Skocz do zawartości

SU-100 1/25 Tamiya


dawid9712

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tej "czapki" w ogóle nie ma w zestawie niestety a robię prosto z pudełka. Tych zawiasów też na niektórych zdjęciach SU-100 bez "czapki" też nie ma ale coś spróbuję wykombinować. Przed chwilą popracowałem trochę nad kalkami i już tak się nie świecą ale jeszcze trochę nad nimi popracuję. :P

261evqf.jpg

2dbqm9z.jpg

2ekrias.jpg

b695r5.jpg

2v3jyfb.jpg

1gac2.jpg

4t36rq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski Czołgisto zadaj sobie nieco trudu, sam oblicz interesujące cię wymiary.

Dla przykładu: długość kadłuba prawdziwego wozu to 610 cm. Używając podstawowej wiedzy, otrzymujemy: 610 :25 = 24.4 cm. Nie było to takie trudne prawda? Chcieć to móc.

Zupełnie Ciebie nie rozumiem. Po to jest to forum, w szczególności wątek warsztatowy aby zadawać sobie takie pytania. Jak ktoś nie będzie wiedział jaki ma dobrać kolor farby to ma błądzić po internecie, czy może zapytać NA TYM FORUM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś. Jeszcze za czasów ZSRR produkowano w tym kraju całą serię czołgów radzieckich w tej skali. Miałem nawet kilka. Były bardzo dokładnie odwzorowane. czy to aby nie są te modele jedynie pod nową nazwa producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie są te modele.Tamte były w skali 1-30, produkowane dla Rosjan we Francji.

Kiedyś posłużyły mi jako poligon do testowania nowych farb. Efekty tutaj.

 

Dawid9712 , podglądam twoją relacje i mogłes na dzień dzisiejszy więcej wycisnąć z tego modelu.

Gdybyś chciał skorzystać, to moje zabawy z tym modelem w skali 1-25 są tutaj i tu . Obie relacje czekają na aktualizacje i dokończenie, ale jak to bywa brak weny i czasu ;-)

Jest też galeria naszego Kolegi z Australii.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze z niego trochę wycisnąć, np. te uchwyty pod wieżyczką dowódcy, nad błotnikiem, ledwo je na zdjęciach widać bo są tak wtopione w plastik i mało to przypomina cokolwiek. Dorobię je z drutu, najprawdopodobniej w piątek, zmyję tam delikatnie farbę, spiłuję to... (wiem, że trochę późno ) Nie chcę też tak bardzo jakoś kombinować, przerabiać żeby nie wyszło okropnie. Na tym modelu pierwszy raz w życiu spróbuję zrobić m.in. obicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę popracowałem, zrobiłem obicia suchym pędzlem ale na zdjęciach prawie ich nie widać a ja już nie chcę robić więcej obić, ponieważ mocno poobijane modele mi się nie podobają. Poza tym dorobiłem uchwyty nad błotnikiem po prawej stronie modelu jak zapowiedziałem i podobają mi się one i na jednym zdjęciu mocno świeci się kalka - w rzeczywistości tak się nie świeci, poza tym te kalki są po prostu tak denerwujące że brak słów, łamliwe, nie chcą się dobrze ułożyć i już ich nie będę dotykał bo znów się połamią a z odłamków składałem je chyba z godzinę. Naprawdę aż tak się nie świecą. I zrobiłem okopcenia z wydechów. :P

hrh5jb.jpg

sxhnxz.jpg

30t42dl.jpg

10oiux2.jpg

jkiwyu.jpg

348j7k0.jpg

2dqr68n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kalki, teraz przylegają fajnie, jeszcze oczywiście nad nimi popracuję. Niby kalki to taka łatwa robota ale ja tego nienawidzę a robię zgodnie z poradnikiem na naszym forum. Poza tym przykurzyłem koła, powyginałem błotniki...

Na pierwszych zdjęciach może za dużo nie widać, przepraszam ale nie mam zbyt dobrego oświetlenia więc dwa ostatnie zdjęcia w fleszu i w fleszu te zabrudzenia wyglądają przesadnie. Mi mój model się bardzo podoba jak na razie ale szkoda że jakoś mi specjalnie nie dajecie rad. A to mój pierwszy model tak bardziej "na poważnie", z wykorzystaniem różnych technik (przynajmniej ich próbami). :P

2cxxr8x.jpg

2zywhv6.jpg

157dhrm.jpg

2q32jb7.jpg

2wg8378.jpg

ih4qaf.jpg

97nu9u.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.