Skocz do zawartości

SU-100 1/25 Tamiya


dawid9712

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czytam sobie ten wątek, bo lubię skalę 1-25 . Potrafisz swoim uporem wprowadzić czytelnika w osłupienie, innego w zakłopotaniea kilku pewnie zdenerwować.

Piszą Koledzy jak komu dobremu co zrobić by model poprawić, a Ty ciągle swoje. Zielenina wygląda jak patyna na starych miedzianych naczyniach, koła pobrudziłeś, a gasienice są nietknięte błotem. To o brudzeniu. Chciałeś usłyszeć także o samym modelu to proszę słów kilka- szczeliny obserwacyjne kopułki dowódczej nierozwiercone, siatka na pokrywie silnika in plus, ale sama klapa skatowana okrutnie, taśmy mocujące dodatkowe zbiorniki dorobione, ale ich mocowanie bezsensowne, a zdjęcia oryginałów są. Beczki dorobiłeś, ale ta dziura w beczce to kolejny nonsens.

Jak niby i w co wkręcano korek? Zabrałeś się za poprawki, więc trzeba było zacząć od paskudnej osłony armaty, która jest największym babolem tego modelu. Do tego większość, a przynajmniej fabryczne SU miały nad osłoną daszek. W sumie prosty do dorobienia.

Do skorygowania proste rury wydechowe o małym świetle wewnętrznym .

Reasumując nim doczekasz się tu pochwalnych poematów, o które w moim odczuciu się dopraszasz, jeszcze wiele rzeczy musisz poprawić i skorygować. Będę zaglądał w nadziei, że skorzystasz z rad, które wpisali ci Koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to w tym warsztacie dostałem nie za wiele porad i moje komentarze często wynikają z demotywacji, więc przepraszam wszystkich. ;) Jako początkujący zakładając warsztat liczę na pomoc od doświadczonych modelarzy o którą jak zauważyłem bardzo ciężko. Z czego to wynika? Staram się wszystko poprawiać, gąsienice lekko są zakurzone, jak czołg wjedzie w błoto to wystarczy, że kawałek pojedzie po trawie i już są prawie czyste. Przynajmniej tak widziałem na rekonstrukcjach. Szczeliny chciałem rozwiercić ale nie mam już ani czym, ani jak, ponieważ dopiero niedawno zauważyłem, że wypadałoby je rozwiercić i nie mam jak dojść do koła włazu gdy jest już wklejony. Co do korka od t-34 podobnych pojazdów to wygląda tak:

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum23/c_copy22.jpg

i od strony wewnętrznej:

http://odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/b_copy53.jpg

Podobno te korki w T-34 były mocowane do beczek jakoś od środka na łańcuch (?), tak czytałem.

Co do daszka - nie było go w zestawie a ja próbowałem go dorobić, jednak mi to nie wychodziło więc sobie go odpuściłem ale jak widać muszę wziąć się za niego ponownie. Widziałem wiele zdjęć su-100 bez tego daszka. Dlaczego osłona działa jest taka brzydka?

http://wikiwiki.jp/wotanks/?plugin=ref&page=SU-100&src=SU-100.jpg

Wiem, że wydechy są nad wyraz pancerne i postaram się je poprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak jest że warsztat nie do końca spełnia nasze oczekiwania. Ludzie oceniają pracę na podstawie zdjęć, a te niestety nie są najlepsze. Postaraj się przejrzeć ten temat http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=56&t=42035&hilit=koniec+obciachu, może coś ci pomoże w kwestii zdjęć.

 

Osobiście maluję aerografem i trudno mi doradzać malującym pędzlem. Brudzenie trochę słabe, reszta powiedział Piterpanzer. Nie przejmuj się i działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że początkującemu można odpuścić czasami błędy producenta, zwłaszcza jeśli jest ich nie mało. Jeśli jest tak jak piszesz, że to twoje pierwsze błoto, to nie jest źle. Jestem od dziś na tym forum i przeglądając galerie natknąłem się na kilka bardzo słabych jak dla mnie modeli, przyjętych jednak z entuzjazmem. Twój model mi się podoba. Powodzenia dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.