Skocz do zawartości

Mi-24W 1:72 Hobby Boss


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Model dwudniowy, na szybko, dla zabawy. Miał być 730, ale moje antyczne kalki Intechu rozpadły się w pył, więc jest 735 (Hi-Decal Line), ale bez szczęk, bo te też rozleciały się ze starości. Kolory miały być wypłowiałe, więc mieszałem na oko wzorując się na instrukcji Montexu, wyszło znośnie, ale nie rewelacyjnie. Zapomniałem już, jaka 1:72 jest ciężka w pracy, nawet przy samoskładalnych zestawach

 

DSCN2923_zps63f76fc5.jpg

 

DSCN2924_zps808628f6.jpg

 

DSCN2925_zps49e9773d.jpg

 

DSCN2926_zpsf3a84bc4.jpg

 

DSCN2927_zps4a891aa7.jpg

 

DSCN2928_zps2c969a8a.jpg

 

DSCN2929_zpscd694dac.jpg

 

DSCN2930_zps1fe88e67.jpg

 

DSCN2932_zps4f0ee85a.jpg

 

DSCN2933_zps09dd0484.jpg

 

DSCN2934_zps68d05e04.jpg

 

DSCN2935_zps59128500.jpg

 

DSCN2936_zps05a065f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się zielono-zielone malowanie.

Ładnie go pobrudziłeś spalinami, ale nie pobrudziłeś w ogóle spodu?

 

Z tym malowaniem to sugestia instrukcji Montexu do pierwotnie załokładanego modelu 730, ja sam nie jestem do końca przekonany, jaśniejszy kolor powinien wpadać w szarość, ale sam to malowałem, skarżył się nie będę. A z tym brydzniem dołu - nie bardzo i jest co na 24tym od spodu brudzić, więc standardowo i bez fajerwerków pomalowałem dół z presgadingiem i lekkimi przebarwieniami. Te okopcenia to najbardziej charakterystyczny bonus wizualny ma tych śmigłowcach, więc tak to wyglądaa na koniec. Tym bardziej, że model na luzaku i bez wielkiej spiny walnięty w weekend. Ot, ku pokrzepieniu serc przy ambitniejszym warsztacie.

 

@Marek Świderski - zechciało mi się trochę popracować aerografem w przerwie między szpachlą i papierem ściernym, to jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerograf, tylko i wyłącznie. Tire black, jakiś piaskowo-żółty z Gunze C i na koniec smoke z Tamiyi. Mocne rozcieńczenie, dwa pierwsze kolory malowane plamkami i cienkimi stróżkami (bardziej jako zróżnicowany podkład), na koniec smoke większym strumieniem, mgiełką w zasadzie, po całości tak, jak mniej więcej powinny się układać spaliny po kadłubie. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za model masz

Kolory niestety za jaskrawe.

Rozmieszczenie plam niestety dalekie od oryginału.

Czemu żółte końcówki wirnika ogonowego?

IFF powinny być starego typu.

Wyrzutnie npr też nie nasza bajka......

No, chyba że to w zamierzeniu model ze swobodnym podejściem do tematu to już milknę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za model masz

Kolory niestety za jaskrawe.

Rozmieszczenie plam niestety dalekie od oryginału.

Czemu żółte końcówki wirnika ogonowego?

IFF powinny być starego typu.

Wyrzutnie npr też nie nasza bajka......

No, chyba że to w zamierzeniu model ze swobodnym podejściem do tematu to już milknę

 

Kolory i rozmieszczenie plam wzorowałem na instrukcji Montexu, co do kolorów miało być lepiej, sam nie jestem zadowolony, proporcje brałem na oko i jaśniejszy kolor mało szarawy wyszedł. Z końcówkami łopat SO - z rozpędu poszły razem z WN. Co do anten - modelu nie przerabiałem więc są takie, jak Hobby Boss zaproponował a kasety ASO-2W są ze starego modeli Italeri, więc ich kształtu nie ma co oceniać, są bo są ;)

 

A model rzeczywiście robiony był na szybko, takie swoiste weekend edition ;)

 

@lukass - Hokej w 1:48 spadł mi swego czasu z biurka i poodklejało mi się sporo części wewnątrz kabin. Pojęcia nie mam, czy ciąć kadłub, żeby się do środka dostać, czy próbować to reanimować przez otwory, więc wylądował w pudle. A czy i kiedy do niego wrócę to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.