Skocz do zawartości

Zdjęcia Lim-5P i Lim-6M płaszczyzn koloru


pwamboldt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam na imię Pablo i jestem z Argentyny.

 

Kładę razem model skali 1/48 samolot Lim-6M marki Smer

 

Szukam zdjęć z samolotu podczas pracy w polskim lotnictwie były w czasie lata 1980/90, niestety nie mogłem znaleźć tylko dobre kolorowych zdjęć samolotu Lim-6a.

 

Zastanawiam się, czy ktoś na forum ma kolorowe zdjęcie samolotu Lim-5P i Lim-6M, aby zobaczyć schemat i kolor kamuflażu noszone przez tych, którzy są w muzeach zostały odmalowane kilka razy i zmieniły kolory.

 

Od już bardzo dziękuję i przepraszam za moje pisanie w języku polskim, to dlatego, że używam google translator napisać tę wiadomość.

 

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Manas na zdjęcie, niestety Fotografia Lim-6M i 418 mają w moim pliku.

Może 418 był Lim-6M sfotografowany ten samolot, że udało mi się znaleźć kilka, a kolor.

 

 

Na przykład znalazłem to zdjecie pochodzący z 1983 roku, ale nie to, co ten samolot kolor przynosi, jest numerem 501.

 

lim_6m_siemirowice_1983_rok_501.jpg

 

Jeśli ktoś ma jakieś zdjęcia lub informacje na temat kolorów i wzór kamuflażu stosowanego w tych samolotów będziesz bardzo wdzięczny

 

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, więc mogłem zbadać samolot z liczebnikiem 305 jest rzeczywiście MiG-17PF i kiedy został przemalowany usługi usuwania z Polskich Sił Powietrznych. Więc nie wiem, czy to są kolory i układ, który faktycznie korzysta, gdy byłem w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za info podałeś mi. Ja patrząc na zdjęcia z samolotu Lim-6MR, być dokładne pkt 618 i 635, które znajdują się w muzeach w Polsce. I zauważyłem, że część, gdzie sprzęt radarowy jest malowane w innym kolorze innym niż kamuflaż przeciwieństwie wersji Lim-6M, że usunięcie wszystkich urządzeń radarowych jest pomalowany w kolorze kamuflaż był.

 

Ja tam umieścić zdjęcia

 

635

0850899.jpg

0547948.jpg

11657258576_054c5a7a99_b.jpg

618

5343517465_acf41f2358_b.jpg

75026_1222694354.jpg

1576856.jpg

 

po obejrzeniu tych zdjęć zdecydowałem się zrobić jedną z tych dwóch płaszczyznach, pytanie brzmi: co będzie oryginalny kolor, który prowadził te maszyny?

 

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich, ja patrząc na zdjęcie z Lim-6m dostałem na stronie internetowej Aviateam.

 

66012-1.jpg

 

Przejść przez kilka filtrów korekcji koloru, mogę dostać różne sekcje kamuflażu, z którymi był malowane w następnym zdjęciu widać różne kolory wzory zidentyfikowałem z liter alfabetu.

 

66012-2.jpg

 

Wiem, że ten problem I zmęczony, ale trzeba wiedzieć, czy ktoś mógłby mi pomóc zidentyfikować rzeczywiste kolory używane ten samolot w szczególności, gdy zrobił to zdjęcie, sam akapit zaczyna się od liczby 500.

 

Pozdrowienia z Argentyny

 

Pablo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pozwolę się podłączyć pod temat i zadam pytanie dotycząca limka o numerze 618 widziałem go na żywo i trudno dokładnie rozszyfrować kolory ząb czasu zrobił swoje ale jak rozumiem jest to szary i zielony?

Czy może ktoś z was próbował to dokładnie przełożyć na FS lub RAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tego co widziałem w ostatnich zdjęć liczbowych 618 wrócił do przywrócenia i pomaluj go w szarym kolorze , a drugi bardziej jak beż , niebieski końcówka steru , wątpię , że istniejeodniesienie RAL lub FS dokładne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.