Skocz do zawartości

Sturmgeschutz IV 1:35 Academy


enten

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki "ami", a już myślałem że wyszła książka autorów Hilary Doyle i Tom Jentz.

Niestety czekam dalej.W/w artykuł jest częścią przyszłej publikacji.

Thomas L. Jentz - jego niektóre publikacje- tutaj spis dla chętnych.

http://www.goodreads.com/author/list/218859.Thomas_L_Jentz?page=1&per_page=30

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciezko powiedziec czy to jest czesc jakiejs konkretnej publikacji, czy po prostu wyniki badan ktore wykorzystuja przy wszystkich swoich ksiazkach. Artykul pochodzi sprzed 5 lat.

 

W kazdym razie rozjasnil mi sporo odnosnie malowania niemieckich wozow wewnatrz, miedzy innymi to ze nagminnie zdazajace sie malowanie calosci wnetrza na bialo jest ewidentnie bledne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

"Hilary Doyle and Tom Jentz are working on a definitive book which uses the original Army orders and manufacturers' paint references of the period, to define and date the exact colours which were used."

Mam nadzieję że chodzi o odrębną książkę o malowaniu pojazdów.Chyba że projekt upadł.

Wiem osiem lat to bardzo długo, ale taka pozycja byłaby nieoceniona.(Szczególnie tego autora)

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jako kolor bazowy dałeś zieleń???? Bazowym kolorem powinien być dunkelgelb gdyż tak wymalowane pojazdy opuszczały fabryki a kamo było nakładane w jednostkach. Ta czynność przyciemniła kolor piaskowy a był on dość jasny.

 

aż tak przekłamują zdjęcia?

Baza to dunkelgelb - Gunze H403.

Próbowałem delikatnego CM.

Na to nanosiłem kolejne plamy zieleni i brązu.

 

meser262, nie jest to zaśmiecanie tematu. Cieszę się niezmiernie, że zasłużył na trochę zainteresowania.

Dziękuję za link. Dziś nakładam kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

No i przy okazji

Lukas Friedli kończy książki zaczęte przez Jentza. Doyle chyba częścią rysunkową się głównie zajmował..

No i - Nadzieja umiera ostatnia - czekam dalej.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też przechodziłem rozterki na temat dunkelgelb-a z moim Pz. II. Niemiecki dunkelgelb ma to do siebie, że był malowany w różnych odcieniach, zależnie od dostępnego medium. Najczęściej jednak był to bardzo ciemny żółty, wręcz zahaczający o zielony.

Coś może być na rzeczy z tym medium. Jednakże jak się wertuje dokumentację zdjęciową pojazdów fabrycznych mimo tego że są czarno białe jest to kolor bardzo jasny a odcienie zieleni wpadają już w szarość. Ale co by tu się nie roztrząsać Enten działaj dalej bo fajnie wychodzi tylko mało prośba by były choć trochę lepsze zdjęcia, wtedy kolory się w miarę zgadzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, ułamany skalpel docięty na odpowiednią szerokość. Moim zdaniem do 72 będzie odpowiedni kawałek blaszki fototrawionej odpowiedniej szerokości.

Demonion, widzę, że teraz moją najsłabszą stroną jest baaardzo niski poziom zdjęć przez co przekaz mojej pracy jest mocno utrudniony. W najbliższym czasie postaram się to naprawić (doświetlenie).

Kolory dopracuję z kolejnymi malowaniami bo ciekawy jestem jak będą się zachowywały w kolejnych etapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy sprzęt fotograficzny (namiot bezcieniowy, jakiś bristol i jakieś oświetlenie) to zawsze rzeczy niezbędne w modelarstwie- jak genialnego modelu byś nie popełnił, to bez odpowiednich warunków na zdjęciach zawsze wyjdzie szkaradek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor brązowy na włazie d-cy od wewnątrz to forma ochronna dla głów załogi?Materiał skóra?.

Odp:

To cba siedzisko zeby dowudca mugl wygodnie tylek posadzic kierowca mialbymaly problem z prowadzeniem siedzac na wlazie.

dla formalności : u - ó ; z - ż ; l - ł , itp. - do poprawki!

 

Takie nazwijmy "to coś "ochraniacze w wieżyczkach d-cy czołgów stosowano od początkowych "czwórek" .Nadmieniam że właz otwierał się na boki (dwie połówki).

Trudno by było tam siadać. A tak na poważnie.

Zapytałem się ponieważ w omawianej publikacji:

http://worldwartwozone.com/forums/index.php?/topic/15952-panzer-colours-via-david-byrden/

Autor pisze:

"Seats and protective headpads seem to have been always in black leather, or black rubber in the case of the smaller protective pads."

- Siedzenia i "ochraniacze głowy" wydają się czarne - skóra, lub guma jeśli to mniejsze elementy - tak w skrócie

 

No i przy okazji:

... . Doyle chyba częścią rysunkową się głównie zajmował..

Hilary Louis Doyle działa i wydaje książki dalej.Zajmuje się też kolorami farb.

Cytat : "I would have liked to match Mr. Doyle's findings against a modern colour standard, ... ."

Wydanie ze stycznia 2014 - Panzer I + II und ihre Abarten (German) Hardcover – January 30, 2014

by L. Hilary Doyle Walter J. Spielberger (Author)

A tutaj z 2013 - cała trójka jeszcze: PANZER TRACTS # 22-4 - Mittlerer Zugkraftwagen 8t (Sd.Kfz7)2013

by Jentz, Thomas L, Hilary L Doyle & Lukas Friedli

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak w skrucie...

Tak dla formalnosci: u - ó ;)

A co do ą, ś, ł etc. nie kazdy ma polskie znaki dostepne. Ja piszac na kompie w pracy na przyklad ich nie mam... W domu niby moge miec, ale przestawia mi to layout klawiatury i zaczynam sie gubic (na przyklad @ i " zamieniaja sie miejscami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "ami" - poprawione.

Nie twierdzę co widać że jestem "Alfą i Omegą" - ale trzeba się starać i poprawiać błędy.

Jak mówią - "Tylko ten się nie myli kto nic nie robi"

Co do znaków na wyspach to OK - a reszta?Można napisać "o" i już lepiej pasuje.

U mnie podobnie zamiana "z" na "y" i też się gubię.Ale się staram.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... . Doyle chyba częścią rysunkową się głównie zajmował..

Hilary Louis Doyle działa i wydaje książki dalej.Zajmuje się też kolorami farb.

Cytat : "I would have liked to match Mr. Doyle's findings against a modern colour standard, ... ."

Wydanie ze stycznia 2014 - Panzer I + II und ihre Abarten (German) Hardcover – January 30, 2014

by L. Hilary Doyle Walter J. Spielberger (Author)

A tutaj z 2013 - cała trójka jeszcze: PANZER TRACTS # 22-4 - Mittlerer Zugkraftwagen 8t (Sd.Kfz7)2013

by Jentz, Thomas L, Hilary L Doyle & Lukas Friedli

 

Doyle oczywiście dalej pracuje. Chodziło mi o to, że w tandemie Jentz - Doyle, on zajmował się ilustracjami, no i oczywiście badał archiwa.

A teraz mamy tandem Friedli - Doyle + notatki Jentza.

Spielberger umarł w 2005 roku więc jego książka wydana w 2014 roku świeża być nie może

Ale nazwiska Spielberger i Jentz to znane marki i dlatego jeszcze przez wiele lat będą się ukazywały książki sygnowane ich nazwiskami.

Podobnie jak z Ludlumem. Zmarł w 2001r, a dotąd pisze nowe książki. Poprostu podczas seansu spirytystycznego jest wzywany jego duch który dyktuje kolejne powieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byłem ciekaw czy Doyle dalej wydaje publikacje.

Bo cały czas mam nadzieję że wyjdzie kiedyś ta o kolorach.

Gromadzą latami materiały, a potem nawet po śmierci wychodzą Ich publikacje.

Dobrze że ma kto kontynuować.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ostatnio mam trochę więcej czasu wolnego (ale za to mniej chęci).

Model dostał washa, kilo pigmentów, jakiś weathering szeroko pojęty. Dopiero raczkuję w tym temacie, więc model od początku mało merytoryczny miał być katapultą do współczesnego modelarstwa. Prawie skończony co daje mi motywację do prac przy innych modelach.

Doszły kukiełki i drobne detale. Przydałby się jeszcze ładowniczy - mam nadzieję, że do czasu galerii dołączy do nas.

Pozostało mi domalować ubytki zimmeritu oraz drobne obicia. Anteny jeszcze na sucho. Poprawię jeszcze na pewno tłumik bo nie jestem fanem takich marchewkowych.

Po tych zabiegach jeszcze lakier matowy na całość bo widać jak się srebrzy jeszcze miejscami i na koniec metalizery gdzieniegdzie.

Poduszka we włazie kierowcy na brąz podobnie jak we włazie u dowódcy czy to była sama stal?

 

DSC_0015_zpsqe9hhpzj.jpgDSC_0016_zpsixmwe35y.jpgDSC_0017_zpsbctxiznk.jpgDSC_0018_zpsyfdkvxdy.jpgDSC_0019_zpsec3ctlrx.jpgDSC_0020_zpscfjoqqrl.jpgDSC_0021_zpsqdmsvrg9.jpg

 

 

Jakieś detale poprawić czy oszczędzić wstydu, kończyć i brać się za następny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.