Skocz do zawartości

Bergepanther D., 1/35, ICM


Piotr Kmiecik

Rekomendowane odpowiedzi

właściwie będzie to sam koniec relacji - od początku można prześledzić ją na PWM, kartonworku, albo U MNIE NA STRONIE

w modelu użyte grille MIG-a i dwa zestawy blaszek Part-a (Schurzen i przednie błotniki).

 

maszyna z okresu bitwy pod Kurskiem, 653. S.Pz.Jag.Abt. kombinowałem nawet, żeby otworzyć przedział bojowy - ale z tymi bergami to jest tak, że nikt nie wie, co tam było w środku. więc zostawiłem zamknięty, żeby się za bardzo z realizmem nie minąć...

 

został do zrobienia bloczek (ten z zestawu nadaje się... sam nie wiem do czego), zawartość bloczka, czyli widoczny na fotkach silnik i kilka drobiazgów.

 

PICT1547.sized.jpg

 

PICT1551.sized.jpg

 

PICT1554.sized.jpg

 

PICT1557.sized.jpg

 

PICT1585.sized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik mi się bardzo podoba, zresztą jak wszystkie Twoje pozostałe. Czekam na więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo, jeszcze trochę roboty przy nim jest... schurzen, nowy blok na dźwigu (ten z zestawu wygląda jak... sam nie wiem, co. za mały, płaski jakiś taki i rachityczny. zrobię od zera), zawartość dźwigu, trochę śmieci na pancerzu, może jakiś mechanik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można samemu zrobić-mozolna praca-nawija się drucik na przykład na pilnik iglak o przekroju półokrągłym i odcina i tak po oczku składa się łańcuch-zaleta jest taka że robisz taki jaki chcesz-ale jak ma być długi to zajmie trochę czasu,a kupić gotowego nie można?kiedyś gdzieś widziałem na giełdzie gotowe - cena nie była duża,pozdrawiam,Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

z jednym już mnie Patterson ubiegł - a z drugim zastanawiam się, czy nie jest za duży... potrzebuję ogniwa około 3 - 3.5 cm, czyli w skali jakieś 0.7 - 1 mm, a te wyglądają, jakby były koło dwóch...

 

ale myślę intensywnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wspominałem - bloczek z zestawu mi się nie podobał. powód na zdjęciu poniżej:

 

hk4t5xdxbwiys04z.jpg

 

jak widać na załączonym obrazku - zdobyłem łańcuszek i zrobiłem nowy blok. mniej rachityczny jakby i bardziej do siebie podobny. wymiarami też. wymaga jeszcze dopieszczenia tu i ówdzie - ale generalnie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzieliśmy sobie właśnie z kolegą Humanem, popijaliśmy piwko i przeglądaliśmy zdjęcia...

i wyszły trzy rzeczy:

 

-raz, że łańcuch trzeba wymienić na mniej okrętowy

-dwa, że wbrew temu, co twierdzi ICM - we wczesnych bergach były tylne zasobniki - więc trzeba będzie dokleić. na szczęście zestaw jest "standaryzowany" pod wszystkie możliwe pantery, więc zasobniki też są

- trzy - wynaleźliśmy taki śliczny patent:

qbrbkzhqeqa60unym.jpg

(mówię o tym czymś, na czym wisi silnik)

się dorobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

zacząłem się powoli zastanawiać, gdzie jest granica, po przekroczeniu której powstanie model bloczka z doklejoną na końcu Bergepanther. jako, że z natury ciekawski jestem - postanowiłem to sprawdzić i jeszcze troszkę posiedziałem nad bloczkiem. poza tym - wymieniłem łańcuch, dorzuciłem kilka drobiazgów. trochę miałem problemu z szeklą, na której wieszałem łańcuch - zrobienie takiej małej szekli nie jest proste. w końcu użyłem 2/3 ogniwa łańcuszka, który poprzednio wisiał na bloczku. wyszło

 

generalnie koniec blisko. myślę, że następne zdjęcia to będzie już gotowy model

 

PICT1736.sized.jpg

 

PICT1744.sized.jpg

 

PICT1738.sized.jpg

 

PICT1729.sized.jpg

 

PICT1732.sized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem się powoli zastanawiać, gdzie jest granica, po przekroczeniu której powstanie model bloczka z doklejoną na końcu Bergepanther.

Dobre...

 

Mam pytanie. Czy do podniesienia takiego silnika, na ten przyklad, wystarczal pojedynczy bloczek? Innaczej... Czy do takich celow nie stosuje sie wielobloczy? Nie to, zebym sie czepial, bo wyglada to wszystko super, tylko ja tez z natury ciekawski jestem, dlatego pytam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.