Skocz do zawartości

Polska 1939 1/72


Dżejrosz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc oto moja pierwsza udokumentowana podstawka pod model , która doczeka się końca .

Po raz pierwszy użyłem styroduru (zielonego) - trochę twardy ,ale daje radę . Drogę wykonałem z gipsu nakładanego patyczkiem do lodów .

Grunt wykonany standardowo z papieru i wikolu + woda + pasty strukturalne z lidla , są bardzo fajne , ale zapach doprowadza do bólu głowy .

DSC_1518_zpseb77a30b.jpg

DSC_1517_zpscde0f3a8.jpg

DSC_1516_zpse52937d6.jpg

DSC_1515_zps8af679af.jpg

DSC_1514_zpsffdbea29.jpg

DSC_1513_zps7a05e2d2.jpg

Przepraszam za jakość fotek .

 

Pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioramka w koszu , pomysle nad nową. Zdążyłem ją nawet pomalowac ale wyszło brzydko - ktoś się może orientuje jakie kolorki można użyć? Mam w sumie podstawowe kolory akrylowych w tubkach . Konia jeszcze robie , nie zmieniałem jego ciała tylko usuwałem zbędne dodatki z wojny 100 letniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie potrafię robic jeszcze podłoża ale klory raczej zależą od tego co chcesz uzyskać.Oraz od pory roku. Coś innego błoto tu raczej brązy inaczej suche lato czy jesień bo tu chyba bardziej jakaś ochra i szarości.

 

pomijam fakt,że na pz.kpfw są brudzenia jasno brązowe więc błota raczej nie zrobisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie potrafię robic jeszcze podłoża ale klory raczej zależą od tego co chcesz uzyskać.Oraz od pory roku. Coś innego błoto tu raczej brązy inaczej suche lato czy jesień bo tu chyba bardziej jakaś ochra i szarości.

 

pomijam fakt,że na pz.kpfw są brudzenia jasno brązowe więc błota raczej nie zrobisz....

 

Znaczy tak robię Polskę w 39' we Wrześniu . Tak mam jeszcze problemy i pewnie bede miał z dopasowaniem czołgu do podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak więc nowa dioramka jest mniejsza - zamiast konia , płotek ; zamiast pz. III - pz. I

DSC_1506_zps9fcf7ad5.jpg

DSC_1507_zps68559e20.jpg

DSC_1508_zps2e27662a.jpg

 

Relacja będzie nietypowa dla mnie , ponieważ postaram się opisywać szczegółowo każdy etap , aby (jeżeli ktoś będzie mi pomagał) wiedział , gdzie mogłem popełnić błąd .

Tak więc zaczynam:

1. Podstawkę wykonałem z kawałka styropianu (nie budowlanego , tylko jako wypełnienie paczki? coś w tym guście) , a ramkę z profilu Evergreen :

DSC_1512_zps2d4fc907.jpg

Całość pokryłem gazetami i papierem toaletowym , a całość pokryłem mieszanką wody i wikolu - czyli jak zawsze .

DSC_1515_zps6626c355.jpg

Potem zabrałem się za płotek , który wykonałem z wykałaczek(kawałki pionowe) i balsy (kawałki poziome) odpowiednio wyciętych , oszlifowanych pilnikiem czy papierem 180 i 60 .

DSC_1513_zps5f1203fb.jpg

2. Do gruntu mam zamiar użyć różnych sypkich produktów takich jak gips , zaprawa tynkarska , cement i troszkę jakiś tam kamyczków (chyba tez z gipsu).

DSC_1509_zps3fb82595.jpg

Roślinność będzie eksperymentem tzn. użyję trawki polaka i kępek od Mini Natur + troszkę papieru (może powycinam jakieś roślinki , w każdym razie to eksperyment) i stalowej gąbki .

DSC_1510_zps594952ee.jpg

Jeszcze nie wiem kiedy posiać trawkę - jakieś sugestie?

3. Co do kolorystyki to też będzie full eksperyment . Użyję wszystkiego co mam , a oto przykładowe farbki , które mogą zostać użyte to:

VALLEJO:

Mahogany Brown

Uniform Green

German Grey

Khaki Grey

Flat Flesh

GUNZE:

H341 Mud

H404 Khaki Brown

H79 Sandy Yellow

H403 Dark Yellow

H313 Yellow

i inne , czyli jakieś oleje .

Tak więc to koniec pierwszej relacji , mam nadzieję ,że podstawka mi wyjdzie i sie spodoba nielicznej publiczności . Czekam na konstruktywne opinie .

Dziękuje i pozdrawiam!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Podstawka niemal na ukończeniu . Wystawiam ją na krytykę i wszelkie porady , ale bądźcie wyrozumiali , jest to moja pierwsza większa inicjatywa w dioramach.

DSC_1521_zps6b038b44.jpg

DSC_1520_zpsc27f75d1.jpg

DSC_1519_zps476b8f9e.jpg

DSC_1518_zpscfeb0816.jpg

I zbliżenia na tanka:

Dodałem mu krzaczki z miedzianego drutu i zielonej części gąbki .

Manele są nie poprzyklejane jeszcze.

DSC_1522_zps69c85afb.jpg

DSC_1523_zps81e1a733.jpg

To na razie tyle.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.