Jump to content

MI-17 0608 Marynarka Wojenna. 1:35 TRUMPETER

Sławekb
 Share

Recommended Posts

Witajcie w nowym wątku po MI-2-jce:roll: ...Jakieś 2 tygodnie temu dostałem z Martoli zamówiony produkt i tak się zastanawiałem-zakładać wątek czy nie? czy podołam z tematem?...zresztą po zimie dopadł mnie jakiś straszliwy leń i nie mogę się wygrzebać(chyba nie jestem w tym osamotniony?! he he) .....No właśnie-sam pewnie nie podołam-Instrukcje od Pepsi Adama,Qalimara i innych znawców tematu...będą tu niezastąpione (nie mówiąc o zdjęciach) .....W sumie i tak mam go zamiar skleić,więc co tyle głów to nie jedna ...Nie wiem ile ten warsztat potrwa,ale gonił nie będę....bo czeka mnie mały remont w mieszkaniu,więc wiadomo o co chodzi .....ale w miarę możliwości będę się starał coś przy nim robić.

Z oględzin zestawu,to napewno jestem zadowolony,jeśli chodzi o bryłę modelu...i ta w 1/72 Hobby Bossa i Trumpek 1/35 przypominają prawdziwy śmigłowiec,a to już dużo w odróżnieniu od Zvezdy ....kilka jednak elementów wymaga poprawek,ale na to jestem już nastawiony.....bo w sumie chcę go troszkę pootwierać...no i wnętrze-do gruntownej przeróbki ......Nie będę się dużo rozpisywał...co i dlaczego...powiem tylko tyle,że zawsze chciałem zmajstrować 5528 z "oczami"...wybrałem jednak 0608,gdy zobaczyłem,ze w pewnym okresie eksploatacji tej maszyny i na niej wymalowano "oczęta".....0608 jest trochę prostszy,a wiem jaka czeka mnie robota-stąd też taki wybór...no i mam kalkomanie .....poza tym chcę spróbować jak wyjdzie w szarym jednolitym kolorze i odpocząć troszkę od zieleni...wiem,że nie wszystkim tu się to spodoba,ale zieleń też mam w planach ...to tyle

Model ogólnie jest znany...kilka fotek już zrobiłem,a zacząłem od powiększenia baniaków itd.-w tej wersji są duże:

SAM_3883.JPG

SAM_3884.JPG

SAM_3864.JPG

SAM_3865.JPG

SAM_3868.JPG

SAM_3875.JPG

SAM_3877.JPG

SAM_3873.JPG

SAM_3879.JPG

SAM_3881.JPG

SAM_3882.JPG

Mile widziane wszelakie fotki...a w szczególności wnęki na akumulatory od strony kabiny pilotów...bambetle z tyłu za fotelem pilota ...POZDRAWIAM.

• Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Super robota. Mam jedno ale. Wydaje mi się, że w tym modelu problemem nie jest wielkość zbiorników (za małe) tylko wielkość "klimy" (za duża).

Też walczę ze zbiornikami. Właśnie zacząłem wersję Mi-17-1V z PKW Afganistan.

Super robota. Mam jedno ale. Wydaje mi się, że w tym modelu problemem nie jest wielkość zbiorników (za małe) tylko wielkość "klimy" (za duża).

Cześć...fajnie,że go dłubiesz ...jeśli chodzi o zbiorniki,to po konsultacjach z Adamem,dowiedziałem się,że były 3 typy tych zbiorników( i rzeczywiście,ze zdjęć w necie tak wynika)...ten typ,który jest w moim modelu,ma akurat powiększone same zbiorniki,a klima jest bez zmian

Zapomniałem dopisać...a może warsztacik jakiś,będzie rażniej

Jakieś tam prace mizerne trwają...i w związku z tymi pracami-zależy mi na widoku z tyłu za fotelem gdzie są akumulatory...nie wiem jak głęboko wchodzą w kadłub ...a te brązy na baniakach to imitacja spawów

SAM_3886.JPG

SAM_3887.JPG

SAM_3892.JPG

SAM_3893.JPG

...no.

Jakieś tam prace mizerne trwają...i w związku z tymi pracami-zależy mi na widoku z tyłu za fotelem gdzie są akumulatory...nie wiem jak głęboko wchodzą w kadłub ...

Top Shots strona 20

MAŁO ......Ale w Top Shots MI-8ki więcej za to jest

Witam...chciałem tylko powiadomić zainteresowanych,że z powodu remontu łazienki-jestem zmuszony na jakieś-mam nadzieję-2,3 tygodnie wstrzymać prace modelarskie... ,ale wasze wątki warsztatowe panie PARAZO...PEPSIADAMIE...i FLACHENTY.....będę śledził z zaciętością