Skocz do zawartości

M1A1 Abrams - Tamiya + Eduard (1/35)


halset

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem ja sobie dłubać takie coś:

 

5165baf297a1dd02.jpg

 

Raczej nie będzie to odwzorowanie jakiegoś konkretnego egzemplarza - coś podpatrzę tu a coś tam, po prostu ma wyjść ciekawie i tyle ;)

 

6506da9e4b55729d.jpg

8a372b54c1fd1e16.jpg

16ae0168872c36f6.jpg

 

Buda złożona na razie na sucho, stąd te szpary.

Zdjęcia robione niestety telefonem przy słabym świetle (partyzanckie warunki), dlatego są dość kiepskie, ale póki co lepsze takie niż żadne. Postaram się o jakieś lepsze niedługo. Pierwszy raz będę się bawił w blachy - klej CA podoła, czy koniecznie muszę się zaopatrzyć w jakąś lutownicę?

Jak zwykle jestem otwarty na sugestie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Udało mi się zreanimować mój stary aparat, więc może zdjęcia będą trochę lepsze. Póki co postępy niewielkie, dał mi w kość kosz od Eduarda :/

 

d8609c4e4983b4c6.jpg

4d08c35f29261403.jpg

 

Większe elementy nadal złożone na sucho. Zastanawiam się czy dawać te ekrany do identyfikacji w podczerwieni na przodzie wieży? Wyciąłem je z polistyrenu 0,25mm i wydają się nadal za grube. Może spróbować z amelinium albo zrezygnować całkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że budujesz Adamsa . Jakie malowanie pustynne czy 3-kolorowe? Ten tank to akurat jest z okresu lat około "Pustynnej Burzy" czyli wczesnych lat 90-tych. Będziesz go musiał przerobić na OIF 2003 ,jeżeli montujesz mu CIP panele na przodzie musisz pamiętać też o CIP- panelach na bokach (masz je w zestawie z klamotami), kalkomania też jest z "Pustynnej Burzy" z 1-szej Dywizji Pancernej, nie będzie pasować do OIF.( jak chcesz właściwe kalki i CIP panele na front napisz PW do mnie).Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dobrze że zajrzał tu ktoś obeznany, będę miał promotora

Malowanie oczywiście pustynne, inne nie wchodzi w grę Szczerze mówiąc, to miała być raczej wolna amerykanka bo nie siedzę zbytnio w tym temacie, ale może rzeczywiście warto się wysilić bardziej. Na czym miałaby polegać przeróbka na OIF2003? Tylko panele, czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być OIF2003, to przede wszystkim wydaje mi się że dodatkowy kosz na osprzęt z tyłu wieży, jest nie taki jak powinien być, choć pewności nie mam. Budowałem kiedyś Abramsy z OIF-u ( znane doskonale modele Dragona 3535 i były to konkretne pojazdy o nazwach ALL BOUT DA BONES i ATTITUDE ADJUSTMENT ) i tam kosze były takie:

 

Obraz377_zps9d336c51.jpg

 

Obraz359_zps1e606c46.jpg

 

Obraz234.jpg

 

Dodatkowy kosz fototrawiony u Ciebie, jest częściej stosowany w Abramsach należących do Korpusu Marines, niż w Dywizjach pancernych armii lądowej, choć to też nie jest regułą. Fajnie że pojawił się znów Abrams na tym forum, będę zaglądał.

 

P.S. Świetna robota z tym antypoślizgiem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie tak CIP- panele, gąsienice w tej wersji masz wariant wcześniejszy T-156,a potrzebna jest Ci wersja późniejsza T-158, różnią się one kształtem i umiejscowieniem nakładek gumowych ,i przede wszystkim oznakowane (kalki). Kalkomania zestawowa przedstawia czołg tylko z operacji "Pustynna Burza" 1991 z 1 D.Panc. W operacji OIF 2003 tak oznakowanych czołgów już się nie spotykało,wyglądało to trochę inaczej min. znaki szybkiej identyfikacji ^ zostały zastąpione przez CIP-panele, inaczej wyglądały numery batalionowe malowane na bokach pojazdu, nie wspominając o tym że skład poszczególnych dywizji zmieniał się, w US.Army struktura jednostek w danej dywizji nie jest stała i to że 3-ci Batalion 35 Pułku Pancernego w 1991 roku wchodził w skład 1 Dywizji Pancernej to nie znaczy że w 2003 r też był jej częścią , mógł zostać przeniesiony np. do 1-szej Dywizji Piechoty.Dlatego budując pojazdy US. Army trzeba wiedzieć jaki był w danym roku skład danej jednostki. Jak już wspominałem mam taką kalkomanię jakbyś był zainteresowany pisz PW. Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i z prostymi a nie skośnymi nakładkami gumowymi.Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Dlatego, idąc za radą kolegi Adamsa, polecam zaopatrzyć się w ruchome gąski firmy BRONCO , choć i parę innych firm tez już ma gąsienice do Abramsów w swojej ofercie np. Friul. Polecam jednak BRONCO ze względu na cenę. Friulki łatwo się składają, ale są droższe od Bronco, z którymi naprawdę trzeba się pobawić (dwa tygodnie je składałem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i z prostymi a nie skośnymi nakładkami gumowymi.Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Dlatego, idąc za radą kolegi Adamsa, polecam zaopatrzyć się w ruchome gąski firmy BRONCO , choć i parę innych firm tez już ma gąsienice do Abramsów w swojej ofercie np. Friul. Polecam jednak BRONCO ze względu na cenę. Friulki łatwo się składają, ale są droższe od Bronco, z którymi naprawdę trzeba się pobawić (dwa tygodnie je składałem )

 

Z tego co się orientuje, może być problem z nabyciem gąsek z firmy Bronco. W tym przypadku Friulmodel są lepiej dostępne. Jeszcze jeżeli dobrze pamiętam SpadeAce robi gąsienice do Abramsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.