Jump to content

F-16C Fighting Falcon 1/72

lukass
 Share

Recommended Posts

Witam, z racji tego iż do tej pory sklejałem wyłącznie śmigłowce, postanowiłem złożyć swoj pierwszy samolot

Na pierwszy raz wybrałem dość stary i tani model, mianowicie F-16 Fighting Falcon od Tamiya. Model to przepak starej Italerki i nie jest idealnie spasowany, troszkę szpachli poszło tu i tam. Męczyłem się z nim dwa miesiące i wyszło ogólnie sf z masą baboli, ale jestem zadowolony że go w ogóle skończyłem. Próbowałem pierwszy raz brudzenia na nim (zacieków) i chyba wyszło trochę zbyt mocno..Kalki też nie siadły dobrze ( srebrzy się ich obwódka gdzieniegdzie), mimo płynów i sido pod nie

W każdym razie pierwsze koty za płoty, mam nadzieję że następny będzie lepszy

Zapraszam do oglądania i wyżywania się do woli

Obraz025_zpse60fe570.jpg

Obraz039_zps87eb082b.jpg

Obraz031_zps57056bb7.jpg

Obraz030_zpsfa9be0e4.jpg

Obraz041_zpsa6999dd2.jpg

Obraz047_zps1486173d.jpg

Obraz032_zpsc07170d1.jpg

Obraz046_zps4b00119f.jpg

Obraz036_zpsff98872e.jpg

Obraz037_zps13647fbe.jpg

Obraz038_zpsfe9cab60.jpg

Obraz045_zpscc2d17d8.jpg

Obraz044_zps7823f645.jpg

Obraz043_zps4f93c95e.jpg

Obraz029_zpsfe442109.jpg

Obraz042_zpseae51a3a.jpg

Ładny F-16 Te zacieki na skrzydłach mi się nie podobają, natomiast reszta jest fajna.

_________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

MiG-21Bis - Zvezda + blachy Part + fotel Pavla + Pitot -Master Model 1/72

Czym i jak robiłeś te zacieki?

Za poradą kolegi Solo, zacieki zrobiłem farbą olejną, tą samą którą stosuję do washa. Naniosłem kropke farby w miejsce gdzie zaczyna się zaciek i potem roztarłem patyczkiem do czyszczenia ucha nasączonym benzynką do zapaliniczek:)

Wyrzeźbiłeś coś fajnego z gniota.

Heh..nie chciałem tak nazywać tego modelu z uwagi na to że może komuś się to dobrze składało a ja to amator jestem, ale widzę że nazywasz rzeczy po imieniu...Swoją drogą zastanawiałem się też nad Falconem z Mastercrafta na pierwszy model samolotu, ale jak zobaczyłem fotki wyprasek i komentarze na necie-to mi się odechciało Za cieknki jestem na takie boje

Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to do zbyt regularnych przebarwień wewnątrz dyszy i braku białych przepaleń.

Dysza to w ogóle była robiona tak na czuja, nie miałem pomysłu zbytnio i umiejętności jak to dobrze zrobić..no i wyszło jak wyszło