Skocz do zawartości

T-90


Constructor

Rekomendowane odpowiedzi

Największy błąd jaki popełniłem przy tym modelu to to, że wywaliłem pudełko do śmietnika, a dlaczego? Bo nie pamiętam nazwy tej koreańskiej firmy, który brakiem dokładności instrukcji, części, z resztą całego modelu, chciała chyba torturować europejczyków. W każdym razie nie sklejam więcej żadnych modeli z napędem za taką cenę.

Model nie był mój, dostał go brat, a że on nie skleja to ja to zrobiłem.

Model wydawał się być fajny, silniczek, duży po sklejeniu (nie pamiętam skali).

 

Model jest pełen wad:

- gumowe gąsienice na dzień dzisiejszy zerwały się mimo iż model raz był uruchamiany

- instrukcja to koszmar

- nadmiar części (za dużo powtórzeń w częściach)

- brak kalkomanii

 

p5240028kd7.th.jpgp5240027ne7.th.jpgp5240023do6.th.jpg

p5240022sn5.th.jpgp5240021kk3.th.jpgp5240020wx7.th.jpg

p5240019ri8.th.jpgp5240026qm6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna fotka? dużo na jej podstawie nie da się powiedzieć poza tym, że wygląda na czysto sklejony i... montonny

poproszę o więcej zdjęć

 

EDIT: widzę, że fotek przybyło zanim skończyłem pisać, zwracam honor

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna fotka? dużo na jej podstawie nie da się powiedzieć poza tym, że wygląda na czysto sklejony i... montonny

poproszę o więcej zdjęć

 

Jędrek

 

Ekhem zdjęć jest więcej.

Nie robiłem na nim żadnych efektów, bo model nie był zbyt rewelacyjny więc nad nim nie siedziałem za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kolejnych zdjęciach już nie wygląda tak smutno a nawet zaczął mi się podobać , zapuściłbym jedynie trochę więcej ciemnego koloru we wgłębienia, troszkę kiepsko wygląda kalka, przynajmniej na zdjęciach bardzo się odcina na modelu.

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolejnych zdjęciach już nie wygląda tak smutno a nawet zaczął mi się podobać , zapuściłbym jedynie trochę więcej ciemnego koloru we wgłębienia, troszkę kiepsko wygląda kalka, przynajmniej na zdjęciach bardzo się odcina na modelu

 

Jędrek

 

No przyznaje, ze od modelu dali 2 marne kalki z czego tylko jedna sie przykleiła, druga gdzieś pofrunęła:) Może jak kiedyś znajdę czas to pomęczę ten model i zrobię mu jakieś efekty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalek nie dali bo na T-90 jak i na wszystkich innych rosyjskich pojazdach rzadko kiedy są jakieś napisy. Te klinowate panele na wieży to dobrze przykleiłeś? Bo jakoś mi one nie wyglądają tak jak powinny. Gdybyś zastosował plamiaste malowanie model dużo by zyskał Pooglądaj fotki w necie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalek nie dali bo na T-90 jak i na wszystkich innych rosyjskich pojazdach rzadko kiedy są jakieś napisy. Te klinowate panele na wieży to dobrze przykleiłeś? Bo jakoś mi one nie wyglądają tak jak powinny. Gdybyś zastosował plamiaste malowanie model dużo by zyskał Pooglądaj fotki w necie.

 

Pozdrawiam

 

No właśnie do końca nie wiem, bo przyklejałem je jeszcze jak nie miałem internetu, a w bibliotece miejskiej było tyyyyyyle książek o czołgach, wozach bojowych, że szok.

Co do malowania, to w sumie była to zabawa-próba z aerografem firmy Revell, który był bardziej dla dzieci niż dla dorosłych modelarzy, teraz w wolnej chwili może poprawię ten projekt.

 

Dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak na 72 to całkiem dobry model.

mam dwa T-80 w tej skali i oba są gorsze.fartuchy gumowe musiałem robić sam i w ogóle były pozbawione finezji.

2.Twój model jest teraz w momencie, kiedy wszystko jeszcze jest przed Tobą. Narazie go skleiłeś, i pociągnąłeś "podkładem" :-)))

3.Przerzuć temat do warsztatu i bierz sie za robotę :-)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, bo mam wrazenie że jest strasznie zakurzony (mówię o tym prawdziwym kurzu), a tak wygląda na w miare czysto sklejony i pomalowany, przydał by się suchy pędzel i jakieś obicia.

kalkomanie trzeba by jeszcze poprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest pełen wad:

- nadmiar części (za dużo powtórzeń w częściach)

No, ja tego za wadę bym nie uznał, dodatkowe części zawsze w magazynie przydać się mogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 1:48 jest najgorsza? Niektórzy ją lubią

 

Pozdrawiam

sokol

 

To taka nijaka skala, ja przyjmuje tylko 1:72 i 1:35

Oczywiście mowa tylko o pancerce co do latadeł to skala 1:48 jest w sam raz..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kwestia upodobań. Ale nie można mówić o jakiejś skali, że jest najgorsza.

 

Sam osobiście robię pancerkę 1:35 ale jak miałbym wybierać między 1:72, a 1:48 to chyba wybrałbym tą ostatnią.

 

Ale to tylko kwestia upodobań.

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest skala 48, eh najgorsza jaka istnieje do pancerniaków.....

 

A to niby dlaczego

 

A co do T-90 nie sklejam pancerki, ale jest monotonny i zabawkowy nie modelowaty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z przykrością stwierdzam, że model padł, a dlaczego? Gąsienice sparciały i pękły :( a ta wersja modelu ma dziwne "koła", które odbiegają od rzeczywistego pojazdu i nie ma możliwości nawet dopasowania mu gąsienic od innego czołgu, bo to i tak nic nie da.

 

Miały być poprawki bo takie były tutaj sugestie kolegów, ale niestety projekt padł :(

 

Mówi się trudno, może kiedyś coś wymyślę, ale na dzień dzisiejszy mam już dość tego modelu więc idzie, do "kartonu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha: hehe, a ja właśnie dzisiaj dostałem ten model jako prezent...

 

Kitech 1:48. Nie wiem czy go będę kleił,pewnie tak, ale silniczek się na pewno przyda. Pozdrawiam.

 

Chyba tylko silniczek, bo reszta to kicha Ja więcej Kitecha nie ruszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.