Skocz do zawartości

Mh-60K SOA


rasheed

Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym niezmiernie wdzięczny za wszelką dokumentację zdjęciową maszyny z mojego avatara mianowicie Sikorskiego MH-60K SOA. Przede wszystkim zależy mi na wyglądzie wnętrza gdyż chciałbym je jak najwierniej odwzorować. To co mam do tej pory nie wiele może mi pomóc dlatego za każdą cenną informację ukłonię się w pas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

6e34c2978b13412bm.jpg

f93a8acf064fd515m.jpg

 

Czy ktoś wie co to za puszka (w czerwonym kółeczku) na grzbiecie tego Blackhawka? Jest to jakaś dziwna odmiana MH-60K SOA i nigdzie nie mogę znaleźć jego zdjęć z większą ilością szczegółow a to coś nie przypomina mi nieczego co jest montowane na innych Blackhawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może to jest faktycznie podstawa pod IR Jammera zwłaszcza że wersja "K" właśnie takową posiada. Zastanawia mnie tylko dlaczego różni się ona od tej na SH-60 zwłaszcza że przewidziana jest pod ten sam model

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże to już sam zaczynam mieć wątpliwości ale to tajemnicze coś wydaje się być znacznie większe. Intrygujące jest to że samego IR J. nie widać. Może jest w środku w tej puszcze która stanowi dla niego osłonę albo coś w tym stylu. W końcu śmigłowiec jest wykorzystywany w ciężkich operacjach specjalnych. To tylko wyobraźnia ale może coś w tym jest co o tym myślicie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem czy to może osłona dla IR Jammera. No ale po co taka osłona, skoro wtedy urządzenie nie widziałoby ani do przodu ani na boki. Poza tym Jammer jest umieszczony w takim miejscu, że jego uszkodzenie jest mało prawdopodobne przy ostrzale z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podstawa pod ALQ-144A(V)1

Zastanawia mnie tylko dlaczego różni się ona od tej na SH-60 zwłaszcza że przewidziana jest pod ten sam model
- inny model - Navy uzywa (V)5.

 

Opis rodziny z prospektu producenta:

 

- ALQ-144A(V)1 – The standard in helicopter jammers

 

- ALQ-144A(V)3 – The standard in helicopter jammers with an on/off RFCM switch

 

- ALQ-144A(V)5 – Amplified protection with a dual phaselocked version of the ALQ-144A(V)1 delivered with a jam code selector switch on the operator control unit

 

-ALQ-144A+ – Amplified protection with the higher power form fit to the ALQ-144A(V)1 or (V)3

 

-ALQ-144A+(5) – Amplified protection plus with the dual phaselocked version of the ALQ-144A+

 

Fotka urzadzenia zeby Wam zademonstrowac co jest w skrzynce:

http://www.eis.na.baesystems.com/pressimages/analq_144a.jpg

 

Jest oferowana tez wersja (V)6 - ale producent milczy na ten temat

 

Standardowo przed misja MH-60K ma zainstalowane systemy:

AN/AAQ-16

AN/AAR-47

AN/ALE-47

AN/ALQ-136(v)2

AN/ALQ-144A(v)1

AN/ALQ-162(v)4

AN/APQ-174

AN/APR-39A(v)1

AN/ARS-6(v)1

M130 (GPD)

+ SATCOM - jaki trudno powiedziec.

 

Wszystko to mozna zdemontowac

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.