Skocz do zawartości

Santisima Trinidad 1:90 by Dj Ins@ne


Dj Ins@ne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to model okrętu w skali 1:90 który ukazał się w kioskach.

Długość: 1060 mm, wysokość: 810 mm, szerokość: 415 mm.

 

Postaram się przedstawić kolejne etapy budowy i mam nadzieje że będe mógł liczyć na jakieś uwagi dotyczące wykonywania poszczególnych elementów.

 

978119b2f7d668ebm.jpg

 

a oto pierwsze zdjęcia z budowy:

32bc0167f15b95b6m.jpg9811169e99804c24m.jpg

 

A teraz pomysł wydawnictwa na deskowanie pokładu.

są to bardzo cieniutkie listewki które należało przyciąć do długości 6,5 cm i poprzyklejać.

dd46b2979000bf1bm.jpg8726d8c9f5926346m.jpg

 

jak na mój gust to troszeczke im to niewyszło, ponieważ te listewki należało zainpregnować z jednej strony klejem, a nastepnie pomalować "czymś" czarnym na brzegu,żeby zaznaczyć w ten sposób linie dzielące deski. Ołówek był troszeczke za jasny więc urzyłem markera. Efekt nie jest najgorszy ale marker czasami maluje zbyt w głąb środka deski i róznie to wychodzi ale ocencie sami!

d16e243440c8196bm.jpg 704469b9bfd56e86m.jpg

 

I co o tym sądzicie? jeśli ma któś jakiś inny sposób na wykonanie deskowania albo jakąś rade to słucham, gdyż ten element pokładu jest gdzieś na dole wiec moge go ewentualnie poprawić, bo z odklejeniem nie biedzie problemu, a jeśli nie to na wyższych pokładach zadbam bardziej o szczegóły.

To narazie nie tyle. Niebawem wracam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bismarck coś nam ostatnio ucichł więc może choć żaglowiec regularnie będzie się pokazywał na forum

 

co do czarnych linii kiedyś czytałem o sposobie, który w tej skali może mieć już zastosowanie (nie robiłem żaglowców więc nie potwierdzę doświadczalnie), chodzi mianowicie o czarny papier/karton, cieniutkie paski którymi przekłada się deseczki a następnie nadmiar doszlifowuje do poziomu pokładu

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc może choć żaglowiec regularnie będzie się pokazywał na forum

 

Napewno tak regularnie jak będzie gazetka wychodzić ;)

 

Sam się przymierzałem do tego statku bo zawsze bardzo mi się podobały żaglowce. No niestety wyszło jak wyszło. Jednak bardzo chętnie będę śledził Twoje poczynania

 

Co do tych deseczek to myślę, że nie wyglądają najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co do regularności to niemoge narazie nic powiedzieć bo mam prenumerate i jak narazie to tylko zamieszali z terminami, ale docelowo mam dostawać 2 numery co 2 tygodnie(czy jakoś tak mi powiedzieli).

 

Jędrek dzięki za podsunięcie pomysła,pogmeram w necie i poprubuje może będzie miało ręce i nogi.

 

A tak apropos Bismarcka to ja też go sklejam i dzisiaj podwieczór pojawie sie z relacją, co prawda nie od pierwszego numeru bo to niemiało by sensu,zaczne od momentu w którym ta kupa drewna przybiera jakieś konkretne kształty wieć myśle że numer 20 będzie w sam raz.Także do wieczorka. I dzisiaj kolejne poczynania z Santisimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz pokazane jak można łatwo i szybko zrobić zabrudzenia między deskami.

pomysł z kredką jest dość prosty, fajna sprawa - nawet jak się nie zetrze kredka szmatką to można troszkę podszlifować i powinno być ok

 

co do relacji to czekamy na następne odcinki

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzięki za pomysł na deskowanie!

Dzisiaj kolejna porcja fotek z budowy i jak narazie nie ma problemów.

 

ca5d55094c61a89cm.jpgbb6c9d88602f0410m.jpgeaf03ae7635ed6e6m.jpg2cf49006264c1986m.jpg

 

Jutro jeszcze wstawie zdjęcia, a następnie trzeba będzie zaczekać aż mi doślą bo już czekam 2 tygodnie i nie mam pojęcia za ile będą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witaj

Podobnie jak Ty, sklejam ten model DeAgostini. Mam pytanie: czy pokład z deskowaniem, który prezentujesz na zdjęciach, mieści Ci się w wycięciach wręgi? U mnie ten pokład po naklejeniu deskowania i przy przymiarce na sucho tworzy "garb" - okazuje się, że obie połówki pokładu są razem o 1 mm szersze niż wycięcie w ostatniej wrędze, którą on obejmuje. Napisz, czy to tylko mój problem, czy Ty też masz tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po tym jak napisałeś że u Ciebie niepasuje pokład do wręg, przystąpiłem do przymiarek. U mnie pasuje idealnie, nic dodac nic ując. Nie mam pojęcia czemu u Ciebie może niepasowac, bo raczej wykluczam, że pomyliłeś kolejnośc wręg (na tym etapie to raczej niemożliwe). Pokład niepasuje Ci tylko w jednym miejscu czy na całej dlugości?

 

Tak troszke zmieniając temat to ja mam inne problemy!

Po tym jak w Bismarcku wykrzywił mi się cały kadłub i musze się z tym troszke męczyc tak tutaj starałem się niepopełnic żadnego błędu i ... niestety, cześc nr 2 którą dokleja się w numerze 3 mam z jakiś powodów zwichrowaną i nietworzy ona z przodem lini prostej( jak narazie jest namoczona i przyciśnieta skrzynką z narzędziami żeby się wyprostowała. Zobaczymy jaki będzie efekt jak wyschnie!

 

A tak wogóle to niewielkie opuźnienia w obu relacjach spowodowane są:

1. Bismarck - Niewielkim odchyleniem kadłuba, który jest w trakcie

naprostowywania

2. Santisimy - Wydawnictwo deAgostini nieprzysłało mi do domu numeru

4 i 5 i niestety niemoge tego poskładac w całośc. Podobno wysłali mi

ale niedoszlo i takim sposobem czekam na przesyłke prawie 6

tygodni, ale zostało im 2 tygodnie więc juz bliżej jak dalej.

 

Więc mam nadzieje że już niebawem zjawie się z nowymi fotkami i jak sądze z nowymi problemami!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Santisimy - Wydawnictwo deAgostini nieprzysłało mi do domu numeru

4 i 5 i niestety niemoge tego poskładac w całośc. Podobno wysłali mi

ale niedoszlo i takim sposobem czekam na przesyłke prawie 6

tygodni, ale zostało im 2 tygodnie więc juz bliżej jak dalej.

DeAgostini czasem tak ma. Też jestem ich prenumeratorem, tylko innego tytułu i też kiedyś tak miałem, że wysłali mi drugi raz tą samą przesyłkę, a jak się później okazało, to z pierwszą coś pomieszali.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokład niepasuje Ci tylko w jednym miejscu czy na całej dlugości?

Witaj

Pokład był o 1 mm szerszy tylko na wysokości 5 wręgi (poradziłem sobie).

Wczoraj DeAgostini przysłało mi numery 9 i 10 plus reklamowany wcześniej (dotarł połamany) numer 7. Ale najciekawsze jest to, że załączyli informację, że w części nakładu pomylili wręgi w numerze 4 - dali dwie takie same i teraz przesyłają wszystkim raz jeszcze. Tak więc mój problem z szerokością wycięcia nie jest chyba najpoważniejszy.

Mam inny problem - w opisie jest napisane, że naklejone na pokład deskowanie należy pomalować lakierem wodnym. I właśnie nie wiem o jaki lakier chodzi. W moim mieście nie ma sklepu modelarskiego, a w innych (np. Castorama) nie bardzo wiem czego szukać...

Masz może wiedzę w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Można by na samym początku wykrzyczec ... HUUUURRRA ...

Przysłali mi nareszcie brakujące numery 4 i 5.Więc dzisiaj zasiadam do dalszej budowy!

 

Tylko mam małego problema, może ktoś będzie wiedział co z tym.

Znikneło kilka zdjęc z mojej relacji, i dlaczego to niewiem :(

napisałem maila do fotosika o co kaman ale czy na odpowiedz się doczekam to niewiem!

Więc jeśli ktoś może jakoś pomóc to bardzo prosze

z góry dziekuje i do zobaczenia wieczorkiem w relacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wołasz hura,że dostałeś przesyłkę z nr 5 i 6,a ja nie mogę sie doczekać nr. 9 i 10. Nry 7 i 8 dostałem już miesiąc temu.Zawiesiłem prenumeratę. Dotychczasowe nry ST zamierzam dać synowi na gwiazdkę i od niego zależeć będzie, czy bedę kontynuował prenumerate.

Mój entuzjam do fmy DeA opadł. Ich system prenumeraty ma pewne zalety (możliwość zawieszenia w każdej chwili),ale, aby zawiesić prenumerate nie wystarczy wysłać emaila. Ja zawiesiłem prenumeratę emailem (mam potwierdzenie),ale powiadomili mnie,że otrzymam przesyłki do nr 14 włącznie,które mogę przyjąć albo im odesłać, czyli, zmuszają klienta do niepotrzebnych,dodatkowych kosztów i kłopotów związanych z wysyłką. Liczą widocznie na to,że klientowi nie bedzie sie chciało przeadresowywać,iść na pocztę itp.Nie podoba misię to.

Nie wiem, o co ci chodzi z tym twoim dotychczasowym reportażem, bo nadal widzę twoje dwa poprzednie obejmujące stan montażu do nr4, czyli wszyastko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytam ponownie: nie wie ktoś o jaki lakier wodny chodzi Wydawcy? W instrukcji jest zalecenie aby przyklejone do pokładu deskowanie pokryć lakierem wodnym, ale w sklepach nie potrafiono mi poradzić o jaki lakier chodzi... Czy możecie mi poradzić jaki lakier dostępny w normalnym handlu (nie w sklepach modelarskich) mam pytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przepraszam, że wczoraj się niepojawiłem, ale to z przyczyn technicznych!

Siedziałem z 1,5 godziny i naprawiałem aparat, a konkretnie lampe błyskową która odmówiła posłuszeństwa.

Kiedy myślałem że wszystko jest okej zaczeły pojawiac się następne problemy! I tu pojawia się pytanie do kolegów modelarzy którzy mają przyjemnośc sklejac ten model!

Czy cześci które dostarcza Wam DeA. są pokrzywione? Mianowicie chodzi tu o cześci pokładów i części o większej powierzchni? Ja mam z tym niestety problem i wstawiłbym więcej zdjęc ale prace ugrzęzły w momencie kiedy chciałem zamontowac najniższy pokład, okazało się że jest tak zwichrowany że nic mu na szybko niepomoże, więc zaaplikowałem mu kąpiel w wodzie i przygniotłem skrzynką z narzędziami.Dzisiaj jest już okej tylko musi się dobrze wysuszyc. Mam nadzieje że w ciągu najbliższych kilku dni uda mi się poskładac wszystko od numeru 1-11 i pokazywac wszystko nabierząco.

Jeśli chodzi o malowanie lakierem pokładu to ja myśle że mają oni na myśli zwykły lakier bezbarwny! Ale musze jeszcze zobaczyc na probe jaki będzie efekt żeby czegoś niespartolic.

Teraz pare fotek z wczorajszego (dosłownego) placu boju!

 

5461050df417bab4m.jpg83aad00935902d34m.jpgdf076736dec1cf3bm.jpg266f94c1c1ee81a3m.jpgd4742abe63d78e3dm.jpg

4c218d266123780bm.jpgae5a021c0d0be920m.jpg8dc7d42491a31c3bm.jpg

 

Pewnie teraz pojawiają się pytania ( co to jest? )Jeśli chodzi o te kilka desek naklejonych z przodu (pionowo) to niedokończyłem tego , gdyż zastanawiam się jak dokładnie to wykonac, nie wiem czy robic tak samo jak deskowanie podłogi hmmm... jakoś mi się niewidzi żeby na ścianie było identyczne deskowanie jak na podłodze!

Na ostatnim zdjęciu jest widoczny pokład który jest jeszcze nieodeskowany! Jest on tylko przyłożony żeby wręgi prosto się poukładały nie jest on jeszcze przyklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że desek i tak nie bedzie widać,bo w tym miejscu przychodzi bukszpryt i okna dwóch armat co widziałem ać na zdjęciu modelu wykonywanym przez innego modelarza nie z Polski (chyba z Brazylii). Tak,że będzie je widać tylko fragmentarycznie.

 

Uzupełnienie do mojego poprzedniego uzupeplnienia gdzie nie podałem linku dozdjęcia ffaaf87f24300c55.jpg

 

 

EDIT:

W przyszłości, chcąc uzupełnić swoją wypowiedź, korzystaj z funkcji "Zmień" w prawym górnym rogu każdego swojego posta.

 

Moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz może i masz racje z tym że desek niebędzie widac ale nie wiem czy się moge zgodzic z Tobą, że tam będą okna armat. W gazetce ST jest zdjęcie tego fragmentu i jak na mój gust to tam są drzwi ale niemam pojęcia dlaczego na zdjęciu które pokazałes są armaty. Możliwe że DeA wstawiła jakieś inne fotki (bo gdzieś tam była informacja że zdjęcia mogą różnic się od tego co przyślą! Wstawie dzisiaj zdjęcia z relacji to dorzuce fotke z gazetki i zobaczysz!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Te koła,które widać na zdjęciu,to nie są wyloty armat ,tylko takie duże mosiężne kółka na drzwiach. Takie same drzwi z kólkami widziałem na śródokręciu i też mnie zmyliły. Dopiero przy odp.powiększeniu widać. Poza tym armaty na śródokręciu, są tak samo jak te, które ja wziąlem za armaty na dziobie. No, ale ST jest naćkana armatami. Przepraszam,za pomyłkę.

A swoją drogą,nie widzę w tym nic niezwykłego w pionowym desek. Takich miejsc będzie więcej: np.na śródokręciu.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d6d0e2522209427.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lakieru to chodzi o bezbarwny błyszczący werniks

Dziękuję wszystkim za pomoc z tym lakierem. Trochę mnie drażni, że DA reklamuje swoją kolekcję jako model dla każdego, a potem w numerze 2 jest napisane tylko o pokryciu lakierem bezbarwnym (mat, połysk, półmat???) a pisząc dopiero po kolejnych kilku numerach o werniksie też nie podaje się żadnych szczegółów. Jeżeli kolekcję adresują do każdego, to instrukcja powinna zakładać, że korzystają z niej głównie amatorzy, a nie modelarze z wieloletnią praktyką. Tacy na pewno tej kolekcji nie kupują.

Raz jeszcze wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wstawiam kilka fotek ze stoczni!

 

80d4485f17925226m.jpgd20776a2617b1370m.jpgcd3e3a618a02f8a6m.jpgfc6ace627629a40em.jpgc5c8eb718846f026m.jpg

2e5bc0910e93f0fcm.jpg1d3ee1e7aa3cad1dm.jpg02b6b20c9e32bab0m.jpgb76ed762f0c01625m.jpg928d46c896c8e3f1m.jpg

9236d3869f161e0dm.jpg

 

a tak z innej beczki DeA za to że nieprzesłali jakiś tam dodatkowych prezentów które miały być dołonczone do prenumeraty, przesłali mi zegarek ;)

e541178ced7eaaf8m.jpg

 

powiem szczerze że nawet mi się podoba i nie jakaś tam tandeta z plastiku tylko metalowy, nawet spox, ale jak by niebyło to coś sciemniają z tymi narzędziami, ciekawe co wymyślą jak będą musieli przysłać podstawke!Ale ja sie nie dam, zapłace wszystko co mam do zaplacenia i jak przyślą do mnie kolejne numery to do nich zadzwonie i zobaczymy co powiedzą.

 

Jeśli chodzi o prace przy modelu to zaraz wrzucam kolejne zdjęcia na fotosika i oczywiście tutaj. Jak narazie wszystko idzie jak należy tylko strasznie niechce mi się deskować pokładu! Dozobaczyska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sKLEJM TEN SAM MODEL,OTO MOJE POSTEMPY>>>>>http://sesil100.fotosik.pl/albumy/331229.html

 

Ja nie sklejam,ale śledzę postępy innych. Byłem na twoim linku i jak widze jesteś ze sklejaniem na bieżąco. Zaprenumerowałem ST dla kogoś na gwiazdkę i wkrótce mu ją dam pod choinkę.

Ponieważ, śledzę też postęy przy sklejaniu tego modelu, i innych, za granicą, widzę duże różnice w konstrukcji modelu. Np. w konstrukcji kadłuba. Za granicą, sklejają ten model z kitu Occre, gdzie inaczej rozwiązano problem montażu armat (tzw.dummy canons) na dolnym i średnim pokładzie. U Occre niema pokładów dolnego i średniego,tylko są grube, szerokie listwy,pomalowane na czarno, biegnące na wyskości tych pokładów, w które się wciska te "dummy canons" (armaty bez wózków).

Wczśniej wykonuje się oczywiście okna w poszyciu okrętu.

U DeA jest polny pokład (ten najniższy),ale nie ma pośredniego. Wiem,że wkrótce przyślą klocki do montażu armat,tylko ciekaw jestem,jak te klocki zamontują ? Myślę,że na tym dolnym pokładzie i będą to klocki do zamontowania armat pośredniego i dolnego pokładu. Ano, zobaczymy !

 

Link do ST90 Occre 4d6de81ad19755ecm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też prenumeruje tą kolekcję mam numery 1-8 i 13, 14. Narzędzia przysłali z ostatnia przesyłką najbardziej podoba mi się młoteczek

Mam nadzieje że w najbliższym czasie wyślą mi brakujące numery.

 

Jeszcze nie sklejam swojego modelu czekam na wszystkie wręgi żeby zachować oś. Ale mam pytanie do wszystkich sklejających jakiego kleju używacie, tego dołączonego do pierwszego numeru czy polecacie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sesil100oddball66

Dziwnie przysyła DeA te numery. Ja otrzymałem kolejne numery, od 1-12, w 6 kopertach,a ty widze masz przysyłane numery w kratkę.1-8 i 13-14. Nie masz numerów 9-12, dziwne. Przecież wszędzie piszą,że model można sklejać na bieżąco i nawet w każdym numerze podają, jak model powinien wyglądać po każdym etapie.

Nie dziwię się,że nie możesz sklejać,jak nie masz ciągłości dostaw.

Bardziej podoba mi się system Occre,gdzie kupuje się cały model,wszystkie elementy przychodzą odrazu i o kolejności sklejania decydujesz sam. No i model jest o wiele tańszy.

Jedyną zaletą systemu DeA jest to,że kupujesz model na raty,ale cena jest kilkarotnie wyższa i nie wiadomo,co obejmuje cała dostawa.Np.ST ma 140 armat, a każda armata to kilka zł lub +/-1$. A gdzie bloczki itp,które w detalu też są drogie. Olinowania nie liczę.

Poza tym, model Occre jest bardziej solidny. Grubość kilu i wręgów 5mm,a więc sztywność wzdłużna i ogóla jest lepsza.

No,ale cóż kupiło się model DeA zbyt pochopnie i już.

Myślę jednak,że gwiazdkobiorca nie będzie kontynuował prenumeraty i skończy model na swój sposób,wg.planów i opisów,których pełno, na szczęście, w internecie. Życzę ci Wesołych Świąt, i powodznia przy montażu Santissimy Trinidad, w Nowym Roku 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.