Skocz do zawartości

FtF warsztat zbiorczy 1:72


Adamerio

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W tym wątku będę przedstawiał postęp prac nad modelami z serii wrzesień 1939

IS_1397283_313633542111699_1734183641_o_zps0c7e90e5.jpg

Na pierwszy ogień poszedł TKS - aktualnie pozbyłem się wszystkich haków i uchwytów oraz dorobiłem błotniki z blaszki.

IS_DSCN0089_zpsec1fa74a.jpg

IS_DSCN0086_zpsdbe1daf4.jpg

IS_DSCN0084_zpsf85630f3.jpg

IS_DSCN0071_zps139d4048.jpg

IS_DSCN0067_zps2778a5a8.jpg

IS_DSCN0064_zps246951fc.jpg

A co zostało jeszcze do zrobienia ? Na pewno uzupełnianie brakujących śrub, reflektora z tyłu, uchwytu na reflektor z przodu, dorobienie uchwytów oraz haków z drutu

Wiem że zdjęcia nie są najlepsze jednak myślę że da się coś na nich zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powracam

Ostatnio nic się tu nie działo z powodu braku czasu.

 

Udało mi się zwaloryzować lewą gąsienicę, następnie dostały podkład i czekają do malowania

10495977_687754874652045_1835465467139394315_o_zps2e08ce0a.jpg

10550085_687754864652046_3255457186379796798_o_zps9908cda5.jpg

Wcześniej zrobiłem nową płytę wraz z uchwytami z przodu, jednak z uchwytów nie byłem zadowolony i zdemontowałem je(dziury po nich idą do zaszpachlowania)

IS_DSCN9926_zps9e5586f6.jpg

 

Następnie zabrałem się za walkę z górną płytą - usunąłem peryskop i wszystkie zawiasy oraz nity. Następnie z arkusza Hipsu powycinałem sobie poszczególne części i przykleiłem poprawnie na miejsce

Teraz muszę jeszcze je wyszlifować po bokach i lekko przeryć linie między nimi - a następnie dorobić od podstaw peryskop, nity i zawiasy.

IS_DSCN9967_zps7b9d616e.jpg

IS_DSCN9965_zpsa40645e2.jpg

IS_DSCN9959_zps2556625e.jpg

IS_DSCN9978_zpsccb04259.jpg

Dorobiłem też brakujące nity na 1 z elementów jarzma - aby było mi łatwiej malować przykleję je dopiero po pomalowaniu tankietki :P

IS_DSCN9989_zps8b212b17.jpg

IS_DSCN9981_zpsa5a9f3d1.jpg

Zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Całkiem zgrabnie, trochę benedyktyńska robota z tymi nitami. Ja się ostatnio zaopatrzyłem w takie nity

http://www.micromark.com/ho-scale-decals-with-raised-3d-rivets-and-other-surface-details,9968.html

bardzo fajny wyrób nity pierwsza klasa. W zestawie dwa arkusze trochę mniejsze od A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka, może w najbliższej przyszłości skorzystam Jak narazie wykorzystałem wakacyjny budżet i do października muszę działać na kulkach BGA(podoba mi się praca z nimi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej kuleczki fajna sprawa, ale w krótkich odcinkach po dwie trzy. Przy ciągu nie ma bata jakaś ucieknie w bok i cała misterna praca idzie w czorty. Ja te swoje nity z linka zakupiłem z myślą wykonania pociągu pancernego i pewnie będę jeszcze domawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej kuleczki fajna sprawa, ale w krótkich odcinkach po dwie trzy. Przy ciągu nie ma bata jakaś ucieknie w bok i cała misterna praca idzie w czorty. Ja te swoje nity z linka zakupiłem z myślą wykonania pociągu pancernego i pewnie będę jeszcze domawiał

Bardzo fajnie Ci idzie .

Off top:

A ty te "nitowane kalki" kupujesz za granicą czy np. w Martoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty te "nitowane kalki" kupujesz za granicą czy np. w Martoli?

 

Bezpośrednio u producenta w USA, swojego czasu były nity na kalce z Archera w Sahara hobby, ale te były raz drogie, dwa nie było ich za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem uchylić 1 z "okienek" - jest już prawie gotowe - zaraz trysnę je podkładem żeby kulki znowu nie wyleciały

IS_IMG_20140824_194619_zpse2d931db.jpg

Myślałem że będzie trudniej ale bardzo fajnie i przyjemnie się ten element robiło.

Jako że robota była łatwa pomyślałem więc nad uchyleniem jeszcze jednego "okienka" - co o tym myślicie Będzie ok czy za dużo rzeczy na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak na razie to co widziałem oferuje FtF wyglądało mizernie. A tutaj jestem pod wrażeniem! Idę o zakład, ze model po zakończeniu będzie wyglądał pierwsza klasa. Będę kibicował i obserwował.

Gdzie zaopatrzyłeś się w kuleczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za link Przyda się może do zrobienia skrajni obrysu na Vomagu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Wydrążyłem kolejne 2 otwory z przodu w celu zrobienia "okienek" w pozycji uchylonej. Odciąłem też i robię od nowa przednie końcówki błotników

Ma ktoś z was może patent na zrobienie 4 identycznych uchwytów do klap z przodu i z tyłu Nie mam specjalnego narzędzia do zaginania ich :-o Za każdym razem gdy spróbuję je zrobić to jeden wyjdzie dobrze, kolejny jest albo minimalnie dłuższy/wyższy :x

 

W międzyczasie zacząłem prace przy małej podstawce/dioramce

Plan mniej więcej wygląda tak jak na zdjęciu - w miejscu małego prostokąta mam 3 opcje:

-kapliczka

-drzewko

-nic, niska trawa i krzaki

Figurki od Scibor miniatures - czy ich ułożenie jest ok? Jeśli zdecyduję się na opcję z kapliczką to figurka miała na nią spoglądać.

IS_20150119_125753_zps8ec7acf8.jpg

IS_20150119_125804_zps5de53843.jpg

Macie jakieś pomysły, sugestie bądź uwagi??

Czy posiada ktoś może zdjęcia kapliczek z okresu 1939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, zrezygnować z kapliczki

Przeszukałem internet i to udało mi się znaleźć:

http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/297896.jpg

http://www.polskaniezwykla.pl/pictures/original/285206.jpg

http://lubelskakolej.net/wp/wp-content/uploads/2012/10/SAM_1581-Kopiowanie.jpg

http://www.sp1.czersk.pl/sp1/sp1/czersk/kaplice/m7.jpg

Jeśli tak to co tam w zamian postawić ?? czy po prostu niska trawa i krzaczki, muszę też zmienić położenie figurki, która miała spoglądać na ową tabliczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie

Mnie zawsze razi płaska powierzchnia terenu.

Moim zdaniem dodanie jej jakiegoś nachylenia, nawet malutkiego zawsze wpłynie pozytywnie na odbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.