Skocz do zawartości

PZL - 46 Sum 1/48 vacu


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Patrzę sobie na niego i patrzę, i tak sobie myślę, że przydały by mu się ze dwa działka 20 mm :-))))

Teraz to chyba szybko pójdzie.

Trzymam kciuki. I mam nadzieje, że nie będziesz oszczędzał na wach'u :-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi działkami to wyglądałby bojowo, np. tak jakby je osadzić w podobny sposób jak w Pfielu. Podczas klejenia robiłem różne eksperymenty, podsiwsiłem mu torpedę naprawdę wyglądał obłędnie

 

A dziś w sumie to go skończyłem, jest trochę odrapany, trochę zwaschowany ale nie do przesady, ucharakteryzowałem go na drugi prototyp. Zostało właściwie poprawienie oszklenia sidoluksem. Zdjęcia myślę, że kole czwartku, chcę robić je prze świetle dziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
[...]Kartonowego Suma kol. Piterskiego miałem okazję podziwiać i wymienić parę uwag na forum. Jeszcze raz stwierdzam, że powstaje wielkie dzieło [...]

Dziękuje za tak wysoka ocenę ale czy na nią zasłużę to czas pokaże. Na razie po tym co tu zobaczyłem przystopowałem trochę z tym modelem. Muszę pokończyć inne rozgrzebane tematy i wrócić do Suma bo poprzeczkę postawiłeś wysoko

 

Nie widziałem tego zdjęcia w sieci, a może komuś sie przyda wiec pozwoliłem sobie ja tu zamieścić.

 

Sum-Pary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tą poprzeczką w końcu nic wielkiego. Zdjęcie z kolei bomba, też go nie widziałem. Widać na nim, że coś jest otwarte pod kadłubem i powinno być również otwarte u mnie w modelu. Jest zatem szansa, że istnieją również i inne zdjęcia i nasze wątpliwości co do komór bombowych (lub ich braku) zostaną rozstrzygnięte. Niecierpliwie czekam na Twego Suma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego zdjęcia w sieci, a może komuś sie przyda wiec pozwoliłem sobie ja tu zamieścić.

Super, ja też nigdy wcześniej go nie widziałem. Skąd pochodzi to zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wspominał też ktoś o zdjęciu Suma z Ciano.

Nie znam tego zdjęcia.

Jeśli możecie prześlijcie linki do tej fotki.

I do innych z Sumem też oczywiście.

Szczerze powiedziawszy jestem fanem tej konstrukcji.

Przymierzam się do budowy modelu w skali 1:72 Ardpolu.

Macie może doświadczenia z tym modelem?

A może warto by założyć wątek poświęcony tej maszynie w dziale 1:1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominał też ktoś o zdjęciu Suma z Ciano.

Zdjęcia z wizyty Ciano, w których tle można zobaczyć Suma stojącego w hangarze, są dwa. Oba zostały opublikowane m.in. w książce A. Morgały "Samoloty wojskowe w Polsce 1924-1939" - s. 90 i 148. Niestety, nie widać na nich wiele więcej poza śmigłem i pierścieniowym kolektorem spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane zdjęcie pochodzi z publikacji wydawnictwa Squadron signal publication.

Tytuł: Polisch Air Force 1939-1945

Autor: dr. Jan Koniarek

 

Jedyne zdjęcie jakie tam wypatrzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.