Skocz do zawartości

Magia i Miecz - Talisman


Reflect

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Cześć

@Mikemc - to bardzo miłe że tak piszesz, ale te figurki do "wspaniałych" maja jeszcze daleką drogę :-)

 

@bazylms - no z czarownicą nie było łatwo... jest bardzo mała, to podstawowy problem - jak ją porównałem z postacią w 1/35 to ona jest o połowę mniejsza :-) Nadal się uczę - ale chyba warto będzie - jeszcze 8 postaci do machnięcia i będzie komplet :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Z tymi oczami to jest taka loteria, że szkoda gadać. Maluję tylko białka, ale wielkość tych kropeczek to jest takie mikro, że bez odpowiedniego szkła powiekszajacego to jest sprawa jak dla mnie nie wykonalna. Może mi się uda odpowieni zoom nabyć to będę poprawiał... No zobaczymy.

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Cześć

Nie jest trudne. Po prostu trzeba kupić farby i zaczać malować. Ja teraz borykam się z problemami w pracy i nie robie updatów, chociaż zostały mi do końca tylko 4 postacie. Za 2 tygodnie powinienem mieć już sprawy pozamiatae i wtedy pokażę kolejne etapy.

 

Pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Super Moderator

Witam

Co by temat nie umarł, kilka fotek z obecnego stanu. Generalnie, wszystkie figurki już pomalowane i pokryte lakierem, kolejny etap to odkrawanie oryginalnych podstawek i malowanie odlewów żywicznych. Niestety nie miałem możliwości relacjonowania każdej z figurek z osobna (nad czym ubolewam). Zapraszam do komentowania.

 

Pełna pomalowana kolekcja - 18 figurek.

DSC08450.JPG

 

DSC08451.JPG

 

DSC08441.JPG

 

DSC08443.JPG

 

DSC08444.JPG

 

DSC08446.JPG

 

DSC08448.JPG

 

 

A tutaj już przygotowane do malowania żywice...

DSC08437.JPG

 

DSC08439.JPG

 

DSC08438.JPG

 

I pierwszy do golenia :-) Zaczynam malować ostatni etap!

DSC08458.JPG

 

pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Rozpocząłem pracę nad podstaweczkami. Na pierwszy ogień - Elf.

 

Tak wygląda prawie ukończony.

DSC01517.JPG

 

I zaczynamy operację -najpierw wstępne malowanie

IMG_1741.JPG

 

Jeszcze tylko niezbędne narzędzia, czyli sitko elektryczne wraz z sondą przewodzącą...

IMG_1740.JPG

 

Po przeschnięciu, klej i można sadzić trawę :-)

IMG_1742.JPG

 

Czary mary i mamy zaaplikowaną trawę - piękna i sprężysta oraz oczywiście postawiona na sztorc!

IMG_1744.JPG

 

Następnie trzeba będzie odciąć postać od oryginalnej podstaweczki oraz zasadzić kwiatki (w tle)

IMG_8531.JPG

 

5KYqzV66EnZ147uFq94ketw2ZBiPrPHCNBuA5s9CmwiZ=w1051-h788-no

 

Docięta postać jest wstępnie przymierzona a ja miksuję mój ulubiony klej (ten z rodzai, pęknie mi prędzej żyłka niż popuści)

IMG_1746.JPG

 

IMG_1748.JPG

 

Klej jest dwu składnikowy - po wymieszaniu zaczyna chwytać po około 3 minutach - twardnieje po upływie kolejnych 4-5. Spoiwo jest bardzo silne i przeźroczyste - klej się nie grzeje!

IMG_1749.JPG

 

A tutaj gotowa figureczka. Wysokość postaci to niecałe 27mm - wraz z podstawką 3cm wysokości!

IMG_1766.JPG

 

IMG_1767.JPG

 

IMG_1768.JPG

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji :-)

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyło mnie, że stosujesz sadzarkę do tak mizernych powierzchni, w ogóle widzę, że hi-tech pełną gębą ;) Na te kleje jeszcze się nie porwałem... podstawka miła dla oka, pieniek to jakiś samorób z greenstuffu?

ED. -Aha, doczytałem, że żywica Można jeszcze spytać, kto jest producentem kwiecia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Podstaweczki nadal się budują! Oprócz malowania i drybrushowania - dużo washowania i innych bzdur. Odcinam także żaby od podstawek - idzie powoli bo spore dupy mają i słabo z podejściem :-) No nic - nie przedłużając trochę fotek...

 

Akcja z tymi płazami zabiera sporo czasu, najpierw odcinanie elementów cążkami, potem akcja z piłą... ufff :-)

 

IMG_1826.JPG

 

IMG_1822.JPG

 

IMG_1821.JPG

 

IMG_1824.JPG

 

Tutaj podstaweczki pod zielono-skóre.

IMG_1827.JPG

 

A tutaj kilka surowych podstawek (po malowaniu ale jeszcze przed sadzeniem trawki)

IMG_1828.JPG

 

IMG_1830.JPG

 

A tu już po aplikacji - jeszcze kilka minut i zobaczymy jak wyszło sadzenie (klej musi lepiej chwycić)

IMG_1842.JPG

 

I mamy efekty... jeszcze obwódki pozostały do pomalowania na czarno, oraz zasadzenie kwiatków w kilku miejscach...

IMG_1848.JPG

 

IMG_1849.JPG

 

IMG_1850.JPG

 

IMG_1855.JPG

 

IMG_1856.JPG

 

Małymi kroczkami do celu - jeszcze kilka dni i koniec :-)

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam serdecznie

Cały czas walczę z podstawkami - a właściwie miniaturami, których odcięcie od oryginalnych podstawek jest bardzo pracochłonne. Dodatkowo wkręciłem sobie akcję zbrojenia pinezkami... zresztą zobaczcie sami.

 

 

Krok pierwszy, wyłamać pinezkę z plastikowej obudowy...

fRj1Oysd0cmKQEDqLxt6n7TgHeIi9tg3jZPyP1zh6FCI=w1000-h666-no

 

Następnie wiercenie w figurce:

JcKIP-B__j-UCi4TAmeU-ECmhp_QLI4YVQQLwyMk6TRF=w1000-h666-no

 

I potem "obraną" z plastiku pinezkę (trzeba kombinerkami odciąć końcówkę) mocowałem w wywierconych nóżkach...

IMG_1907.JPG

 

Potem przymiarka na podstawce i wiercenie...

IMG_1908.JPG

 

A tu już cała kolekcja - już dosłownie kilka godzin i biorę się za galerię.

IMG_1927.JPG

 

Pozdrawiam serdecznie

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Świetne wykonanie, gra nabrała niesamowitego charakteru dzięki tym świetnie pomalowanym figurkom. ;) Sam chce zabrać się za ochlapanie swojego Talismana i już wiem na czym się będę wzorował. :p Wrzucę na forum swoją wersję jak zacznę działać, chociaż już wiem, że daleko mu będzie do Twojego "majstersztyku" Masz w planach zrobienie również dodatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Super Moderator

Cześć MarshalBry - dodatek... hmmm - na pewno, ale jeszcze nie teraz (możliwe, że zamówię, ale będą figurki musiały poczekać troszkę). Dziękuję za komplementy - to jak zawsze pomaga i dopinguję.

A tutaj jeszcze jedno wyróżnienie - Londyńskie Dartford drugi rok z rzędu nie zawodzi ;-) Best in SF :-)

 

DSC02220.JPG

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, hołdy zawsze cieszą

Co do fotostory...Nie wiedziałem, że ktoś zrobił model Karloffa z "Mumii"!!!

Słuchaj, daj tę relację na dział "imprezy, relacje itp"- założę się, że więcej ludzi chciałoby to obejrzec. Tu- z racji wrodzonego wstrętu do gier planszowych - raczej nie wejdą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.