Skocz do zawartości

model z małego modelarza


rhynia

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj rhynia . Świetnie że chcesz brnąć w modelarstwo ale "Dar Pomorza " z kartonu "MM" autorstwa A. Karpińskiego to niestety wyższa szkoła jazdy na brzytwie ( wiem co mówię bo kleję od 1979r a zaczynałem od "Małego Modelarza") potrzeba do tego specjalnego kleju typu "hermol", różnej grubości kartonu i tektury, nici, drewienek na maszty i reje,a przede wszystkim wiedzy jak formować karton i jak zbudować model, budowanie z plastyku jest zdecydowanie prostsze co nie znaczy łatwiejsze ,jak radzą koledzy , najpierw spróbuj na czymś prostszym, pooglądaj techniki w dziale warsztat .Spróbuj zarejestrować się też na Kartonworku.Ale nie zniechęcaj się nie od razu Kraków zbudowano,a modelarstwo to naprawdę świetny sport Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witaj rhynia . Świetnie że chcesz brnąć w modelarstwo ale "Dar Pomorza " z kartonu "MM" autorstwa A. Karpińskiego to niestety wyższa szkoła jazdy na brzytwie ( wiem co mówię bo kleję od 1979r a zaczynałem od "Małego Modelarza") potrzeba do tego specjalnego kleju typu "hermol", różnej grubości kartonu i tektury, nici, drewienek na maszty i reje,a przede wszystkim wiedzy jak formować karton i jak zbudować model, budowanie z plastyku jest zdecydowanie prostsze co nie znaczy łatwiejsze ,jak radzą koledzy , najpierw spróbuj na czymś prostszym, pooglądaj techniki w dziale warsztat .Spróbuj zarejestrować się też na Kartonworku.Ale nie zniechęcaj się nie od razu Kraków zbudowano,a modelarstwo to naprawdę świetny sport Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Od czego w takim razie należy zacząć? też chciałabym spróbować, ale nie chciałabym porwać się z motyką na słońce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam : Ja zacząłem od samolotów -1 silnikowych myśliwców IIwojennych( na samoloty wielosilnikowe przyjdzie czas) są stosunkowo proste i łatwe w budowie(mało części) a i dodatkowych materiałów niewiele potrzeba.Polecam niezawodnego "Małego Modelarza" -cena nie wygórowana.Nie przejmuj się jak coś zepsujesz - aby tego uniknąć dokładnie oglądaj rysunki montażowe. Jak czegoś nie będziesz wiedzieć wal jak w dym .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.