Skocz do zawartości

tamiya porshe tubo rsr type 934 1:24


rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Cywili nigdy nie robiłem moja przygoda z nimi zaczęła się dopiero teraz

Wszystko za sprawa urodzin na które dostałem takie cudo:

 

Tamiya-Porsche-Turbo-RSR-Type-934-Jagermeister-Sports-Car-124-Model-Kit-14996049-7.jpeg

 

Początkowo nie myślałem aby wstawiać warsztatu, gdyż jak go tworze to z modelem dzieją się niestworzone rzeczy i nigdy mi nie wychodzi

 

Jednak potrzebuję Waszej opinii na temat czy wszystko robię dobrze. Mianowicie prace obecnie wyglądają następująco:

 

Środek pudełka wyglądał tak

cTDQI53qdprlGEoxYZ2_ehITjAVr6ewiNC-4YOAx97Y=w882-h529-no

 

Zaznaczyłem sobie miejsca gdzie występują niedoskonałości

 

20140909_203001.jpg

 

Wstawiłem blaszki

20140909_220333.jpg

 

Szpachlowanie tylnego spoilera

20140909_225825.jpg

 

Podkład, szlifowanie, podkład szlifowanie i tak w kółko

20140909_232918.jpg

 

Elementy przygotowane do malowania

20140911_221924.jpg

 

Pomalowane wraz z czarnym danym jako podkład pod silnik

20140911_231514.jpg

 

Efekt z silnika

20140913_004843.jpg

 

20140913_004936.jpg

 

Czekam na wasze opinie i podpowiedzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia warstwa lakieru położona teraz musze dodać maskowanie aby pomalować czarne elementy

Przed maskowaniem wolałem dla bezpieczeństwa zabezpieczyć warstwę lakieru:

 

ZLoqiiBLZoRkI7El5IcAV7fsh7lCsG5HZJftD01Oe3Q=w882-h529-no

 

A oto jak obecnie wygląda maskowanie, to dopiero początek (bardzo pracochłonne)

 

20140918_233921.jpg

 

20140918_233931.jpg

 

20140918_234148.jpg

 

20140918_234209.jpg

 

20140918_234221.jpg

 

20140918_220140.jpg

 

Mam nadzieję że nie będzie wam aż tak mocno przeszkadzała jakość fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie komentuje bo co tu komentować, skoro wszystko robisz jak należy? Faktycznie tylko ten szew mi się rzucił w oczy, jak przejedziesz to papierem to będzie ładniej, bo guma nabierze faktury prawdziwej opony. To, że się szwy schowają nie ma znaczenia, jesteśmy przecież mistrzami w dopieszczaniu elementów, których nie widać ;)

Nie za bardzo rozumiem ideę malowania, dajesz wyłącznie bezbarwny na oryginalny kolor plastiku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie pamiętam dokładnie nr Tamiya ale malowane było farbą akrylową

 

433-497-large.jpg

 

Fakt, że kolor podobny do początkowego plastiku jednak widać na zdjęciach wyżej, że plastik był w obróbce. Wyszło, że musiałem dać 4 warstwy farby bo ciągle jakiś paproszek się musiał wedrzeć i traktowałem powłokę papierem ściernym

 

A tu zdjęcie oryginału

 

934_RSR_J%C3%A4germeister.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. szczerze nie wiem czy go usunąć ale ...pamiętaj że modelarstwo to nie zawody kto szybciej złoży model ,modelarstwo do przede wszystkim cierpliwość i szczerze ...czytając twój wpis że lakierowałeś z wklejonymi szybami to mnie nerwy biorą,bo czy tak ciężko pomyśleć że najlepiej polakierować sama kastę (pomalowana, oklejona kalkami) poczekać nawet tydzień aż wyschnie jak to jest potrzebne i dopiero montować w całość ,(to tak jak by murarz postawił najpierw dach i bo niego stawiał fundamenty)..szyby i całość...tak czasem nie którzy składają te modele bez pomyślenia .Na samym początku przed zaczęciem montażu modelu trzeba najpierw go sobie rozpisać jakie działania po kolej maja być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie niektore szyby źle zamaskowałem przy kładzeniu lakieru, czym najlepiej go usunąć już troszke zaschnął

lakier to pactra clear

Plyn do mycia podłóg marki Sidolux. Inni polecają Cleanlux.

W obu wypadkach kąpiel, lub pseudokąpiel polegająca na przyłożeniu chusteczek, lub ligniny i nasączeniu.

Czas około 20 minut. Od 15 minuty lepiej kontrolować co się dzieje. Może się wydłużyć do 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czytając twój wpis że lakierowałeś z wklejonymi szybami to mnie nerwy biorą,bo czy tak ciężko pomyśleć że najlepiej polakierować sama kastę (pomalowana, oklejona kalkami) poczekać nawet tydzień aż wyschnie jak to jest potrzebne i dopiero montować w całość ,(to tak jak by murarz postawił najpierw dach i bo niego stawiał fundamenty)..szyby i całość...tak czasem nie którzy składają te modele bez pomyślenia .Na samym początku przed zaczęciem montażu modelu trzeba najpierw go sobie rozpisać jakie działania po kolej maja być...

 

Troszkę źle mnie oceniasz, w tym wypadku był czynnik braku doświadczenia, dla Ciebie może jest to logiczne, jednak jako że jest to mój pierwszy model cywilny nie wpadłem na pomysł, że lakier bezbarwny źle wpłynie na szyby, przeczytałem o tym dopiero jak model miał już wstawione szyby, w związku z tym postarałem się je zamaskować jednak w niektórych miejscach lakier się przedostał i stąd moje pytanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to może ja Ci coś podpowiem. Miałem problem z szybami i mi koledzy polecali mase środków do czyszczenia. Niestety nic im nie pomogło, a wygląd ich przypominał oszronione szyby(plastyk wszedł w jakąś dziwną reakcję). Jeden z kolegów na forum polecił również nie tani środek jakim jest pasta polerska Tamiya Compound. Długo myślałem bo to koszt ok 60pln za trzy tubki. Niestety trzeba zakupić wszystkie, bo efekt jest gwarantowany po użyciu po kolei wszystkich trzech. Teraz mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że czyni cuda. Szybki udało mi się odratować i wyglądają jak nowe. Pasta została i pewnie przyda się jeszcze nie raz do polerki:). Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sposób, który działa na humbrole - wydaje mi się, że pactra powinna łatwiej schodzić - moja żona ma zmywacz do paznokci z Rossmana

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwizaz.pl%2Fkosmetyki%2Fprodukt.php%3Fprodukt%3D20640&h=0&w=0&tbnid=V8vXVxl0YXn5kM&zoom=1&tbnh=200&tbnw=200&docid=W211TAfoTvVmPM&tbm=isch&client=firefox-a&ei=LfkrVOeOBIfpywOPgIKYBg&ved=0CAQQsCUoAA

 

On zmywa farbę z szyby, nie zabarwiając / przepalając jej w mleczny kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.