Skocz do zawartości

BMW E 34 seria 5


jacek j

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, tylko jak ??

 

Myślałem też o zaszpachlowaniu całości i zrobieniu w tym drobnej linii podziałowej.

 

Czy to pomoże Waszym zdaniem, czy lepiej walczyć z tym co jest ?????

 

Jesli chcesz sie bawic szpachla (w tym przypadku, na poczatku Twojej 'plastikowej' drogi, odradzam) to musisz kaste do DOT-a i tylko na goly plastik.

 

Naprawde z mojej strony rada: dokoncz to co masz, bo za duzo pokombinujesz i sie zrazisz.

Zrob ten, zacznij nastepny, na pewno bedzie lepszy. Malymi kroczkami do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam za off-topic ale muszę spytać - gdzie jest największy wybór modeli samochodów 1/24? Wszędzie szukałem,jednak nic ciekawego nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za off-topic ale muszę spytać - gdzie jest największy wybór modeli samochodów 1/24? Wszędzie szukałem,jednak nic ciekawego nie znalazłem

W Chinach. Jak będziesz w Pekinie, to od dworca prosto i trzecia przecznica w prawo. Bardzo miły sprzedawca sprowadzi Ci każdy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia próba, choć jak już poznałem ten model pewnie przy odklejaniu taśmy odpadnie kawałek lakieru...

 

Zmyłem spirytusem prawie do czysta. Pogłębiłem linie podziałowe maski. teraz schnie po 1 lakierze.

 

_DSC7233maly.jpg

_DSC7234maly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oczywiście, że .... nie wyszło.

Podkład malowany, szlifowany , malowany, szlif, malowany.

lakier i bezbarwny. Zerwanie oklejenia. Wyszło ok.

Niestety okazało się że zapyliłem drzwi i klapę podkładem......

Mam do Was teraz pytaniem. Podszlifowałem papierem 2000 bagażnik i drzwi. nie uszkodziłem bazy lakieru. Czy jak psikne teraz bezbarwny to będzie ok ??? POMOCY plisss

 

Oto foto story

_DSC7317maly.jpg

_DSC7631maly.jpg

_DSC7633maly.jpg

_DSC7636maly.jpg

_DSC7637maly.jpg

_DSC7638maly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to był klar.

Boje się że kolejna warstwa bazy i klaru zaleje do reszty linie podziałowe.

W sklepie z farbami sprzedawca powiedział że polać wodą i jak nie widać przetarć to można spróbować klar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oczywiście kolejny zgrzyt.

Po nałożeniu kalkomanii, pomalowałem bezbarwnym i niestety... zważyło się - jest skórka pomarańczy.

Zastanawiam się nad delikatnym zeszlifowaniem 2000 i warstwą bezbarwnego.

Jak myślicie ?

 

_DSC8059MALY.jpg

 

_DSC8056MALY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walnij to wszystko do wiadra z dotem, poczekaj dobę, zrób od zera, połóż normalny lakier dla modelarzy, proponuję top coat od mr.gunze i nie może się nie udać. Jak mieszasz chemie to są często słabe efekty, dlatego nie robię nic półśrodkami i cena za lakier do modeli nie wynika z niczego. Mam nadzieję, że kiedyś go skończysz, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niestety właśnie tak kończy się zabawa w niemodelarską chemię... Życzę Ci abyś go skończył, wymocz go w docie/cleanluxie i maluj od nowa, kup kolor Tamiyi, do tego weź Top Coat i będzie pięknie, nie ma co niszczyc nerwów, często to właśnie takie przygody sprawiają, że odechciewa się modelarstwa wielu nowym osobom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model będzie skończony, ale chyba jednak wracam do kartonu.

Tam nigdy nie miałem takich problemów z lakierem.

Baza Motip i bezbarwny też, więc nie powinno się nic gryźć. Co więcej 2 miesiące temu nie pogryzło się nic. Gdyby nie to że musiałem poprawić, było by dobrze. Zastanawiam się czy nie zadziałała tu niska temp otoczenia. Poprzednio było ok 20, a teraz około 15.

Spróbuje jeszcze ostatni raz tego szlifu i bezbarwnego jak się ociepli.

Raczej nie będę inwestował już w farby do tego modelu, pozatym jak już go poznałem, to jestem przekonany że Dot zeżarłby plastik - czytałem że to się zdarza, a w tym przypadku to na bank, strasznie jakoś niewdzięczny jest ten model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będę inwestował już w farby do tego modelu, pozatym jak już go poznałem, to jestem przekonany że Dot zeżarłby plastik - czytałem że to się zdarza, a w tym przypadku to na bank, strasznie jakoś niewdzięczny jest ten model

 

To że Ci się nie chce to rozumiem. To, że mogłeś model "uwalić" też rozumiem. Ale nie opowiadaj bzdur o Dot-cie, bo potem trzeba takie rzeczy prostować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź model do Dota lub Cleanluxu, bez obawy że coś się stanie z plastikiem.Dot jest bezpieczny o ile można tak powiedzieć o chemi która ściąga farbe Poszukam w swoich kalkach bo bardzo prawdopodobne jest że mi zostały kalki z tego modelu, jeśli je znajde to mogę Ci je odsprzedać

Jeśli nie chcesz dotować modelu to przeleć delikatnie papierem wodnym 2000,zmatowisz całą powierzchnie, a na to po odtłuszczeniu psiknij jeszcze raz bezbarwnym.Jeśli to nie pomoże to zostaje tylko Dot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź model do Dota lub Cleanluxu, bez obawy że coś się stanie z plastikiem.Dot jest bezpieczny o ile można tak powiedzieć o chemi która ściąga farbe Poszukam w swoich kalkach bo bardzo prawdopodobne jest że mi zostały kalki z tego modelu, jeśli je znajde to mogę Ci je odsprzedać

Jeśli nie chcesz dotować modelu to przeleć delikatnie papierem wodnym 2000,zmatowisz całą powierzchnie, a na to po odtłuszczeniu psiknij jeszcze raz bezbarwnym.Jeśli to nie pomoże to zostaje tylko Dot.

 

Zamierzam właśnie tak zrobić, jak w drugiej części - dzięki za podpowiedz co do gradacji papierku

Dot odpada, choćby z tego względu, że skończył mi się lakier, a modele będą na jakiś czas szły w odstawkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.