Skocz do zawartości

F-16C Fighting Falcon 1/72


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego iż do tej pory sklejałem wyłącznie śmigłowce, postanowiłem złożyć swoj pierwszy samolot

Na pierwszy raz wybrałem dość stary i tani model, mianowicie F-16 Fighting Falcon od Tamiya. Model to przepak starej Italerki i nie jest idealnie spasowany, troszkę szpachli poszło tu i tam. Męczyłem się z nim dwa miesiące i wyszło ogólnie sf z masą baboli, ale jestem zadowolony że go w ogóle skończyłem. Próbowałem pierwszy raz brudzenia na nim (zacieków) i chyba wyszło trochę zbyt mocno..Kalki też nie siadły dobrze ( srebrzy się ich obwódka gdzieniegdzie), mimo płynów i sido pod nie

W każdym razie pierwsze koty za płoty, mam nadzieję że następny będzie lepszy

Zapraszam do oglądania i wyżywania się do woli

 

Obraz025_zpse60fe570.jpg

 

Obraz039_zps87eb082b.jpg

 

Obraz031_zps57056bb7.jpg

 

Obraz030_zpsfa9be0e4.jpg

 

Obraz041_zpsa6999dd2.jpg

 

Obraz047_zps1486173d.jpg

 

Obraz032_zpsc07170d1.jpg

 

Obraz046_zps4b00119f.jpg

 

Obraz036_zpsff98872e.jpg

 

Obraz037_zps13647fbe.jpg

 

Obraz038_zpsfe9cab60.jpg

 

Obraz045_zpscc2d17d8.jpg

 

Obraz044_zps7823f645.jpg

 

Obraz043_zps4f93c95e.jpg

 

Obraz029_zpsfe442109.jpg

 

Obraz042_zpseae51a3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny F-16 Te zacieki na skrzydłach mi się nie podobają, natomiast reszta jest fajna.

_________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

MiG-21Bis - Zvezda + blachy Part + fotel Pavla + Pitot -Master Model 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym i jak robiłeś te zacieki?

 

Za poradą kolegi Solo, zacieki zrobiłem farbą olejną, tą samą którą stosuję do washa. Naniosłem kropke farby w miejsce gdzie zaczyna się zaciek i potem roztarłem patyczkiem do czyszczenia ucha nasączonym benzynką do zapaliniczek:)

 

Wyrzeźbiłeś coś fajnego z gniota.

 

Heh..nie chciałem tak nazywać tego modelu z uwagi na to że może komuś się to dobrze składało a ja to amator jestem, ale widzę że nazywasz rzeczy po imieniu...Swoją drogą zastanawiałem się też nad Falconem z Mastercrafta na pierwszy model samolotu, ale jak zobaczyłem fotki wyprasek i komentarze na necie-to mi się odechciało Za cieknki jestem na takie boje

 

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to do zbyt regularnych przebarwień wewnątrz dyszy i braku białych przepaleń.

 

Dysza to w ogóle była robiona tak na czuja, nie miałem pomysłu zbytnio i umiejętności jak to dobrze zrobić..no i wyszło jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.