Skocz do zawartości

F-5E Tiger II w skali 1:48 firmy Revell


Focus

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze idzie.

Zdjęcia trochę ciemne i może przekłamują kolory, ale zbiornik i szkolne wersje rakiet są pomarańczowe i to w dość agresywnym tonie - prawie żarówiaste. Rakiety w takim wypadku zazwyczaj nie mają przedniego usterzenia i są malowane jednolicie, a jak przednie usterzenie na szkolnych się pojawia to cała przednia część z usterzeniem i głowicą jest czarna.

Wydaje się, że na dyżury bojowe (białe rakiety) technicy starają się podwieszać tylko szare zbiorniki. Szwajcarskie Tigery nie przenoszą uzbrojenia powietrze-ziemia. Podskrzydłowe pylony stosowane są stosunkowo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
  • 3 weeks later...
15 godzin temu, Baas ArK napisał:

Dawałeś jakieś płyny do kalek? Fajnie było by, gdyby kalka (znak rozpoznawczy) wszedł w linię i dopiero panel linerem pociągnąć. Tak jak jest teraz to trochę dziwnie wygląda.

Płyny do kalek użyłem ale linie nie były trasowane tylko zeszlifowanie wypukłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś będę chciał pomyśleć o dyszach i części kadłuba malowanej na metaliczny. Pierwsze postaram się zmyć to co jest, doszlifować łączenie, odtworzyć nitowanie. Pomalować czarnym błyszczącym i jakiś metalik. Patrzę na zdjęcia szwajcarskich maszyn i coś dobiorę.

IMG_20190125_205645.jpg

IMG_6385.jpg

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko ładnie to zrobić. Bo trzeci raz malować dysze to bym już nie chciał. Najwyżej zostanie tak jak wyjdzie. Tutaj trenuje bo rozgrzebałem już kolejnego tygryska tym razem z italeri. "Chciałbym jeszcze upolować tego z AFV może u kogoś miałczy zapomniany"

IMG_20190126_085556.jpg

IMG_20190126_085609.jpg

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W szwajcarskim F-5E nr J-3026 nie ma nadmuchu na wiatrochron czyli zaznaczony element na zdjęciu poniżej powinien zostać usunięty. To taka uwaga dla tych, którzy będą jeszcze budować szwajcarskie Tigery. Pozdrawim Focus.

received_300624283930462.jpeg.d8994d6778a6de37fb0499457749f49a.jpeg

 

Edytowane przez Focus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 11:40, Focus napisał:

... "Chciałbym jeszcze upolować tego z AFV może u kogoś miałczy zapomniany"

Leciał leciał i doleciał. Na chwilę obecną to mam modele F-5E trzech producentów w skali 1:48. Revell/Monogram, ESCI/Italeri, AFV Club/Academy,  :super:

IMG_20190213_142115.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seven up napisał:

Gdzie go upoowałeś?

Odkupiłem od jednego z forumowiczów. Przyznać muszę tani nie był ale wart swojej ceny, zwłaszcza, że mam porównanie do F-5E w 1:48 innych producentów ☺️.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Usunąłem zestawowe "lufy". Zastąpie je igłami od zastrzyków. Pitot też do wymiany może jednak Master za jedyne 12.90 plnsów? Mam jeden zestaw do tego F-5E esci/italeri mogłem wziąć odrazu dwa zestawy.

IMG_20190406_092814.jpg

IMG_20190406_193935.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Odkładam ten model na półkę. Rurka Pitot poprawiona, działka zestawowe wymienione na imitacje luf wykonane z igieł iniekcyjnych, nawiew na wiatrochron usunięty, dysze podmalowane. Model ten traktuję testowo przed F-5E z Italeri. Model AFV będzie dawcą kokpitu i fotela F-5E AFV dostanie żywiczny kokpit, pierwszy w mojej działalności modelarskiej. Pozdrawiam wszystkich odwiedzających wątek o F-5E Revell  i zapraszam na kolejny tym razem w roli głównej z F-5E AFV. Focus

IMG_20190428_205009.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dwa lata leżakowania i ruszam z AFV.  Na początek porównanie foteli. Oba fotele mam zamiar wykorzystać zestawy pójdzie do F-5E z Italeri a żywiczny do AFV

 

IMG_20210119_210747.jpg

 

Złożyłem tylną część kadłuba wraz ze skrzydłami oraz zbiornik paliwa.

 

IMG_20210119_212825.jpg

 

IMG_20210119_213011.jpg

Edytowane przez Focus
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.