Skocz do zawartości

MI-17 0608 Marynarka Wojenna. 1:35 TRUMPETER


Sławekb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie,że napisaliście.....jeśli chodzi o łazienkę,to wzorowałem się na technice Flachentego i zastosowałem żółty podkład...żeby uzyskać odpowiedni odcień kafla....to po środku to fotel pilota zapożyczony z warsztatu PaRazo.....cieszę się,że powstał wątek MI-24 Adama i Parazo,bo mogłem wiele się nauczyć i wykorzystać podczas prac przy łazience....tylko żeby Adam nie pojechał mnie za WR-kę którą zamontowałem w tej białej obudowie ...to tyle.Dzięki.....tu fotka,nie było światła i białego tła...aaaale

SAM_3906.JPG

...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witajcie po długiej przerwie....co prawda remontowe poprawki jeszcze trwają,aaaaale pora już coś zacząć-model duży a malowanie jednolite,więc postanowiłem to urozmaicić czymś czego się uczę i albo będę żałował,albo cieszył .......mówię o imitacji spracowanych blach...no i zacząłem się bawić powoli...może coś widać

SAM_4012.JPG

SAM_4013.JPG

SAM_4017.JPG

SAM_4016.JPG

SAM_4015.JPG

SAM_4014.JPG

SAM_4007.JPG

SAM_4006.JPG

...to tyle narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo te fotki pod światło były już po szlifowaniu...zdjęcia wstawiałem w różnych etapach,poprostu jak popadło.....dłubaniny jest,aaale trzeba się uczyć,żeby cieszyło oko..... ....na tą okazjꀳem zestawik DREMELA 300-hm,i się okazało,że obroty które posiada te ustrojstwo-są baaaaardzo szybkie i baaaaardzo topią plastik.....no cóż w sumie wyczułem to z deka i na koniec staram się wykorzystywać to w polerce...ale bardzo delikatnie i z wyczuciem,bo inaczej masz problem.....ale efekt połysku to potrafi dawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, niestety, dremelki mają zdecydowanie za wysokie obroty. Idealnym rozwiązaniem w modelarstwie plastikowym jest proxxon micromot serii 50 plus zasilacz ng 2/e . Takim zestawem można bez obaw o stopienie plastiku rzeźbić w nim, ferzować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, niestety, dremelki mają zdecydowanie za wysokie obroty. Idealnym rozwiązaniem w modelarstwie plastikowym jest proxxon micromot serii 50 plus zasilacz ng 2/e . Takim zestawem można bez obaw o stopienie plastiku rzeźbić w nim, ferzować itp.

Cześć...posiadasz go?...to jest ten który ma minimalne obroty 5000/min?.......bo jak wypróbowałem tego dremela,zacząłem szukać w necie czegoś odpowiedniejszego i widziałem tam różne modele Proxxona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam. Ma standardowe obroty minimalne 5000 przy zastosowaniu napięcia 12 V. Z użyciem ng 2/e , gdy potencjometrem zjedziesz na minimum, obroty są tak niewielkie, że super pracuje się przy tworzywach sztucznych. Przetestowane m.in. na t-72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam. Ma standardowe obroty minimalne 5000 przy zastosowaniu napięcia 12 V. Z użyciem ng 2/e , gdy potencjometrem zjedziesz na minimum, obroty są tak niewielkie, że super pracuje się przy tworzywach sztucznych. Przetestowane m.in. na t-72

Ale dobrze,że się odezwałeś.....potrzebowałem tej recenzji ...zastanawiałem się nad nim,ale ktoś gdzieś na jakimś forum mnie od tego odwiódł,że te minimum obrotów też topi tworzywo,więc już nie wiedziałem jakiego towaru szukać...a ten zasilacz też jest w zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,powoli biorę się za wnętrze...trochę musiałem poodcinać,to co mi się nie podoba ,podłogę wyścieliłem blachą ryflowaną z papieru firmy STEEL SCORPION.....troszkę poryłem w niej patrząc na fotki-dzięki Mariusz i Chazek))).....przymalowałem wstępnie...i bawię się dalej .....dużo będzie przerabiania zwłaszcza w kabinie za fotelami

SAM_4041.JPG

SAM_4042.JPG

SAM_4044.JPG

SAM_4046.JPG

SAM_4048.JPG

SAM_4049.JPG

SAM_4050.JPG

 

enter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowa rzecz ten papier.

Podoba się, tylko dobrze zaplanuj wklejenie podłogi w kadłub, żeby boczki się wyrównały.

A tempo prac to masz takie, że wreszcie u mnie nie jest najwolniej..

 

haha...tempo tak,no ale jeszcze jest życie-co zrobić......jeśli chodzi Mikołaju o te boczki,to nie ma obawy,bo idzie na nie od góry nadbudowa brzegów(boków kadłuba)...dlatego nie przykładałem się do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Burza u nas na całego dobrze,że jakiekolwiek fotki zdążyłem zrobić,bo jest ciemno....powoli podnoszę się z letargu upałowego(mam nadzieję).....troszkę pogrzebałem dziś przy komorach na akumulatory.....jeszcze kabelki i już jakoś będą wyglądać).......Ja też dzisiaj dostałem przesyłeczkę z BILMODEL MAKERS,czyli 3 sztuki farbek do śmiglaka......z tego co widzę,to kolorek jak ta lala,konsystencja prosto do aero-tylko malować i dzięki p.Tomku nie tylko za farbki

SAM_4055.JPG

SAM_4096.JPG

SAM_4097.JPG

SAM_4099.JPG

SAM_4100.JPG

SAM_4102.JPG

SAM_4103.JPG

...to tyle narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze wpaść na tą część forum i zobaczyć jak zwykle pomalowany palec Sławka

Znaczy się że grzebie bardzo ładnie, podoba mi się, szczególnie ten ekspres do kawy na półeczce obok kabli

Tylko trochę częściej poprosimy aktualizacje jakieś

 

Siema czołgista...jako,że nie wypada mi tak brudzić jak tobie czołgi,więc chociaż paluchy utytłam.....już wiem dlaczego polubiłeś tamten dział....bo tam bez brudu się nie obejdzie.....

 

a że tak zapytam,czy któryś z twoich czołgów,przypadkiem nie rozwalił pewnego śmigłowca?

 

gdzie jest MI-24???

 

ALE TAK POWAŻNIE TO DZIĘKI ZA WIZYTĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie...przez jednego takiego Adama.....i nie tylko ...musiałem zmienić rozmiar w pewnym przedmiocie w kabinie i dalej żółwim krokiem,galopuję do przodu jak strzała......jak tak człowiek popatrzy dobrze na różne foty itd....to mógłby przerabiać bez końca .....fotki oczywiście na najwyższym światowym poziomie:

 

SAM_4426.JPG

SAM_4427.JPG

tu porównanie,do wielkości która była:

 

SAM_4430.JPG

SAM_4433.JPG

SAM_4439.JPG

SAM_4437.JPG

 

tu już inne wypociny,też przerabiane:

 

SAM_4442.JPG

SAM_4444.JPG

SAM_4445.JPG

SAM_4446.JPG

SAM_4447.JPG

jeszcze nie przyklejone,narazie pasowane:

SAM_4450.JPG

SAM_4452.JPG

SAM_4453.JPG

SAM_4456.JPG

SAM_4457.JPG

SAM_4458.JPG

.......to narazie tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.