Skocz do zawartości

Producenci modeli - którzy najlepsi których unikać ?


shakal84

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Tak przeglądam sobie Allegro w poszukiwaniu jakiś ciekawych modeli do wychaczenia, i tak sie zastanawiam bo trafiam na bardzo dużo róznych nie znanych mi producentów modeli. Niektóre "marki" znam dobrze i wiem czego sie spodziewać po nich np Revell Tamiya Airfix Heller Italieri to są pewni i mający dobre modele producenci. ale juz np ACADEMY w których są kiepskie kali i lepiej szukać modeli gdzie są kalki z Cartografu. Ale co z innymi producentami ? jak np Froc, Eduard Profipack, HobbyBoss, AZmodel, Antares, Hasegawa, Huma, MPM, Master Craft, Fresco, Azur, ACE, Areoplast, Master Box, Zvezda ? Ktoś może mi przedstawić jak ma sie jakośc modeli do tych poszczególnych firm ? co lepiej wybrać np zvezda czy HobbyBoss ? I czym sie róznią modele Eduard "Profipack" i " Weekend Edition" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

co z innymi producentami ? jak np Froc, Eduard Profipack, HobbyBoss, AZmodel, Antares, Hasegawa, Huma, MPM, Master Craft, Fresco, Azur, ACE, Areoplast, Master Box, Zvezda ? Ktoś może mi przedstawić jak ma sie jakośc modeli do tych poszczególnych firm ? co lepiej wybrać np zvezda czy HobbyBoss ?

- Eduard (Profipack to zestaw z dodatkami np blachy czy żywica) ogólnie fajna firma z Czech,mają dużo modeli od Academy w swoich pudłach ale są tam dobre kalki i fajne opracowania malowań. Polecam.

- HobbyBoss też ma fajne modele więc warto no i ceny są niskie.

- Master Box co do modeli to nie wiem,ja pozyskuję od nich figurki które lubię,zestawy pewnie też są ok.

- Zvezda jak wyżej,tylko figurki nabywam.

- Hasegawa też jest ok,mają ciekawe modele.

Jeszcze mogę ci polecić:

- Dragon i Cyber Hobby (to jest to samo)

- Trumpeter

- Tamiya (ja osobiście zdecydowanie wolę Dragona niż tamke)

Sumując to rzadko który producent wypuszcza modele bez błędów i w każdym z reguły trzeba coś od siebie włożyć i trzeba się z tym liczyć.

Reszty tych firm nie znam,nie miałem modeli od nich więc się nie wypowiem.

P.S Co do wyboru między Zvezda a HobbyBoss to zdecydowanie HobbyBoss,aczkolwiek jak wspomniałem figurki gwiazda ma ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwezda robi dość dobre pojazdy(potrzebny duży nakład pracy) zaletą jest cena w przypadku T72A 1/35 jest o połowę tańszy niż np T72M z Tamiyi. Z firm produkujących pojazdy polecałbym też tajwański AFV club który jest na poziomie Tamiyi a robi pojazdy przez nikogo innego nie produkowane np. czołg ewakuacyjny M88 czy pojazd transportowy M548 wadą jest dość wysoka cena. No i chińczyk Trumpeter spasowanie modeli ( pojazdy) jest super dodatkowo dodają blaszki fototrawione i toczone lufy, wadą jest cena np 130 zł za Gaza 67 Czapajewa(auto wielkości Jeepa) to dla mnie trochę za dużo.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpeter spasowanie modeli ( pojazdy) jest super dodatkowo dodają blaszki fototrawione i toczone lufy, wadą jest cena np 130 zł za Gaza 67 Czapajewa....

To akurat jest fakt,np co fajniejszy samolot w 1/48 to od 200zł>

- Miniart jest też ok,możesz dostać fajny zestaw w 1/35 z figurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modelami jest różnie, każda firma ma dobre i złe.

Revell pakuje Hasegawe, Tamiya coś z Italeri.

 

Najlepsze to Tamiya, Hasegawa, Eduard, Dragon, Great Wall Hobby, Zukei Mura - są piękne modele z Osaki czy Classic Airframes.

 

Wiele wyczesanych modeli wydały średnie firmy i wymagają dodatków i wiele pracy. Więc od razu cena modelu za 60 zł to już jak zapłata za podkład, z dodatkami robi się 150.

 

Na początek...hm... Eduard Weekend Edition - modele bez dodatków, dobre na start i nie drogie przy przyzwoitej jakości, później Eduard Profipack - zabawa z blaszkami, maskami i czasem żywicą. Dalej jesteś w okolicach 100 zł - więc nie ma źle. No i oczywiście PLASTYKi jako poligony doświadczalne za małą kaskę.

 

W momencie gdy człowiek wie, że jest gotów i nie zj..e modelu za grubszą kasę można iść w górę i tu granicy nie ma.

 

Dobry model za 200 - Stig ma racje, ale czasem to model i blaszki a czasem dopiero baza.

Tamiya - Swordfish 1:48 - wspaniały model, ale za 70-80 można wyrwać z ITALERI 1:48 Avengera (2644) i Dauntlesa (2673) zajebiste modele, przepakowane Accurate Miniatures - wiele modeli z Tamki czy Hasegawy nie dorasta im do pięt. Z blaszkami masz 2 wspaniałe modele po 120-130.

 

Moja rada - pytaj, czytaj, sprawdzaj przez 10 godzin zanim kupisz model - jeśli nie jesteś pewien, żeby nie kupić Arado w 1:48 z Tamki, który jest przapakiem Italeri za 70 zł.

 

Na początek:

Przepaki - http://inx.pm.waw.pl/~rafal/fw/przepaki.php

Inboxy - http://www.1999.co.jp/eng/, mojehobby.pl

Ważne źródło wiedzy wszelakiej: https://www.youtube.com

 

Największa baza wiedzy modelarskiej http://www.modelwork.pl/

I mniejsza, ale równie dobra: http://www.britmodeller.com/forums/

 

 

Rok temu - po 15stu latach - wróciłem do modeli, czytam recenzje, opisy, oglądam in-boxy - moja rada- czytaj, czytaj, czytaj...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki mały offtopic:

Z czystej ciekawości pytam - Jak dowiedzieć się samemu czy model to przepak?

Trzeba wziąć dwa te same modele z różnych firm i oceniać , czy jest to gdzie "napisane" na modelu??

Pytam się ,żeby wiedzieć na przyszłość .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest to dość łatwe:

 

http://www.tamiyausa.com/items/plastic-model-series-20/1-48-scale-aircraft-20000/1-48-arado-ar-196a-37006

 

Zakładka specifications:

Special feature 8 - Aircraft parts are made by Italeri - wypraski znaleść to moment i wiesz wszystko.

 

Ale lepiej i łatwiej korzystać z dobroci internetu, zwykle ktoś to wykryje zanim ty pomyślisz o zakupie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu - po 15stu latach - wróciłem do modeli, czytam recenzje, opisy, oglądam in-boxy - moja rada- czytaj, czytaj, czytaj...

 

Heh no to witaj w klubie ja też po 15 latach wracam do sklejania, tylko że teraz tak trochę bardziej "profesjonalnie" bo wczesniej to byle szybko byle model stał na półce, bez malowania bo i też nie było czym :( jedynie szkolne farbki akwarelowe :X

 

Dzięki wszystkim za rozjasnienie tematu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.