Skocz do zawartości

Bismarck 1:700 Revell


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na pierwszy raz, jest git Przede wszystkim popracuj nad precyzją malowania, wokół falochronów, barbet i pokładowej drobnicy szary wbił Ci na pokład, na takie rzeczy robi się podmalówki I przydałby się matowy lakier, pokład się świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz, jest git Przede wszystkim popracuj nad precyzją malowania, wokół falochronów, barbet i pokładowej drobnicy szary wbił Ci na pokład, na takie rzeczy robi się podmalówki I przydałby się matowy lakier, pokład się świeci

 

Bo myślałem że uda mi się pomalować to wszystko bez taśmy maskującej ale jednak zbytnio się nie udało :(

Pokład się świeci bo jeszcze nie położyłem lakieru, nie mogłem się powstrzymać przed zabawą fotopstryczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Tak z ciekawości jaką wysokość mają relingi w skali 1:700? 3-4 mm czy jeszcze mniej?

a jak myślisz ...? ile?

gdyby miały 4mm to byłyby wyższe niż klatka oktagonu w UFC...

 

Pytam się bo nie wiem Czyli mam rozumieć że z 2 mm?

Wybaczcie, ale ręce opadają... I nie tylko... A to z przeliczeniem to taki ogromny kłopot, kolego krzysiek1990rtk ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
A to z przeliczeniem to taki ogromny kłopot, kolego krzysiek1990rtk ?

 

Żeby przeliczyć trzeba znać ich rzeczywiste wymiary a nigdzie tego nie mogę znaleźć ale skoro człowiek o wzroście 180 cm ma w tej skali 2.6 mm to już widzę relingi

Zapewniam cię, że w tej skali rzeczywiste 10 cm nie robi praktycznie żadnej różnicy... A skąd w ogóle pytanie o wysokość relingu? Czyżbyś chciał wykonywać go samodzielnie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się bo nie wiem Czyli mam rozumieć że z 2 mm?

http://www.prs.pl/__files/parent60/mor_c3_2013.pdf

strona 170.....

dotyczy to również okrętów. Relingi miały pomiędzy 1000mm a 1100mm, rzadko były wyższe. Czasem na stanowiskach plot relingi metalowe, pełne były nieco niższe. zwłaszcza wtedy, gdy pozycje załogi były siedzące i zabezpieczone.

 

W skali 700 to daje 1,43mm. Najczęściej jest to jednak 1,5mm.

 

Na Bismarcku było dokładnie 1000mm. 330mm od pokładu pierwszy łańcuch, 660mm od pokładu drugi łańcuch. Trzeci na wys 1000mm.

 

modelarstwo to trochę jak studiowanie.... a wiedza na wyciągnięcie klawiatury.... owocnego studiowania!

 

 

 

Aha i popraw malowanie rzeczonych relingów na spardeku i drugim pokładzie. Raczej nie były w kolorze pokładu. Chyba były szare.

 

Model fajowy. Trochę za mocno świeci... może rzeczywiście nieco washa na pokład...? Zwykła ciemno brązowa farba olejna (plus czarny wg uznania) rozpuszczona mocno white spiritem powinna być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha i popraw malowanie rzeczonych relingów na spardeku i drugim pokładzie. Raczej nie były w kolorze pokładu. Chyba były szare.

 

Model fajowy. Trochę za mocno świeci... może rzeczywiście nieco washa na pokład...? Zwykła ciemno brązowa farba olejna (plus czarny wg uznania) rozpuszczona mocno white spiritem powinna być OK.

 

No tak właśnie myślałem, ale jak to malowałem to nie miałem jeszcze taśmy maskującej w klamotach modelarskich :P

model się świeci jak psu jajca bo jeszcze lakieru nie położyłem, w sumie to będę szczery nigdy nie nakładałem na żaden model kalki tylko delikatnie smarowałem rozcięczonym bezbarwnym lakierem do paznokci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku, co do malowania bez taśmy, cóż, jest to trudne i wymaga wprawy, ale spokojnie idzie się tego nauczyć Wymaga to tylko Tira cierpliwości A skoro nie położyłeś jeszcze lakieru, to możesz zrobić podmalówki na pokładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że bierzesz pędzel w łapę, farbkę, która używałeś na pokład i ostrożnie zamalowujesz miejsca, gdzie najechałeś szarym na pokład, starając się oczywiści nie pomalować miejsc, gdzie szary być powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że bierzesz pędzel w łapę, farbkę, która używałeś na pokład i ostrożnie zamalowujesz miejsca, gdzie najechałeś szarym na pokład, starając się oczywiści nie pomalować miejsc, gdzie szary być powinien

 

sie zrobi w przyszłości jak będę pracował przy następnym pływadle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że bierzesz pędzel w łapę, farbkę, która używałeś na pokład i ostrożnie zamalowujesz miejsca, gdzie najechałeś szarym na pokład, starając się oczywiści nie pomalować miejsc, gdzie szary być powinien

Dokładnie tak jak pisze Forest, nie wszędzie się da taśmą więc wtedy trzeba ręcznie.

Ja drobnicę zawsze malowałem z ręki pędzlem bez taśmy i tragedii nie było

Aha i popraw malowanie rzeczonych relingów na spardeku i drugim pokładzie. Raczej nie były w kolorze pokładu. Chyba były szare.

 

Na bank były szare,a kalkomanie na samoloty będziesz kładł?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że bierzesz pędzel w łapę, farbkę, która używałeś na pokład i ostrożnie zamalowujesz miejsca, gdzie najechałeś szarym na pokład, starając się oczywiści nie pomalować miejsc, gdzie szary być powinien

Dokładnie tak jak pisze Forest, nie wszędzie się da taśmą więc wtedy trzeba ręcznie.

Ja drobnicę zawsze malowałem z ręki pędzlem bez taśmy i tragedii nie było

Aha i popraw malowanie rzeczonych relingów na spardeku i drugim pokładzie. Raczej nie były w kolorze pokładu. Chyba były szare.

 

Na bank były szare,a kalkomanie na samoloty będziesz kładł?

 

Pozdrawiam

 

Też przemaluję na szaro w przyszłości, co do kalek to może być ciężko praktycznie nie ma teraz dojścia do skrzydeł samolotów :( trzeba było je nakleić jak był dostęp

 

Chwilowo się nie dotykam do niczego plastikowego bo dostałem pierwszy mandat w swoim życiu i to za pierdołę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.