Skocz do zawartości

Kalki do Iskry 1:48


net_sailor

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ktoś już może rozgryzał malowanie płetw i ogona rekina "1706" i może ma do niego rozrysowane szablony, którymi zechce się podzielić? W zestawie Model Maker, który zamówiłem są tylko numer, skrzela i szczęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś już może rozgryzał malowanie płetw i ogona rekina "1706" i może ma do niego rozrysowane szablony, którymi zechce się podzielić? W zestawie Model Maker, który zamówiłem są tylko numer, skrzela i szczęka.

No masz jeszcze syrenke i oczy do rekina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

net_sailor Jeśli robisz rekinią "1706" to Syrenka z arkusza pokazana na stronie producenta jest z błędem.

http://lotnictwo.net/foto.php?id=107268

Schemat też jest (jak zawsze) niedbały - błędnie rozrysowane szachownice na spodzie skrzydeł i źle opisana jednostka (samolot nie latał w tym malowaniu w barwach 1.PLM!!!).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo nie dodawac kluczowego slowa "jak zawsze"

A możesz podać przykład zestawu kalkomanii MM, w którym nie popełniono głupiego błędu wskutek niedbałego studiowania pierwowzoru? Ta firma potrafi nawet pomylić typ sprzętu (nie wersję, ale kompletnie wszystko), który pokazuje na schemacie malowania... Kompromitacja.

 

O kurcze , a ja zamówiłem kalki do Su 7 z tej firmy. Mam nadzieję, że będą prawidłowe ?. Chyba same cyfry i szachownice to nie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wizualnym spojrzeniu na produkt MM zauważam jak kolega Grześ sporo błędów w instrukcjach jak i w kalkomaniach, nie ma się co rozpisywac ale...
Po drugie wiedza o godlach i barwach nie jest mi obca...

a jednak jest obca

http://lotnictwo.net/foto.php?id=107268

na kalkomanii jest napis PLM - w tym malowaniu Iskra nigdy nie służyła w 1 plm tylko w 1 elt, w końcu jesteś z Mińska wiec o tym wiesz

Panowie. Syrenek bez napisu "plm" mam nadkomplet i wcale o to nie pytałem. Czy rozmiarowo będą pasować, okaże się po nadejściu modelu, ale na razie się nie martwię. Pytałem o sylwetkę rekina nie chcąc wyważać już raz otwartych drzwi. Widziałem, że kilku Kolegów pytało na forum o tego rekina, więc może podzielą się wiedzą w tym temacie?

Tak na marginesie, oprócz proponowanego kalkomanii jedno było bez syrenki, ale z godłem 58. LPSz. Producent kalkomanii na pewno by bardzo nie zbiedniał jakby oba godła znalazły się na arkuszu, dając modelarzom większy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tazmanie, każdy ma prawo wyrazić swoja opinie... a ty zaciekle bronisz MM- mimo ze maja błedy...
To prosze o wskazanie tych nierzetelnosci w kalkach to po pierwsze

wiec po pierwsze jeśli nie zauważyłeś tego na początku wątku robię wersje dla ciebie - mam cicha nadzieję , że w końcu dojrzysz błąd

0405290026_zps5ccdf27a.png

jest dużo więcej, ale jeśli masz takie życzenie specjalnie dla ciebie przedstawię, błędy dotyczą nie tylko samych kalkomanii jaki i schematów malowań, stąd wniosek o nierzetelności ( tak nawet srebrna Iskrę z wstawkami można zepsuć ). Z mojej strony temat uważam za zamkniety.

Tak kazdy ma prawo wyrazic swoja opinie ale nie ma prawa nikogo obrazac, zauwazylem ten blad ale mi to akurat nie przeszkadza bo zamierzam zrobic Iskre z numerem 2001 jeszcze przed namalowaniem glowy orla... A cala dyskusja rozwinela sie po slowach Grzesia Jak zawsze... Wiec bronie tej firmy poniewaz nie dostrzegam tylko bledow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzisiaj otrzymałem od producenta Model Maker dobrą wiadomość dla fanów "rekina" 1706. Wraz z maskami do płetw rekina ukażą się w postaci masek: oszablonowany numer boczny oraz prawdopodobnie (jak się uda wyciąć) fala pod syrenką. W ten sposób zostaną usunięte największe niedociągnięcia tego zestawu oznakowań, czyli konieczność rozcinania numerów i trudności z zamalowywaniem napisu. Myślę, że to dobry sposób na dystrybucję "erraty", bo sporo modelarzy wykonujących to malowanie chętnie sięgnie po maski na płetwy i "errata" dotrze do właściwych osób. Osobiście bardzo się cieszę z takiego podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.