Jump to content
lukaszskc21

Mój pierwszy model i zarazem pierwsza makieta:)

Recommended Posts

Szczerze mówiąc, to wyglądają jakby ktoś do nich strzelał błotem. Ciut jak dla mnie przesadziłeś z tym błockiem, współczuję tamtym wojakom działać w takich warunkach. I nie wygląda to po prostu na max brudne, to już jest jakiś jeszcze wyższy stopień brudzingu, w warunkach naturalnych chyba nie koniecznie spotykany (zwłaszcza w kontraście z czyściutkim drzewkiem i zieloną trawką). ;) Ale ogólnie jeśli Tobie się podoba - to czemu nie. ;)

A ja myślę, że zamiast zastanawiać się nad tym czy jest za dużo czy za mało błota, to ja proponuję polakierować figurki matem bo świecą się, lufę armaty ustawić na wprost, bo póki co to jest ustawiona do strzelań przeciwlotniczych. A po za tym jak na pierwszy model, to wygląda to całkiem fajnie.

Z kołami w błocie-prawdopodobne

Lufa w błocie-chyba działo im do błota wpadło

Jak na 1-wszy model daje .Pamiętaj nie za dużo ani nie za mało i będzie idealnie.

Matem figurki

Jestem nowy na forum, ale pomysł ciekawy.

Szczególnie podoba mi się patent z ramkom na zdjęcie.

Użytkowniku rucek.

Jak to zrobileś, że zdjęcia widzimy od razu w poście, a nie ,,z linku''? pozdrawiam jasiek02

Wszedłem w twój link Po czekałem aż zdjęcie się załaduje. Wcisnalem prawy przycisk myszy. Następnie kupuj adres obrazka. A resztę to juz na forum ważne żeby końcówka adresu była .jpg

Gratulacje za pierwszy model . Następnym razem brodząc pojazd, figurkę, etc przejrzyj zdjęcia na necie ( albo daj obsłudze łopaty i napisz " Poszukiwacze zaginionego-nej ... ). Nie takiego terenu na fotkach nie zalazłem - ktoś napisał nie pasuje czysta trawa i uwalona lufa. To prawda nawet jeżeli działo utopiło się w bagnie to końcówka lufy powinna być czysta z racji tego ze chłopaki usuwali błoto. Spoko , następnym razem załóż porządny warsztat.

Kolega widzę z Żyrardowa. Moje rodzinne miasto

Jeśli chodzi o model to z błotem grubo przesadziłeś. Działko wygląda jak by je dopiero co wyciągnięto z bagna. Pozoranci święcą się nienaturalnie a roślinność moim zdaniem nie pasuje do terenu.

Sama koncepcja sceny jest ok.

Myślę ze na początek musisz się skupić na czystym klejeniu i malowaniu modeli a potem zastanawiać się nad brudzeniem. No i jak już inni pisali modelarstwo to nie tylko klejenie i malowanie to również wyszukiwanie materiałów źródłowych w postaci zdjęć na których można się wzorować.

Następnym razem załóż warsztat na pewno uzyskasz wiele pomocy od kolegów z forum.

Markuz a powiedz mi co jest nie tak sklejone w tym modelu?albo co jest nie tak pomalowane... Bo wszyscy mówią że najpierw powiniemnes sie na tym skupic...ale wydaje mi się że tak chyba nie ma wielkich błędów??

Najpierw skup się na dobrym robieniu modeli, a dioramy zaczniesz robić później.

Używaj lakieru matowego. A modele tak ubrudzone, wręcz odstraszają.

Na konkursach, nikt by nawet nie spojrzał "dobrym" okiem na Twój model.

Życzę postępów i wyciągaj wnioski z krytyki, a się nie obrażaj.

Maciej BUDYŃ Bedyński

... poprostu pytam co zrobiłem nie taki jeśli chodzi o klejenie i malowanie:)

Pozwolę sobie zażartować - trudno powiedzieć, bo z pod tej ilości błota niewiele już z klejenia i malowania widać. Do tego słabe zdjęcia.

Załóż warsztat, a wtedy na bieżąco da się ocenić twoja pracę lub wstaw do galerii model bez błotnej kąpieli.