Skocz do zawartości

SU-100 1/25 Tamiya


dawid9712

Rekomendowane odpowiedzi

Problem przy dawaniu rad jest jakość zdjęć. Niestety, niewiele na nich widać. Np. zielony brud? To coś ciekawego, bo zazwyczaj jest to rodzaj kurzu lub błota a te są zasadniczo w innych kolorach. Zajrzyj do tego tematu o zdjęciach.

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=56&t=42035

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Poobijałem go bardziej, przejechałem różne kanty ołówkiem, te moje "zabrudzenia" zmyłem i pobrudzę od nowa. I co do zdjęć to nie mam możliwości żeby zrobić lepsze zdjęcia niż te poniżej ale według mnie widać wszystko na nich dobrze i można coś o modelu powiedzieć:

fn94iq.jpg

30my545.jpg

124ep7k.jpg

2dgjlno.jpg

2hhlno4.jpg

No i jak już wcześniej pisałem, to moje pierwsze obicia, takie usprawiedliwienie hehe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby model był słabo oświetlony, 15 centymetrów nad nim jest skierowane w niego oświetlenie, widać wszystko ładnie, ale skoro tak mówisz to napisałem, że nie mam możliwości na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewa. Wolno,ale dojrzewa. Fajnie, że zmyłeś tą "imitacje brudu". teraz wiem już czemu nie lubisz brudnych modeli. Bo są ochlapane seledynkową plakatówką ,-)). Wybacz ten sarkazm.

Możesz z tym modele zrobić jeszcze wiele rzeczy. Nie spiesz się. Popodgladaj kolegów. Przed Tobą samo przyjemne ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dawno nic tu się nie działo ale nie można tego powiedzieć o modelu. :P

Model dostał błoto, beczki plastikowe zamieniłem na zrobione własnoręcznie z blaszek, jedną beczkę postanowiłem zrobić bez tego "korka" ot tak sobie, że niby jest pusta, na niej leży szmatka zrobiona z jednej warstwy chusteczki higienicznej aby ukryć pewną niedoskonałość. Zrobię jeszcze na beczkach zacieki. A no i czołgiście nie dałem spokoju - odkryłem, że on ma na sobie rękawiczki. -.- Zauważyłem to w innych wykonaniach tego modelu... To chyba w sumie tyle, jeśli macie coś do zarzucenia to postaram się to poprawić bo to już chyba prawie koniec, zapraszam do zdjęć:

oa4487.jpg

eqto4w.jpg

iyejop.jpg

9jq2xh.jpg

cp3d3.jpg

2wmnmlc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurant zobaczył swoją żonę bez makijażu?

Poza tym model ładny, ja bym jeszcze trochę przykurzył zawieszenie pigmentami, i dodał rdzawych zacieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu znowu uchlapałeś model na zielono? Nie mona by tak pójść w jakiś brązowy odcień błota, jak Bozia i Matka Natura nakazuje?

 

A zdjęcia proponuję Ci robić blisko okna, w świetle dziennym. Teraz dni długie, światła dużo, powinny wyjść lepiej niż te. Ew. przy pomocy darmowych programów można będzie je łatwo rozjaśnić i ogólnie nieco poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moje błoto to mieszanina zwykłej ziemi z sidoluxem i ciemnobrązową farbką. Poprawię to błoto. Po zaschnięciu tak się zrobiło... Przepraszam za zdjęcia i może nie uwierzycie ale były robione pod samym oknem i koło lampki skierowanej ku modelowi. Zdjęcia też będą jutro nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten pomysł z zielonym nalotem?. Gdyby SU były robione z miedzi, to rozumiem. Według mnie, a jestem bardzo mało doświadczonym sklejaczem, to ten zielony w ogóle nie pasuje. I tak jak Kolega Kamil napisał powyżej, zdjęcia są za ciemne, coś z tym powinieneś zrobić, by bardziej doświadczeni Koledzy mogli coś doradzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, jakby ktoś chciałby ją zdrapać... mam starą, jeszcze carską monetę, z identycznymi śladami, nawet kolor ten sam

 

a, i wash zrobiłeś z jakiej farby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee, to dobrze że masz dobrą samoocenę

najważniejsze- zmyj ten obrzydliwy numer, nie wiem, od jakiegoś wzoru odmaluj? Teraz to wygląda jakby pijany Iwan ten numer malował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numeru nie zmyję, ponieważ taki mi się podoba - w kilku miejscach jest, że tak powiem chrapowata granica z kamuflażem co prawdopodobnie poprawię, błoto też już raczej tak zostanie. W kilku miejscach jest trochę jaśniejsze i to też jest moim zdaniem w porządku, poza tym gdzieniegdzie jeszcze jest mokre. Właściwie to nie wiem co mogę jeszcze zrobić z tym modelem, zrobiłem kilka zacieków, słabo je widać, i nie wiem czy chcę aby były mocniejsze. :P To dopiero mój czwarty model w życiu a zrobiłem z nim bardzo dużo i wiele rzeczy, np. zacieki, błoto, obicia czy jakiekolwiek dorabianie części - robiłem to pierwszy raz. Więc pytam doświadczonych modelarzy - czy mogę z nim coś jeszcze ciekawego zrobić?

6iu2wh.jpg

29z75ub.jpg

14o940h.jpg

2mgkvu9.jpg

155i7lw.jpg

2w2nhb9.jpg

15psr3p.jpg

2d8qptf.jpg

fk7e53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.