Skocz do zawartości

Supermarine Spitfire Mk Vb Airfix w skali 1:24


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie wiem czy zdjęcia odzwierciedlają idealnie stan faktyczny ale czy ściana za silnikiem oraz łoże nie są za czyste, w środku nie żałowałeś łosza i powiem że nigdy tak spita nie brudziłem wyszło wizualnie całkiem fajnie natomiast silnik i jego otoczenie są jak dla mnie za sterylne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Gdy skończyłem prace nad silnikiem, jeszcze przed włożeniem go na swoje miejsce, silnik ubrudziłem pigmentami z Tamiya, ale brudzenie zniknęło gdyż silnik jeszcze wiele razy dotykałem. Ze ścianą było tak samo. Wczoraj patrzyłem na specyfiki AK-Interaktive, zakupię już na sam koniec washe tej firmy i odpowiednio upaćkam silnik i "komorę silnika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Prace nad światłami trwają. Nie wiem jak zlikwidować te zagięcia. Na zdjęciach nie wygląda to dobrze ale w rzeczywistości nie jest to takie widoczne.

_DSC0893_zpsjuwomgfd.jpg

_DSC0894_zpsesskr6ep.jpg

Wydech pomalowany oraz nałożone pigmenty.

_DSC0892_zps8eewrab2.jpg

Chciałem zrobić otwierane drzwiczki. Nie miałem pojęcia jak zrobić zawiasy by grubość miały złożonej kartki papieru.

Zrobiłem zawiasy z cienkiego miedzianego drutu. Drzwi zamykają się. Na chwilę obecną nie mam pomysłu jak to upiększyć. Jeżeli ma ktoś jakiś pomysł, by zrobić działające zawiasy to proszę o radę.

_DSC0891_zpszh7j31b9.jpg

_DSC0895_zpssarufr0q.jpg

Całość prezentuje się tak. Przepraszam za tło ale nie chciało mi się rozkładać namiotu.

_DSC0896_zpsa8rziq4y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Super Moderator

Witam.

Mam pytanie do koleżanek i kolegów z forum.

Gdzieś w internecie wyczytałem ze spitfire Zumbacha miał na śmigle pod żółtym kolorem, namalowany biały cienki pasek. Czy tak rzeczywiście było? Pytam, ponieważ nie mogę znaleźć w internecie zdjęcia z takimi oto paskami.

Zdjęcie poglądowe, o co mi się rozchodzi jest zaznaczone w czerwonych kółkach.

Paski na zdjęciu są przeze mnie naniesione.

Biae%20paski_zpsfqqrxcmv.jpg

Zdjęcie z internetu.

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
witam a gdzie postawisz tego kolosa ?? robota pierwsza klasa i dawaj dalej -- pozdrawiam

Dziękuję bardzo. Model stanie z innymi moimi modelami jak zrobię na niego miejsce. Oprócz podstawki która była w zestawie, mam zamiar zrobić mu jeszcze jakąś płytę lotniska na której stoi on podpięty do wózka, w którym będą znajdowały się baterie. Baterie zasilą silniczek obracający śmigło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a gdzie postawisz tego kolosa ?? robota pierwsza klasa i dawaj dalej -- pozdrawiam

Dziękuję bardzo. Model stanie z innymi moimi modelami jak zrobię na niego miejsce. Oprócz podstawki która była w zestawie, mam zamiar zrobić mu jeszcze jakąś płytę lotniska na której stoi on podpięty do wózka, w którym będą znajdowały się baterie. Baterie zasilą silniczek obracający śmigło.

 

 

powodzenia chłopie a jak zrobić zawiasy masz w starej książce (może przy tej grubości materiału wyjdzie) tu:

 

[...] edit: piractwa nie popieramy. link usunięty przez moderatora. imt

 

budowa plastikowych modeli -- może pomoże

 

ja teraz kleję 2 radar do f-14a 1:32 i zamierzam go odlewać jak skończę, poruszyłem wątek żywic i się ożywiło

ale cały czas szukam uzbrojenia dla tej sztuki i nie mam pojęcia gdzie -- może pomożesz

 

pozdro - marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Model powoli nabiera kolorów.

Nałożony preshading.

Na skrzydłach przy kadłubie, widać rysy, muszę je przetrzeć papierem ściernym. Nie były widoczne, dopiero po nałożeniu metalizera pokazały się.

_DSC0019.jpg

Pomalowane pasy szybkiej identyfikacji.

_DSC0020.jpg

_DSC0022.jpg

Śmigło. Kołpak smigła pomalowany kolorem Beige Green.

Jako podkład użyłem farb Gunze. Następnie nałożyłem czarny mat Revella. Wystarczy lekko czymś zadrzeć a czarny kolor zdziera się do srebrnego podkładu.

_DSC0025.jpg

 

Pytanie mam.

Czy na farby Gunze serii "C", mogę nałożyć lakier bezbarwny Humbrola? Chodzi mi oto, czy dojdzie do jakiejś reakcji, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cieszę się że choć jednej osobie się podoba . Do galerii jeszcze daleko. Dzisiaj nakładam kalki.

 

Wierz że jedynie nie tylko dla mnie, pozdro- marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może mało popularnie, ale powiem, że zakryłeś malowaniem cały preshading. W ogóle go nie widać. Jeśli w jakikolwiek sposób chciałeś zróżnicować powierzchnię modelu to jeszcze teraz możesz powtórzyć proces z wykorzystaniem Tamiya Smoke albo bardzo mocno rozrobionej, np ciemnoszarej, farby. A jeśli jest jak miało być to następnym razem radzę w ogóle pominąć cieniowanie przed kamuflażem, bo szkoda i czasu i lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Przepraszam że tak późno odpisuję, ale wiecie jak to jest po pracy na nic nie ma czasu.

A ja może mało popularnie, ale powiem, że zakryłeś malowaniem cały preshading. W ogóle go nie widać. Jeśli w jakikolwiek sposób chciałeś zróżnicować powierzchnię modelu to jeszcze teraz możesz powtórzyć proces z wykorzystaniem Tamiya Smoke albo bardzo mocno rozrobionej, np ciemnoszarej, farby. A jeśli jest jak miało być to następnym razem radzę w ogóle pominąć cieniowanie przed kamuflażem, bo szkoda i czasu i lakierów.

Pierwszy raz malowałem farbami Mr.Color i tak mi się podobało krycie i układanie się farby na powierzchni malowanej, że się troszkę rozpędziłem. Preshading, jest gdzie nie gdzie widoczny. Na tym etapie budowy boję się cokolwiek kombinować, by czegoś nie zepsuć. Dzięki za radę.

 

Hej.Podziwiam wklad pracy.Jesli robisz model ze zdjec to litera D powinna byc pomiedzy liniami poziomymi w tych samych odleglosciach.

Jesli oryginal kompletnie inaczej.

Pozdro.

Model sklejałem według instrukcji w której literka "D" jest niżej niż pozostałe. Myślałem że tak ma być, a nie przyszło mi do głowy mimo przeglądania tylu zdjęć i publikacji by zerknąć jak to było w rzeczywistości. Dzięki za zwrócenie uwagi.

 

A takie pytanie, czemu nie usunąłeś ze skrzydeł tych równoległych 2 pasków?

Domyślam się że chodzi o te doklejane na skrzydłach po dwóch stronach kadłuba "paski". Jak już pisałem wcześniej, model kleiłem wg. instrukcji i sugerowałem się jednym zdjęciem, na którym spitfire miał te paski.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja może mało popularnie, ale powiem, że zakryłeś malowaniem cały preshading. W ogóle go nie widać. Jeśli w jakikolwiek sposób chciałeś zróżnicować powierzchnię modelu to jeszcze teraz możesz powtórzyć proces z wykorzystaniem Tamiya Smoke albo bardzo mocno rozrobionej, np ciemnoszarej, farby. A jeśli jest jak miało być to następnym razem radzę w ogóle pominąć cieniowanie przed kamuflażem, bo szkoda i czasu i lakierów.

Pierwszy raz malowałem farbami Mr.Color i tak mi się podobało krycie i układanie się darby na powierzchni malowanej, że się troszkę rozpędziłem. Preshading, jest gdzie nie gdzie widoczny. Na tym etapie budowy boję się cokolwiek kombinować, by czegoś nie zepsuć. Dzięki za radę.

 

Czyli idziesz utartą ścieżką Ja po przesiadce z Humbroli też nie mogłem zmienić filozofii rozcieńczania farb dużo mocniej niż olejnych i kładłem mocno kryjące warstwy. Na szczęście akryle dają dużo więcej swobody z zabawą w cieniowanie na każdym etapie malarskim. Kwestia wyczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Model otrzymał wash i pierwszy raz robiłem wycieki oraz okopcenia.

Jakoś na żywo bardziej mi się to wszystko podoba, na zdjęciach wygląda to inaczej.

_DSC0396.jpg

_DSC0400.jpg

_DSC0402.jpg

_DSC0399.jpg

W całej okazałości, skończony w 95%.

_DSC0404.jpg

W zestawie było jeszcze jedno śmigło, ale kołpak dla zabawy pomalowałem na czerwono.

_DSC0407.jpg

Zapomniałem napisać, że model został polakierowany półmatem.

 

 

Zostało jeszcze poprawić silnik, poprawki malarskie wnętrza, dokończyć działka i do galerii. Później pomalować pana pilota, podstawka i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Co będę ukrywał, drzwiczki lekko odstają jakieś 0,5mm. Wszystkiemu są winne zawiasy które wykonałem. Nie wiem jak to chciał zrobić producent, ale według mnie drzwi miały być zakładane albo ściągane. Moim zamiarem było wykonanie otwieranych drzwi, tak by można je było zamknąć w każdej chwili. Udało się to niestety kosztem lekkiego odstawania w dolnej części. Wiem że przez ten problem, u niektórych model jest spalony, ale trudno. Na błędach człowiek się uczy, ale na dzień dzisiejszy nic innego bym nie wymyślił.

Co do brudzenia nie chciałem przesadzić, ale jestem zadowolony z efektu.

Cieszę się, że choć kilku osobą podoba się mój model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.