Skocz do zawartości

Volvo FH 750 do transportu drewna


tomeka6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, rownolegle z moim innym projektem pracuje nad modelem Volvo FH do transportu drewna. Bedzie to kopia ciezarowki o dopuszczalnej masie calkowitej 76 ton dopuszczonych do ruchu w Finlandii od wrzesnia 2013. Konfiguracja osi w FH to 8x4*4 z rozstawem osi 3900 + 1370 + 1380. Przyczepa Briab, 5 osi 11300mm dlugosci, z przesuwanymi tylnymi osiami. Zuraw bedzie zapozyczony od innego modelu. Na razie tyle zrobione:

 

....zapomnialem wspomniec, ze FH do przewozu drewna to ten z niskim dachem...

 

 

_IMG2911_zpsa0e1a6e1.jpg

 

_IMG2912_zpsa8ac04bc.jpg

 

Zaczep typu MFC:

 

 

_IMG2920_zpsbc7186b4.jpg

 

_IMG2921_zpse0739a6a.jpg

 

_IMG2922_zpse6abfb3b.jpg

 

_IMG2923_zps733bfe83.jpg

 

_IMG2924_zpsd6bf4c76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam i oglądam. I już podziwiam.

Niedługo zamierzam robić swoją pierwszą ramę. Czy stosujesz jakieś przyrządy, by rama nie była zwichrowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze temat sie podoba . Marak, do klejenia ramy bardzo przydatnymi przyzadami sa - dwie metalowe linijki i zestaw dobrych katownikow. Na koncu jak sklejam jedna podluznice z poprzeczkami do drugiej, umieszczam rame pomiedzy linijkami i calosc dociskam takim 10cm x 15cm plaskim bloczkiem aluminium na plaskiej powierzchni np. blat kuchenny, zostawiam na 24 h do wyschniecia i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za mile komentarze . RapToWny, tak uzywam w duzej mierze polistyrenu, kabiny sa od Emeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Marak, do klejenia ramy bardzo przydatnymi przyzadami sa - dwie metalowe linijki i zestaw dobrych katownikow. Na koncu jak sklejam jedna podluznice z poprzeczkami do drugiej, umieszczam rame pomiedzy linijkami i calosc dociskam takim 10cm x 15cm plaskim bloczkiem aluminium na plaskiej powierzchni np. blat kuchenny, zostawiam na 24 h do wyschniecia i gotowe.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o narzędzie tj. nóż, skalpel, nożyk do tapet....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

A hds pewnie z zapożyczony z iveco

 

Tak, ale musze go troche przerobic tak, zeby mozna go bylo zamontowac zarowno w Volvo jak i Iveco .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JSM, w niektorych, dobrych sklepach modelarskich mozna dostac same kabiny, ja niestety musialem kupic cale modele, ale to ok 30 euro za model, wiec zaden wydatek, przy czym ramy od Emeka moge sprzedac. Tu masz link do sklepu, w ktorym kupilem swoje: http://lkwmodelle.de/EMEK/VOLVO:::25_28.html

 

..albo tu: http://www.zabawki-modele.pl/catalog/index.php?manufacturers_id=14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

I tak, prace trwaja nadal, niestety z braku czasu posuwaja sie wolno do przodu. W miedzyczasie zrobilem rame do przyczepy, do ktorej dojda jeszcze klonice, jakies okablowanie, troche hydrauliki, itp. Niestety nie bede uzywal zurawia od Stralisa, poniewaz jest roznica w skali, no i poza tym musialbym przerobic go troche. W zamian za to dojdzie zmodyfikowany zuraw Emeka. Zuraw bedzie mial okablowanie i przerobiony chwytak.

 

_IMG3148_zps4hdw1ao2.jpg

 

_IMG3147_zpspvzmq1gf.jpg

 

_IMG3146_zps5hnfpuh7.jpg

 

_IMG3145_zpsuoth8ofq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyla noga--- po co ja tu wlazłem? Znowu odchoruję Twój warsztat. Luuuuuuuuudzie zabierzcie mi ten komputer!!!!!! A mój kochany beret z antenką właśnie podeptałem . No dobra------ wiem że powstaną kolejne arcydziełka. Powodzenia

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.