Skocz do zawartości

Tiger I ausf.E AFV 1/35


MWALLO

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie model wygląda świetnie.

Ale mam kilka uwag.

1.Płyty pancerne wykonane są ze stali twardej i kruchej zarazem, Takie "wklepania" jakie występują na Twoich płytach pancernych są nierealne.

2.Zimerit odpada najczęsciej pod wpływem ostrzału z broni średnio, i małokalibrowej. Który to ostrzał pozostawia ślady.

Wgniecenia na pojemniku ztyłu wiezy tez nie sa takie jak powinny były być.

świetne podwozie !!!!!!!

Pozatym super, Gratuluje

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu arcydzieło styrania modelu! Do wczoraj nie uwierzyłbym, że zimmerit może być tak zmasakrowany, ale szukając materiałów dzisiaj do swojego późnego tygrysa natrafiłem na fotkę z jeszcze bardziej pozdzieranym zimmeritem! A z czego robiony zimmerit? Milliputa czy innej masy? A tak z ciekawości, czy pod zimmeritem nie było przypadkiem czerwonej farby gruntującej? I bardzo gustowny odręczny napis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten ma bardzo pokruszony zimmerit:

http://news.webshots.com/photo/2064082290066580379KQTJQs

Co prawda nie odpada płatami tak jak na tym modelu, a raczej losowo się ukrusza. Ogólnie w tym linku powyżej jest całkiem klawa galeria Tigerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj ten model w gdańsku widziałem w innym wdzianku Mwallo, to sie Krzychu ździwi jak go zobaczy Gratuluje Ci zapału i tego tempa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajny ale ma dużo błędów........ blacha zasłaniająca wydech wygląda jak spalony plastik tak samo jest z błotnikami i te wgjęcia na płytach nie realistyczne......a reszta wporzo zimmerit mi się podoba, widze że użyłeś gumowych gąsiennic............ porządna podstawka i model jak ta lala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem entuzjastą tworzenia modeli wyglądających jak 60 letnie eksponaty muzealne, stojące na dworzu czy to deszcz czy śnieg ( chodzi mi o przesadzanie z rdzą itp), ale to co zawsze przyznaję, modele wykonane tak jak ten Mwallo lepiej się ogląda, jednakże moim zdaniem ( ale może to kwestia zdjęć), model ten jest zbytnio rdzawy. Poza tym kawał dobrej roboty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taką uwagę.

Farbę nakładano za zimmerit.Jesli zimmerit odpadł, to wjaki sposób powierzchnie pod nim wygląda jakby była malowana w tym samym czasie co reszta. To jest nie logiczne.Powinieneś miejsca pod "odpadnietym" zimmeritem pomalować w jakiś inny sposób.

No i uzasadnić, czemu zimmerit odpadł.

To tyle pozdrawiam. Co do stopnia zardzewień to jest ok. To był czołg uzywany na wojnie.powinien być usyfiomy,zardzewiały na maxa :-))

I jeszcze jedno.jeśli pocisk przebił zasobnik na tyle wierzy, a zatrzymał sie na pancerzu wierzy, to zasobnik wyglądałby chyba inaczej. jeśli był to pocisk kumulacyjny, to by sie przebił, burzący by eksplodował, a przeciwpancerny, na pewno "wyprodukował" sporo ciepła, które powinno wybrzuszyć zasobnik i zniszczyć lakier. :-)) To tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był piaskowy podkład tzw. "minia"

Cóż, z tego co wiem i co mówi mądra strona wikipedia:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolor%C3%B3w_w_j%C4%99zyku_polskim

to minia jest kolorem czerwonym a nie piaskowym I mi się wydaje, że to właśnie farba w kolorze minii stosowana była jako podkład, przynajmniej na początku stosowania zimmeritu.

Edit:

Uprzedziłeś mnie PiterATS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem zwolennikiem nadmiernego pokrywania pojazdów rdzą. Skoro czołg był malowany minią czyli farba antykorozyjną to czemu tak zardzewiał? Przecież tygrys będący w użyciu mógł mieć najwyżej 3 lata, więc kiedy miał zardzewieć? A czy 3 letnie samochody wyglądają jak kupa złomu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy 3 letnie samochody wyglądają jak kupa złomu?

 

a czy samochody eksploatujemy w takich warunkach w jakich eksploatowali Niemcy swoje Tygrysy podczas wojny ? nie to żebym sie czepiał, ale na mój gust model jest miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego strasznego było w warunkach eksploatacyjnych tygrysów z punktu widzenia powłoki lakierniczej? Stal pancerna, zwłaszcza ta produkowana w Niemczech jest całkiem niezłej jakości i wcale tak łatwo nie rdzewieje. W zasadzie to taka rdza mogła by powstać tylko w przypadku pożaru, działania silnego kwasu albo soli. Zaryzykuje nawet twierdzenie że samochody są eksploatowane w gorszych warunkach bo w zimie muszą znosić działanie soli. A taki tygrys jak by nie patrzeć raz na jakiś czas był myty i malowany. Znajdź mi oryginalne zdjęcie wojennego tygrysa w takim stanie, ewentualnie jakiegokolwiek innego pojazdu wojskowego będącego na wyposażeniu dowolnej armii.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Plusy:

Wygląda efektownie.

Zastosowano wiele technik.

 

Minusy:

Wygląda jak kolorowa zabawka.

Za mało subtelności (Jakby Niemiec specjalnie oskrobał zimmerit dłutem)

 

Cytat z Twojej wypowiedzi /Sd.Kfz.6/3 "Diana"/:

„Modele wykonane takim sposobem nie wyglądają jak super realistyczne jak z pola bitwy tylko są efektowne. Oczywiście nie oznacza to, że można malować model np. na różowo itp. należy się trzymać odpowiednich ramów. Przykładem zbieżności realizmu z moim malowaniem mogą być np. zbyt rdzawe gąski, plamy na pancerzu ,odcienie kolorów bazowych, washy etc.- mnie taki styl malowania najbardziej przypadł do gustu i rozwijam się w tym kierunku.”

 

Podsumowanie.

 

Model wykonany w Twoim stylu, a mieć styl w modelarstwie to jest coś!

Jesteś konsekwentny.

Przyjemnie jest na niego popatrzeć, ale potem nasuwa się refleksja … (każdy ma inną)

 

Moja refleksja.

Jak wolę subtelność od fajerwerków, zgodnie z regułą im mniej tym lepiej.

 

2_2.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.