Skocz do zawartości

D9R MENG 1:35 Wakacyjna zabawa


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę tremę pokazując ten model. Jest to pierwszy w moim życiu model pojazdu wojskowego. Jak być może kojarzycie siedzę raczej w lotnictwie. Model dostałem jako nagrodę na konkursie w Koszalinie i postanowiłem tak dla zabawy, w wakacje go zbudować. Specjaliści od pancerki na pewno wskażą wszystkie ułomności, ale nie ukrywam że na taką surową ocenę liczą. Przy budowie modelu wykorzystałem trochę blach Eduarda. Już po zrobieniu zdjęć zauważyłem że nie wkleiłem szkieł w tylnych reflektorach, nie zwracajcie na nie uwagi. Ponieważ jest to dosyć mało pokazywany model, postanowiłem pokazać efekt mojej wakacyjnej zabawy.

Zapraszam do oglądania.

IMG_3865.jpg

IMG_3873.jpg

IMG_3875.jpg

IMG_3876.jpg

IMG_3877.jpg

IMG_3878.jpg

IMG_3879.jpg

IMG_3880.jpg

IMG_3883.jpg

IMG_3884.jpg

IMG_3886.jpg

IMG_3887.jpg

IMG_3888.jpg

IMG_3897.jpg

IMG_3900.jpg

IMG_3903.jpg

IMG_3915.jpg

IMG_3918.jpg

IMG_3917.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany. Gratuluję. Ślady za pojazdem wydają się symboliczne i możesz się spodziewać, że Koleżeństwo zwróci uwagę na "lekkość" pojazdu. Od siebie powiem, że warto może dołożyć ludka, który z pewnością ożywi scenkę. Jeszcze raz gratuluję bo model prezentuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena jest podobna do oceny Pawła. O ile np. pdoba mi się efekt który osiągnąles na pługu, to już jego ramienia łączące go z zawieszeniem wygldają słabiej. Chodzi o fakt, że pryz otarciach raczej nie zawijałyby się tak tylko stanowiły jedna poziomą płaszczynę. Podobnie sprawa wyglada na siłownikach od pazura. Oczywiście trzeba zaznaczyć że jak na pierwszy model pojazdu to jest to dość trudny zestaw i udało ci się go bardzo ładnie poskładać. Natomiast kwestia zużycia to już osobna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za oceny i bardzo cenne uwagi.

Z tymi zarysowaniami to nie za bardzo uzyskałem efekt jaki zamierzałem. Bardziej skupiłem się na uzyskaniu efektu wytartej farby. I chyba ten element wyszedł w miarę, do przyjęcia. Trochę nie miałem koncepcji jak zrobić te zarysowania. Wyszedł kompletny brak doświadczenia w tym temacie. Pomyślę może da się jeszcze jakoś to dopracować. A może ktoś by mi coś podpowiedział, zasugerował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodzi o to że samo wytarcie farby jest ok, natomiast mam zastrzeżenia do kształtu. Np. jeżeli ze ściany będzie wystawał pręt i przychaczysz go samochodem to rysa będzie na tej samej wysokości. U ciebie się zmieniają coś jakby ktoś gwoździem jechał. Nie wiem czy udało mi się wyjaśnić o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Tobie chodzi. Ale zastanawiam się czy lepiej to zetrzeć do końca, tą farbę na której są rysy, czy może jakoś to dalej podskrobać tak żeby wyrównać te zawijasy na rysach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym już zostawił. A to ze względu że jest tak na prawie całym modelu. Można by nieopatrznie coś zniszczyć. Po prostu jak będziesz robił następny model to wypróbuj sobie zanim zastosujesz to na modelu. No i polecam poddział "warsztat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.