są pare zdjec ale nie wyraźnych ale nic nie udało mi sie znalzeźć na temat wykorzystania, etc czyli jakies txt

dzieki

 

swoją droga jak to sie nazywało

pg 117 nkl27 ?

dzieki

 

dopadłem link nie tylko o motorówce http://moremhod.info/index.php/dnepr-menu?start=14 moja szkolna znajomość bukw będzie sie musiała odrodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś ma jąkąś wiedze na temat malowania łodzi rosyjskich - nie mam na ten temat żadnej literatury - znaleźć można 2 wersje -

stalowoszary w wariacji z jasnymi liniami

kamuflaż piaskowo brązowo zielone pasy wzdłuż kadłuba

/ na podstawie modeli z sieci/

czy ktoś coś słyszał wie widział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem na skróty i już 2 dni temu napisałem na prv do "bożo wpożo" niestety ma podobne doświadczenia jeśli chodzi o dostępność dokumentacji => czekam na przesyłkę w przyszłym tyg i ostrze zęby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej .

Na opakowaniu AMG jest jeszcze zimowe malowanie , czyli szary pokryty białym , jedynie w miejscu numeru burtowego jest odsłonięty szary z tymże właśnie numerem . Można byłoby biały obedrzeć na lakier do włosów.

Jeżeli chodzi o dokumentację .... Myślę , że po prostu sklej sobie model , fajnie go pomaluj , postaw na półce i się ciesz

Gdybym dziś budował tą łUtkę , to zrobiłbym jej ten łaciaty kamuflaż . Ja malowałem na szaro , bo nie podejrzewałem , że mógłbym sobie poradzić z łatami .

 

P.S

Cieszę się bardzo , że moja motorówka zebrała tak przychylne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twa łUdka jest tu niezaprzeczalnie wzorowa - ja się skłaniam do kamuflażu i vinietki z chaszczami etc ... no ale zobaczymy co w praniu wyjdzie - zimowa wersja jeszcze budzi moje obawy względu na umiejętności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum jest cały poradnik chyba gdzies, ale w telegraficznym skrócie to wygląda tak:

nakładasz podkład

potem kolor właściwy

potem psikasz lakierem

potem biała

a potem szczoteczka/ pędzel + woda i jedziesz ze zdzieraniem

 

jakos tak

zasada dziala chyba tylko na akrylach

 

prosze mądrzejszych o poprawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrały fanfary i nadjechał pan w niebieskim punto

 

INBOX przedstawia sie tak - więcej na blogu w stopce - bo nie mam sił przekrajać

 

ładnie zapakowane - szczególnie widoczna dbałość o szczegóły - sa tak ułożone iż nic nie jest pęknięte etc

DSC033772.JPG

 

ciekawe rozwiązanie - ale nalzey zaznaczyć iż pomimo tego ze zintegrowany pokład z kadłubem nie ma nadlewek etc naprawdę mioooodzio

DSC033812.JPG

 

pięknie oddane detale

DSC033842.JPG

 

cały zestaw z bliska

DSC033922.JPG

 

przyjechali też figuranci

DSC033932.JPG

 

rozwiązałem zagadkę nazewnictwa -

PG 117 to wojskowa wersja przedwojennej motorówki NKL 27 - uff nurtowało mnie to strasznie

(zapewne pół forum chichocze nad mym wiekopomnym odkryciem ... ale ja nie wiedziałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie tnę składać będę jak jest - deski są ślicznie oddane - w ogóle cały model naprawdę piękny po doświadczeniach z gasoline, propaganda etc ten tutaj to 1 klasa w żywicy

 

dot sołdatów to jeszcze do końca nie wiem ale raczej - 1 - 2 marynarzy i marzy mi sie konwersja ruska z tamki na snajpera z 44 z takim mundurem z frędzelkami ... no ale nie wiem czy mi sie uda oddać ducha tego munduru, jak nie to zostanę przy amebie.

 

Należy jednak zaznaczyć iż w moim przypadku droga do końca daleka i kreta wiec wiele może sie zmienić.

ideowo winietka ma wygladac podobnie do tego =>

http://cs.finescale.com/fsm/modeling_subjects/f/19/t/101482.aspx

 

no i wielki temat do ogarnięcia czyli ... Woda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to przepraszam - tak przyglądałem sie temu będzie ciężko, ale znowu pochwała dla wykonawcy ona jest do odcięcia tylko w swojej lini przedniej a dojście od dołu także przemyślane wiec liczę ze jakoś pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.