Skocz do zawartości

A-10A Tamiya 1:48


LukaszM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odwiedzających!

 

Kolejnym modelem, który prezentuje na naszym forum to Tamiyowska A dziesiątka w 48. Ogólnie za model przepłaciłem. Italerka jest tańsza i dużo ładniej zdetalowana. Tutaj detale są jakby pominięte. Zegary w kokpicie to kalki, linie podziału wypukłe (część udało mi się przeryć), nitów brak, uzbrojenie takie jak model, czyli mało na nim detali.

 

Nie wiem czy to reguła czy przypadek ale jeden z moich modeli, którego wypraski były wykonane z zielonego tworzywa również posiadał bardzo mało detali.

 

Z modelu nie jestem do końca zadowolony, przede wszystkim ze wzgledu na świecące kalki. Używałem i płynów i nakłuwałem... Nic nie pomogło. Wg mnie to wina powierzchni Humbroli jaką uzyskałem po malowaniu. Sidolux też nie pomógł. Licze, że na kolejnym modelu, którego Humbrolami nie pomaluje ten problem zniknie.

 

Dodatkowo wykonałem działko od podstaw.

 

Wloty powietrza chyba powinny mieć inny kolor, ale tak mi się podoba, a z uwagi na niski poziom detali model ni jak ma się do rzeczywistego, więc zły kolor jako dodatkowy mankament da się chyba wybaczyć.

 

I to tyle ciekawostek. Zapraszam do oglądania i oceniania. Może znów dowiem się czegoś ciekawego, tak jak to było w przypadku F-15.

 

A-10A+TAMIYA++%252881%2529.JPG

A-10A+TAMIYA++%2528119%2529.JPG

A-10A+TAMIYA++%2528122%2529.JPG

A-10A+TAMIYA++%252885%2529.JPG

A-10A+TAMIYA++%2528101%2529.JPG A-10A+TAMIYA++%2528102%2529.JPG

A-10A+TAMIYA++%2528107%2529.JPG A-10A+TAMIYA++%252856%2529.JPG CPzx-zWSs2ZFL7tJ5l2Ii5t0vEGXZTx6DA4BqJvXMQE=w868-h577-no A-10A+TAMIYA++%2528162%2529.JPG A-10A+TAMIYA++%2528115%2529.JPG A-10A+TAMIYA++%2528117%2529.JPGW1Q3TMHOb5Ugg0jjA6Xy4v8YVgG4WecZtjsSxR6kXuw=w620-h577-no A-10A+TAMIYA++%252898%2529.JPG A-10A+TAMIYA++%2528125%2529.JPG

A-10A+TAMIYA++%2528148%2529.JPG

 

I tak na koniec kombinowane ;)

 

sRTyRZwBGbW-sOwloP27MYQZeZezpM0zRKdGZ7ylTJQ=w868-h577-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzingu nie robiłem wcale. Tyle co wash i preshiding. Nie miałem pomysłu na sensowne brudzenie, więc odpuściłem. Czasem lepiej mniej niż przedobrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ostatnia fota. Podoba mi się samolot. To jedna z moich ulubionych maszyn. Dla tego moja ocena bedzie surowa ,-))

Kalki ci się srebrzą. Wiem, ze to modelarska zmora. Trzeba kłaść je na błyszczące podłoże i używać płynów. Nie ma rady. Są oczywiście takie kaleczki, które siedzą idealnie nawet na matowej powierzchni, ale nie ma ich dużo niestety.

I denerwują mnie zdjęcia z bardzo płytka głębia ostrości. Wiem, że tak miało być, ale i tak tego nie kupuje.

No i nie ma śladów eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat kalek już został przewałkowany w innym wątku, mianowicie moim F-15, więc już nie będe tutaj tego przytaczał.

Zdjęcia, które Ci się nie podobają są eksperymentalne. Mnie się podobają, dlatego tutaj są. Nie ma się o co sprzeczać.

O śladach eksploatacji też pisałem. Nie było pomysłu, więc nie chciałem psuć modelu bezsensownym brudzeniem.

Spiton dzięki za opinie, każda cieszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się bardzo podobają takie zdjęcia z płytką głębia ostrości, bo fajnie pokazują elementy które chce się w ten sposób zaprezentować, z rozmazanym tłem reszty modelu.

Super to wygląda, muszę spróbować tak u siebie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.