Skocz do zawartości

ORP Jaskółka


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak opisać mój pierwszy model, więc może wstawię tylko kilka zdjęć, które zrobiłem podczas wykończania ;-)

 

Co prawda wielu z Was mogą razić niedociągnięcia, części itp, ale ponownie piszę, że to był mój pierwszy model, który sklejałem jakieś 3-4 miesiące. Za ten model zabrałem się bez żadnego doświadczenia modelarskiego, bez sprzętu tylko to co miałem pod ręką czyli nożyczki, klej i instrukcję ;)

 

Wiem, że to forum z plastikami ale widziałem kilka działów z kartonami więc wklejam również swój.

 

Poniżej mój pierwszy model - ORP Jaskółka (38cm):

 

sama konstrukcja

 

a78e22c9d14d0981.jpg

 

szczegóły

 

9a998ff57acb97a8.jpg adfaa1594b9fa5b7.jpg

18fd75d459e33719.jpg 0a64c8270ec6f927.jpg

356252807f276d11.jpg

 

efekt końcowy

 

92a4dd81598b53aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, że fatalnie wygląda ale sentyment dla mnie ma jako pierwszy model i nie wyrzucę go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, że nożyczki używałem bo nie byłem zaopatrzony w żaden sprzęt modelarski ale warunki pracy już się zmieniły na lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, napiszę może tak, efektowny to on (model) nie jest , widać brak doświadczenia w budowie tego typu modeli.

Razi nie dokładne wycinanie i brak retuszu krawędzi (wystarczy na początek ołówek), montaż też nie jest za czysty.Poszycie jest sfalowane i brakuję jakiś części, relingi powinny być wykonane z jakiegoś drutu.

Jeśli zabierasz się za modelarstwo kartonowe, to spróbuj na początek od czegoś prostego, wytnij i sklej kilka figur geometrycznych a później jak już opanujesz technikę wycinania i klejenia zabierz się za jakiś prosty model jakiegoś samochodu np. wydawnictwa Orlik. Modele okrętów są bardzo trudne w budowie w mają skomplikowaną konstrukcję z mnóstwem bardzo małych detali.

 

Pozdrawiam i życzę kolejnych bardziej udanych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam problem z dnem, a na dodatek to był drukowany statek więc kolorowy tusz zrobił swoje z papierem i zmiękczył go bardzo dlatego takie mocne zagięcia są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że pokazujesz swoje prace. Jako stary modelarz kartonowy widzę sporo elementów warsztatu, które możesz bardzo łatwo poprawić. Koledzy wymienili powyżej. Dodam tylko, że fajnie kształtujesz karton Musisz go tylko lepiej i precyzyjniej wyciąć...

Nie wiem jaki klej stosujesz, trochę "powyłaził..." - stosowanie Wikolu czy temu podobnych daje fajną elastyczną spoinę - na dodatek przeźroczystą.

 

Dużo ciekawych technik jest na www.konradus.com. W zasadzie to skarbnica wiedzy ze świetnymi modelarzami robiącymi obecnie cuda z kartonu. Warto tam zajrzeć...

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest model z MM to taki bardzo trudny nie jest.

 

To jest piracki pdf (do czego zreszta kolega sie otwarcie przyznaje), a nie Maly Modelarz, ktory bez problemow mozna kupic za 15 zl. na allegro. Prosze Was serdecznie! Nie pomagajmy piratom! To wlasnie przez takich ludzi zaprzestalem tworzyc dodatki do Flight Symulatora X. Kilka gotowych scenerii (kilkanascie miesiecy pracy i lata nauki oprogramowania 3D) lezy na dysku i nigdy nie zostanie opublikowanych, miast cieszyc uzytkownikow FSX.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był moj pierwszy model i nie wiedziałem skad brac ani gdzie kupic, bo bylem w tym całkowicie zielony, drugi model kartonowy mam juz oryginalny raz szukam jeszcze innych oryginalnych lecz na mieście nic nie ma a do zakupow przez internet nie jestem zbyt przekonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A to że on kradnie to już inna sprawa.

 

Ubralem moj wpis w mniej bezposrednie slowa, ale to jest wlasnie sedno zagadnienia. Dobrze by bylo, gdby oficjele tego forum od razu odsylali podobne posty i ich nadawcow w nirvane.

 

O co ci chodzi???? Najpierw napiętnujesz piratów teraz ich bronisz?? Zdecyduj się. Owszem użyłem może brutalnych słów ale pirat to pirat. Zawsze się ktoś o byle co uczepi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.